W.o. Psach cz.8 (2009.09 - 2011.02)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

szkoda ,że i tak nic z tego nie będzie. Parę lat temu była kampania dotycząca wywozu koni na rzeź i nic. Sąd uważa ,że psy można przetwarzać na smalec i z drugiej strony nie dziwi mnie to bo na allegro można kupić odżywkę do włosów z łasicy i szpiku końskiego.

A tak na marginesie to skąd pochodzą psy w zoologicznych ?? Z hodowli jakiś ?? Ceny często są takie jak psów z hodowli bo 1300 za basseta to cena mniej więcej hodowlana
Awatar użytkownika
DieSte
200p
200p
Posty: 489
Od: 14 wrz 2008, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Psy w zoologikach zwykle są z pseudohodowli, ale zdarzają się i rodowodowe - tylko, co to za hodowca, który oddaje swojego psa do klatki w zoologiku...
Zapraszam do mojego spisu wątków
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

psy w zoologicznych pochodzą z tzw psich fabryk, sprzedawcy w sklepie nie umieją nawet udzielić informacji skad pochodzi pies, dostarcza je pośrednik :evil:
Ania
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

aha czyli to ,że pies kosztuje 1300 to z tego 1000 zł zgarniają sklepy. W takim razie dziwię się ludziom ,że kupują takie psy bo za tą cenę mogą mieć fajnego pieska z hodowli.
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

nie wiem czy aż tyle sklep kasuje, na pewno swoje weźmie pośrednik, potem wiadomo szczenie w sklepie też kosztuje, mnie w ogóle dziwią ludzie którzy potrafią kupić szczenie w centrum handlowym. ALe podejrzewam że to przeważnie pochopne decyzje, impuls chwili :| Innej opcji nie widzę, wszak taki psiak nie nadaje sie na towarzysza, nie zsocjalizowany, zapewne nie szczepiony, siedzący tylko w klatce cały czas zestresowany otoczeniem :evil: horror :evil:
a oprócz zakazu przydałaby się porządna edukacja od najmłodszego, coby i takich impulsywnie kupujących było mniej, wszak zwierze nie zabawka na święta, nie przedmiot który można oddać potem do schroniska bo oczekiwań nie spełnia lub zachoruje :evil:
Ania
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to kupno jako ratunek dla uwięzionego w klatce szczeniaka. Może to właśnie ten impuls skłania ludzi do kupowania psiaków w sklepach zoologicznych. A może kupują ci, co się nie znają i uważają, że w zoologu są fachowcy, którzy wiedzą co robią? Współczuję tym psiakom...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

na pewno chęć uratowania psiaka też ma tutaj dużą rolę, ale niestety jedyną szansą na zatrzymanie procederu, jest niekupowanie od handlarzy, w sklepach zoo. Smutna lecz okrutna prawda biznesowa, nie będzie popytu nie będzie sprzedaży.
Ostatnio mieliśmy dyskusję na forum szwajcarów, mamy tak "skarpetę" do której wpłacamy fundusze dla psów ras szwajcarskich w potrzebie. Na Allegro handlarz sprzedawał sunię w fatalnym stanie, ktoś sprawdził na miejscu, sunia żyje w strasznych warunkach, serce sie kraja. Byłam jedną z osób przeciwnych pomysłowi wykupienia jej, wszak płacąc za nią po części finansujemy zakup kolejnej suni, pewnie teraz bardziej popularnej rasy, która byłąby skazana na to samo :evil: Tak samo kupując i ratując jedno szczenię powodujemy że pseudohodowca produkuje kolejne mioty :evil: Ale tak jak pisałam bez edukacji i uświadomienia społeczeństwa problem się nie zmniejszy, mam nadzieję że ten list otwarty to będzie krok ku lepszemu.
Ania
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Jednym słowem:

http://www.stoppseudohodowcom.org/

http://www.rasowy-rodowodowy.info/


Szczerze zachęcam do rozpowszechniania tych linków, świadomość ludzi musi wzrosnąć, w przeciwnym razie pseudohodowle bedą kwitły w najlepsze, a schrony nadal pękały w szwach.
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

A mnie się wydaje ,że ludzie nie kupują ich z myślą o ratowaniu bo zauważcie ,że psy i koty w zoologicznych to główna atrakcja
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

atrakcja ale jakim kosztem :evil:
Ania
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Po rocznej przerwie po stracie psa, mamy nowy nabytek, szczeniak około pół roku (może mniej), suczka, rasa - mieszaniec.:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b3 ... 9ce7a.html
Może ktoś podpowie o rasie jej rodziców?...
Ma na imię Mika.

(Nie wiem dlaczego nie mogę umieścić fotki...)
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Gratuluję nowego domownika. A fotek faktycznie nie można ostatnio wklejać, a szkoda.
Awatar użytkownika
DieSte
200p
200p
Posty: 489
Od: 14 wrz 2008, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Piękna sunia :) Trudno powiedzieć, po jakiej to rasie - może po wielu :lol:
Zapraszam do mojego spisu wątków
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”