W.o. Psach cz.8 (2009.09 - 2011.02)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Szukałem w sieci i najbardziej przypomina mi czeskiego wyżła.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

ale cudna, pochodzenie pewnie wielo psie ale najważniejsze by się zdrowo chowała :wink:
Ania
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Napiszę jedno...
Mała rozrabiaka. Samo w Niej życie...
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Moja Layla dziś znowu szalała (tata nas odwiedził) i z tego szaleństwa i radości się prawie udusiła. Znów miała probelmy z tchawicą, zaczęła kaszleć, dusić się, język zrobił się jej lekko fioletowy. I to nie było pierwszy raz, czasem tak ma - i to zawsze jak sie za bardzo ekscytuje, albo biega jak petarda (ona nie umie biec wolno, truchtem, leci jak szalona, aż brak jej tchu). Pomogło jak zwykle oddychanie - usta - pysk.
Czy inne yorki też tak mają, a może ktos to leczył ?
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Byłaś z tym u weta? ( nie jestem w temacie)

Objawy są typowe dla astmy.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

BYłam, mówił, że to problemy z tchawicą - typowe dla yorków. W sumie to myśle o zrobieniu jej jakiś badań, i o wizycie u innego weta, niech to dokładnie sprawdzą, bo mi sie pies kiedyś z radości udusi. Ona ma to czasem, jak biega, szaleje, jak się cieszy, albo jak za szybko pije. A i strasznie chrapie. O astmie w ogóle nie myślałam.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Okazuje się, że mój szczeniak to mieszaniec.
PONa z nieustalonym.
PON, to Polski Owczarek Nizinny.
Taka to niespodzianka.
Jakub . . . . .
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Czy można zarejestrować hodowlę psów i sprzedawać zwierzęta bez rodowodu ?? Ja mam wszystko legalnie ale pewnie o czym nie wiem :roll: Znalazłam dziwną aukcję na allegro i tak się przy okazji pytam
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Alice pisze:Czy można zarejestrować hodowlę psów i sprzedawać zwierzęta bez rodowodu ?? Ja mam wszystko legalnie ale pewnie o czym nie wiem :roll: Znalazłam dziwną aukcję na allegro i tak się przy okazji pytam
Hodowlę można zarejestrować - a właściwie to rejestruje się przydomek hodowlany - i to można zrobić nawet nie mając jeszcze suki z uprawneiniami hodowlanymi (o ile dobrze pamiętam przepisy).
Zaś sprzedawanie psów (bez rodowodu czy z rodowodem to już inna sprawa).
Przepraszam, że tak zawile odpowiadam ale Twoje pytanie jest trochę , że tak powiem nieprecyzyjne ... :-) :-)
Awatar użytkownika
DieSte
200p
200p
Posty: 489
Od: 14 wrz 2008, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Alice pisze:Czy można zarejestrować hodowlę psów i sprzedawać zwierzęta bez rodowodu ?? Ja mam wszystko legalnie ale pewnie o czym nie wiem :roll: Znalazłam dziwną aukcję na allegro i tak się przy okazji pytam
Prawnie i teoretycznie - nie można, bo grozi to wydaleniem ze związku kynologicznego. W praktyce, spotykałam się z takimi czynnościami, że hodowle miały np. dwie suki rodzące w tym samym czasie, ale tylko jedną z uprawnieniami i tej właśnie podkładali szczenięta do miotu, albo zdarzało się, że połowa miotu była sprzedawana z rodowodem, a połowa bez, albo jeszcze po prostu jedna suka ma uprawnienia i rodzi na rodowód, a druga zwyczajnie nie ma i sprzedawane szczenięta są bez rodowodu.
Zapraszam do mojego spisu wątków
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Alice pisze:Czy można zarejestrować hodowlę psów i sprzedawać zwierzęta bez rodowodu ?? Ja mam wszystko legalnie ale pewnie o czym nie wiem :roll: Znalazłam dziwną aukcję na allegro i tak się przy okazji pytam

Legalnie, to nie ma czegoś takiego jak hodowla psów rasowych bez rodowodu. Na allegro różne wałki wciskają ludziom, aż dziw, że jeszcze ktoś wierzy w takie bajki, jakie wymyślają pseudo.

Owszem jak było napisane niżej, ci co cumienia nie mają, czasem podkładają szczeniaki, ale taka osoba jest skończona, to prędzej czy później wyjdzie,a sprawdzić to bardzo łatwo.

Co do problemów z tchawicą, chrumkania,chrapania, to wiem, że generalnie jest to problem psów z krótką kufą, nienaturalnie tworzoną anatomią. Buldożki, Yorki, czasem Amstaffy , i inne, mają podobne problemy. Jeden z moich psów (AST) jest meega chrapaczem, przebija nawet moją połówkę :;230 . Ma dużą piękną głowę, ale niestety przydatek rasy, sprawia, że ma podobne problemy.
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

No tak ale to nie jest prawnie regulowane bo owa hodowla ma stronę itp itd nie wiem ,czy machneli się choć nie sądzę bo musieliby i w cenie i w rodowodzie. Nie wiem ale chyba związek kynologiczny takie coś reguluje bo nie można takich głupot wypisywać. Ja zakładałam mając sukę hodowlaną po wystawach więc myślałam ,że coś się zmieniło. Albo nie mogę pojąć ,że człowiek może być aż tak nieuczciwy :wink:
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Regulacje takie winien nakładać ZKWP, natomiast niestety proceder pseudo u nas wyjątkowo kwitnie i rząd nie kwapi się czegoś z tym zrobić.

Stronę mogą sobie mieć, nikt im nie zabroni. To prawda ludzie są bardzo nieuczciwi i traktuja zwierzęta jak maszynki do zarabiania pieniędzy, suka kryta cieczka w cieczkę i wydać jak najszybciej (żeby przypadkiem nie dokładać)szczeniaki bez szczepień, książeczek, odrobaczenia, często chore, z wodobrzuszem, to jest straszne.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”