Nasze Najlepsze Przepisy - DESERY, CIASTA i INNE WYPIEKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

102. Skrócony przepis na kobitkę w bikini.

Galaretkę rozpuścic wg przepisu.
Dwie butelki po mineralce uciąć, zakręcić zakrętkami i wlać przestudzona galaretkę - to będa piersi. Drugą galaretkę rozpuścić na talerzu, będzie do przełożenia biszkopta.

Krem budyniowy : 1/2 litra mleka,2 łyżki cukru, 3 łyżki mąki pszennej, 3 łyżki mąki ziemniaczanej - ugotowac budyń. Jak przestygnie dodać 200g margaryny i utrzeć.

Upiec biszkopt. Każda z nas na pewno ma jakis swój wypróbowany. Jeśli nie mogę podać swój.
Nastepnie przekrawam biszkopt, smaruję cienko dżemem ( z czarnej porzeczki, taki akurat mam na stanie), dalej smaruję kremem budyniowym albo jakimś innym (połową - druga część na wierzch). Na to posiekaną galaretkę, ja jeszcze dodałam pokrojone brzoskwinie z puszki. Przykrywam drugą częścią biszkoptu. aha, jeszcze lekko nasączyłam połówki biszkopta. Dalej wycinam nożem talię - zaraz zjadam tą wyciętą część :D

Ostrożnie wyjmuję galaretkę z butelek, ustawiam na korpusie. Dla pewności, żeby nie zjechały wpinam ze 2 wykałaczki.
Dalej smaruję całość resztą kremu.

Kubek śmietany 30-36% 400ml ubijam, dodaję 2 łyżki cukru pudru i 2 śmietanfixy. Robię kleksiki na biustonosz i stringi.
Prawda że proste :D :D
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Obrazek

Takiego misia zrobiłam na 1 urodzinki mojej wnusi.
Dlaczego misiu? - bo nasz Kwiatuszek oprócz psa najbardziej rozpoznaje właśnie misia :D
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dzięki, dzięki FIGO

Wyściskam i wycałuję z przyjemnością ;:1
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Babeczki

Post »

103. Babeczki

10 dag masła
10 dag margaryny
35 dag mąki
10 dag cukru pudru
2 żółtka
3 łyżki śmietany
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
cukier wanil.
Wszystko dobrze połączyć i dać do lodówki na 20 min.
Foremki wysmarować tłuszczem i formować babeczki Obrazek
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Drożdżowe ciacho z dyni

Post »

104. Drożdżowe ciasto z dyni

1kg mąki tortowej
25 dag cukru
25 dag masła roślinnego
5 dag drożdży
1/4 szklanki mleka
15 dag rodzynek
1kg dyni
zapach migdałowy


Dynie obrac, pokroic w kostkę - uprużyc na papkę.

Drożdże rozpuścić w mleku, 1 łyżce cukru i mąki, pozostawic do wyrośnięcia.
Mąkę połączyć z cukrem, rozpuszczonym tłuszczem dodac drożdże, dynie, zapach i rodzynki dobrze wyrobić.
Odstawić do wyrośnięcia.

Kruszonka: 10 dag masła, 2 łyżki cukru, 2łyżki mąki i cukier waniliowy

Wyłożyć ciasto do dużej blachy, posypać kruszonką, dostawić do wyrośnięcia
Piec około 30 min w temperaturze 180 stopni
Uwaga! w przepisie nie było jajka więc to nie jest zapomnienie
Mnie i mojej rodzince bardzo smakuje jest puszyste mniam !!! polecam !!! SMACZNEGO !!!
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

bunia pisze:Skrócony przepis na kobitkę w bikini.

Galaretkę rozpuścic wg przepisu.
Dwie butelki po mineralce uciąć, zakręcić zakrętkami i wlać przestudzona galaretkę - to będa piersi. Drugą galaretkę rozpuścić na talerzu, będzie do przełożenia biszkopta.

Krem budyniowy : 1/2 litra mleka,2 łyżki cukru, 3 łyżki mąki pszennej, 3 łyżki mąki ziemniaczanej - ugotowac budyń. Jak przestygnie dodać 200g margaryny i utrzeć.

Upiec biszkopt. Każda z nas na pewno ma jakis swój wypróbowany. Jeśli nie mogę podać swój.
Nastepnie przekrawam biszkopt, smaruję cienko dżemem ( z czarnej porzeczki, taki akurat mam na stanie), dalej smaruję kremem budyniowym albo jakimś innym (połową - druga część na wierzch). Na to posiekaną galaretkę, ja jeszcze dodałam pokrojone brzoskwinie z puszki. Przykrywam drugą częścią biszkoptu. aha, jeszcze lekko nasączyłam połówki biszkopta. Dalej wycinam nożem talię - zaraz zjadam tą wyciętą część :D

Ostrożnie wyjmuję galaretkę z butelek, ustawiam na korpusie. Dla pewności, żeby nie zjechały wpinam ze 2 wykałaczki.
Dalej smaruję całość resztą kremu.

Kubek śmietany 30-36% 400ml ubijam, dodaję 2 łyżki cukru pudru i 2 śmietanfixy. Robię kleksiki na biustonosz i stringi.
Prawda że proste :D :D
Z przepisu wynika,że masa budyniowa jest biała, a kobitka jest opalona na brąz :wink:
Ile kakao dodajesz do masy budyniowej i czym nasączasz biszkopt?
I, jeśli można, poproszę także o przepis na Twój biszkopt.
Wygląda niebywale atrakcyjnie, aż szkoda jeść :lol:
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

Buniu, zlituj się i napisz przepis na biszkopt. Chcę zrobić we czwartek kobitkę w bikini, poszukuję przepisu na biszkopt tak duży, aby upiec w duzej blasze i by można go było przekroić. Czekam do środy, później to chyba zrezygnuję na rzecz innego ciacha, a nie chciałabym. :roll:
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Och Siedmiokrotko Kochana, dopiero teraz tu zajrzałam. Miałam małe zawirowania w domu i z braku czasu tylko pobieżnie przeglądałam po kilka postów. Teraz nadrabiam zaległości.
Wybacz moja droga, już Ci zapodaję przepis.

105. Biszkopt, który dostałam od szwagierki kilka lat temu.
4 jajka całe ubijamy z 1 szklanką cukru do białości. Ja robię to ok.+- 7-10minut. Dodajemy
1 szklankę mąki pszennej i 1/4 szklanki mąki ziemniaczanej, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, dalej ubijamy. Na koniec dolewamy 1 łyżkę octu. Pieczemy na złoty kolor.
W moim piekarniku wypróbowałam 15min. 160st. a potem 15min. 180 st. Ale to chyba zależy jaki kto ma piekarnik.

Biszkopt nasączam czym mam, tzn. woda z sokiem z cytryny i cukrem, jak wykorzystuję np. brzoskwinie z puszki to pozostały sok przeznaczm do nasączenia biszkoptu. Ponieważ jedzą go dorośli dodaję jeszcze spirytus albo wódkę.

Krem budniowy, którym przekładam biszkopt jest jasny. A do posmarowania kobitki dodaję kakao - zawsze na oko :wink: . No nie wiem - łyżkę albo 2 łyżki kakao. Nieraz wychodzi mulatka a nieraz czarna afrykanka :D

Jeszcze raz przepraszam, że dopiero teraz piszę. Siedmiokrotko, może jeszcze zdążysz upiec?
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

106. Jeszcze jeden biszkopt :D
5 jaj
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenie
3/4 szklanki oleju
zapach waniliowy
Wszystkie składniki miksujemy ze sobą razem około 10 min. Pieczemy ok.45min. 180st. Sprawdzamy patyczkiem czy się upiekł w środku.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

107. Biedronka

Ciasto jasne

Składniki:
3 szlanki mąki ,
1 masło ,
1 szklanka cukru .

Wykonanie:

Na stolnicę wysypac mąkę dodać masło i posiekać nożem . Następnie dodac cukier i wyrobić ciasto .
Zagniecione wstawić do lodówki naokoło godzinę .

Ciasto ciemne

Skladniki :
6 jaj ,
1/2 szklanki cukru ,
3 łyżki kakao ,
3 łyżki mąki ,
4 łyżki śmietany ( dałam 18 % ) ,
1 łyżeczka sody rozpuszczona w 1 łyżce ciepłej wody ,

Wykonanie:
Białka ubić na sztywno , dodać cukier i żółtka . Dodać mąkę wymieszaną z kakaem delikatnie rozmieszac. Następnie po 1 łyżce śmietanę dodajemy lekko mieszając . Na końcu dodajemy sodę .

Ciasto ciemne wylewamy na formę do pieczenia ( wysmarowaną i wysypaną bułką tartą ).
Na nie ścieramy ciato jasne ( na tarce )ścieramy stopniowo , delikatnie mieszając by nie zrobił się jeden wielki biały kluch.

Pieczemy w 180stopniach około 50 minut . Ciasto jest gotowe gdy odchodzi od brzegów .
Po upieczeniu i wystygnięciu przekroić.

Masa budyniowa

Skladniki:
2 szklanki mleka ,
Budyń śmietankowy ,
masło ,

Wykonanie:
Ugotować budyń według przepisu na opakowaniu . Ostudzony dodawac do utartego masła.

2 galaretki truskawkowe rozpuszczone w 3 szklankach wody
Około 2 paczki biszkoptów okrągłych.

Przełożenie ciasta:
Połowa ciasta - połowa masy - biszkopyt (maczane w galaretce )- galaretka - gdy dobrze już sie zsiądzie to -reszta masy i połowa ciasta -polewa

Smacznego :wink:
:!: :!: :!: Ja dodatkowo nasączam ciasto , jest wilgniejsze i smaczniejsz :wink:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Ale ja nie miałam na myśli alkoholu, tylko syrop truskawkowy, bo skoro galaretka jest o smaku truskawkowym to co innego może do tego pasować ? :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Foteczka już jest :wink: A nasączam herbatą gorzką i to dość mocno :wink:
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Barbarko super, że przypomniałaś Biedronkę :D :D dzięki temu wyszperałam przepis i też upiekę, oo a dawno jej nie piekłam. Twoja fotka spowodowała, że nie mogę sobie odmówić :D :P narobiłaś apetytu hehehe :D
Moja jest bardzo podobna, tylko ciasto ciemne jest bez mąki i ma mniej jajek - 3 szt. a więcej śmietany bo 1 szkl. reszta to samo :D

Tak więc Kochane Koleżanki do dzieła - do Biedronki!!! (tylko nie do sklepu Biedronki :D ) a do piekarników :D :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”