Zakwaszenie organizmu i co z tego wynika ? Jak mieć dobre pH ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Zakwaszenie organizmu i co z tego wynika ? Jak mieć dobre pH ?

Post »

Zakwaszamy organizm i co z tego wynika ? Jak mieć dobre pH ?

Sądzę, że to bardzo niedoceniany a ważny temat:

Jak zakwaszamy nasz organizm i co z tego wynika.
Odżywianie i leki wpływające na to
Neutralizacja i powrót do "właściwej zasadowości"
Właściwe pH

Zapraszam do dzielenia się swoją wiedzą , szczegónie lekarzy, może są z nami "na forum" i rozwiną temat.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Ja na zakwaszanie organizmu u ptaków podaje kwas mlekowy rozcieńczony. A ludziom bym zalecił wodę z kwaszonej kapusty, sok z cytryny, zsiadłe mleko, kwaszone ogórki i dania z dodatkiem octu. Takie zakwaszanie organizmu poprawia trawienie, reguluje florę bakteryjna w układzie pokarmowym. Zmniejsza ryzyko na zachorowanie na choroby E-coli, cokcydie, i robaki układu pokarmowego a nawet grzybice. Tak że kwasy są bardzo potrzebne w organiźmie i spełniają wazną rolę. Niektóre kwasy (np. fosforowy, solny) aktywują trawienie białek i wchłanianie peptydów oraz aminokwasów. Pod wpływem kwasów wzrasta również strawność włókna, suberyn i cukrów. Kwas propionowy, cytrynowy, fosforowy, jabłkowy, czy winowy wzmagają wchłanianie z jelit do krwi większości biopierwiastków, np. wapnia, miedzi, żelaza, kobaltu. Niektóre kwasy (np. propionowy, masłowy, kapronowy, mlekowy, jabłkowy) mają wreszcie właściwości prebiotyczne, czyli sprzyjające rozwojowi symbiotycznej saprofitycznej mikroflory układu pokarmowego. Kiszona kapusta i ogórki wprowadzały do układu pokarmowego laseczki kwasu mlekowego i naturalny kwas mlekowy, propionowy oraz octowy, które hamowały rozwój bakterii i pierwotniaków chorobotwórczych.
tragopan to ja
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Bardzo ciekawa wypowiedź, choć osobiście mam bardzo mieszane uczucia..
Nie byłbym taki pewny czy kapusta kwaszona i podobne kwaśne odkwaszają, sądziłem raczej, że większość warzyw, płatki zbóż , /owsianka i specjalne preparaty odkwaszajace.

Proponuję rozwinięcie tematu "jeśli mamy lekarza na sali".... :wink: :D
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”