Kuchnia moja i mojej mamy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewuniu, pozdrawiam :wit
Pączki aż ślinka cieknie, przyznaje sie rzadko piekę pączki bo tak naprawdę, moje ciasta drożdżowe są dalekie od ideału.
Owszem w pierwszym dniu są w miarę puszyste, ale na drugi dzień już tracą puszystość a pamiętam ciasta, chałki drożdżowe mojej
teściowej po paru dniach nie traciły swojej świeżości. w czym tkwi sekret idealnego ciasta drożdżowego nie mam pojęcia zawsze robię
coś nie tak . Piekłam chleby żytnie na zakwasie w piecu opalanym drewnem , chrupiąca skórka , pachnąca czarnuszką alko kminkiem ,
posypana makiem te czasy minęły bezpowrotnie w piekarniku elektrycznym nie mogę uzyskać tak chrupiącej skórki, ale marzy mi sie idealne ciasto drożdżowe. Korzystam z twoich przepisów jak nie mam pomysłów na obiad to zaglądam na twoja stronę ;:168
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Na której stronie jest przepis na rogaliki te które chwali daysy ?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Wandziu - moje ciasto drożdżowe też najpyszniejsze jest pierwszego dnia, dlatego zjadamy je na raz. Ale jak piszesz o chlebkach to aż mnie ściska w brzuszku, tak bardzo mam na nie ochotę!
Narino- najlepsze rogale są na str. 1 , ale one są pracochłonne. Myślę, że Daysy mówi o tych ze str. 13, spójrz, ja je polecam. Ale powinno się jej jeść świeżutkie. Podobnie jak ciasto drożdżowe najlepsze są tego samego dnia.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ciasto drożdżowe z kruszonką, nawet na 4-ty dzień mnie najlepiej smakuje na działce przy intensywnych,dłuższych pracach..Do tego kubek gorącej herbaty........w polowych warunkach,oczywiście z termosu :D
Ewuniu,Twoje przepisy są rewelacyjne,korzystam z nich,jeżeli nie w całości, to częściowo-modyfikując swoje.
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

:wit
Ewa - super przepisy ;:215
Wątek tak mnie pochłonął że przeczytałam dziś wszystko :heja
Na pewno w najbliższym czasie wypróbuję Twój krem kajmakowy do tortu bezowego - niedawno jadłam podobny u znajomej....był pyszny.....prosiłam o przepis .....ale jakoś niechętnie o nim mówiła i suma summarum przepisu nie dostałam... wypróbuję Twój ;:215 ;:108 ;:215
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
aniek
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 mar 2015, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Witaj Ewuś :wit masz bardzo ciekawe przepisy, będę testować :wink: a że zbliża się 11 listopada chciałam spróbować rogale czytałam przepis z pierwszej strony. Potrzebny do nich jest biały mak, ten zwykły niebieski różni się czymś oprócz koloru? Może banalne pytanie ale nie używałam białego maku.
Pozdrawiam Ania.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Biały mak oprócz koloru jest też inny w smaku. Ja kupuję go bez problemu w "Piotrze i Pawle".
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Przystawka - smażony ser Camembert na sałatce.
Sałatka z rukoli z sosem na bazie miodu, musztardy francuskiej, czosnku, oliwy i ziół prowansalskich ( gdzieś wcześniej podawałam przepis).
Na talerze wyłożyłam rukolę, na obrzeżach talerza poukładałam cząstki pomiorków koktailowych i ogórka oraz pokrojone oliwki ( oczywiście to wariacja sałatki i można ją dowolnie modyfikować). Tak przygotowane talerze czekały na gości.
Ser Camembert obtoczyłam najpierw w mące, potem w jajku, a na końcu w bułce tartej. Tak przygotowany ser włożyłam na rozgrzany na patelni tłuszcz i obsmażyłam z obu stron po ok 3- min. Następnie sery przełożyłam do brytfanny i trzymałam je w piekarniku na ok. 130 st. tak długo, jak było trzeba ( w moim przypadku oczekiwanie na gości trwało ponad 0,5 godz. i z serami nic się nie stało.) Wazne, żeby w piekarniku nie były niczym zakryte, w ten sposób panierka jest chrupka a nie sparowana.
Nie dosyć, że danie jest pyszne, to jeszcze fantastycznie wygląda.

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewuniu,pychotka ;:63 uwielbiam ser camembert smażony albo oscypki z grilla ;:304
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Wandziu, pomysł ,żeby podać ten ser był na sałatce z fajnym sosem jest genialny. Ja tę przystawkę wpierw jadłam u kogoś. Sałatę stanowił mix sałat z sosem sojowym. Danie też było bardzo smaczne, ale rukola nadawała potrawie ostrości i większej wyrazistości!
Awatar użytkownika
aniek
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 mar 2015, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewuś potrawa naprawdę wygląda fantastycznie, jako dodatek ten świderek, paluch to sama robiłaś? Możesz napisać co to? Całość bardzo bardzo apetycznie wygląda ;:oj
Pozdrawiam Ania.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ten świderek zrobiony jest z gotowego ciasta francuskiego. W środku troszkę " podprawiony" ostrym sosikiem z chili, ale prawdę powiedziawszy, paluch mógł być mniejszy. Miał on zastąpić bułeczkę czy tościk. Czy jeszcze raz bym go podała? Do tej sałatki chyba nie, do barszczu - na pewo.
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewuniu sałatka z serem cudna, z miłą chęcią zgapię!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”