Zdrowe mleko i nabiał, produkcja problemem rolników ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdrowe mleko i nabiał, produkcja problemem rolników ?

Post »

Kary za nadprodukcję mleka - temat na czasie, do dyskusji.
Wielu polskich rolników doświadcza obecnie "dbałości urzędników" o ich życie i rodziny by upadli możliwie szybko - taka "eliminacja konkurencji" w białych rękawiczkach.
Do czego doprowadzą naszych rolników urzędasy z Unii przy cichym poparciu i braku oporu "naszych" , których "wybraliśmy", szczerze wierząc, że zadbają o swoich wyborców - rolników, w takim trudzie pracującym by wyprodukować zdrową żywność polską dla nas ? :evil:

Śmierć i unicestwienia zagląda w oczy i wielu tysięcom polskich gospodarstw produkujących mleko. Mamy to co chcieliśmy...

Więcej:

http://nczas.com/wiadomosci/polska/beda ... cje-mleka/

http://wpolityce.pl/polityka/204993-kle ... nad-polska


"Dziękujemy..." ;:222
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdrowe mleko i nabiał, czy zabijające rolńików kary ?

Post »

"...Polscy rolnicy będą musieli zapłacić ponad 46 mln euro za przekroczenie w ubiegłym roku unijnego limitu produkcji mleka - poinformowano w piątkowym komunikacie Komisji Europejskiej. Łączna kwota kar nałożona na osiem państw unijnych wynosi 409 mln euro....


....
Na poziomie krajowym kwoty te są dystrybuowane między producentów. Jeśli dochodzi do przekroczenia limitów, to właśnie oni są zobowiązani do płacenia kary proporcjonalnie do ich wkładu.
Polska zakończyła ubiegły rok rozliczeniowy kwot, który trwał od początku kwietnia 2013 roku do 1 marca tego roku, nadwyżką wynoszącą 1,7 proc. przyznanych limitów. Ponad 134 tys. kontrahentów mleczarni dostarczyło w tym czasie nieco ponad 10 mln ton mleka. Tymczasem kwota pozwalała na wyprodukowanie 166 tys. ton mniej. W konsekwencji nasi producenci będą musieli zapłacić 46,4 mln euro kary, co w przeliczeniu wynosi 27,83 euro za 100 kilogramów mleka wyprodukowanych ponad limit...." - źródło: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Arty ... kcje-mleka



Czy my zdajemy sobie sprawę, do jakiej paranoi dochodzi ? Płacić za to ciężko pracowałem i wyprodukowałem możliwie efektywnie, dokładając wszelkich sił by produkcja była owocna ?
Przecież widać o co tu chodzi... Wystarczy nieco zastanowić się, po co to i kto na tym zyska, tylko jakim kosztem ?
Kolejny raz niczego się nie nauczyliśmy.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Zdrowe mleko i nabiał, czy zabijające rolników kary ?

Post »

Z tego samego źródła
Z komunikatu KE wynika, że pomimo przekroczenia kwot w ośmiu państwach cała UE wyprodukowała 4,6 proc. mniej mleka niż wynosił limit.
I gdyby nie nadprodukcja mleka w niektórych krajach, to byłby brak, a przez to i ceny poszłyby w górę, ale chodzi tylko o polskich rolników, bo np. niemieccy rolnicy mogą z czego płacić, bo mają o wiele większe dopłaty.
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Zdrowe mleko i nabiał, czy zabijające rolników kary ?

Post »

Jestem producentką mleka ,najbardziej martwią mnie zniesienie limitu mleka.
Będzie nadprodukcja ceny wtedy w dół :cry:
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zdrowe mleko i nabiał, czy zabijające rolników kary ?

Post »

Wtedy będzie mleko za bezcen w skupie/ czego nie będzie można powiedzieć o cenie butelki czy kartona w sklepie. Limity są gwarantem chociaż godziwej ceny za surowiec. A tak wolna amerykanka będzie. Krótko mówiąc może być tak iż bedzie ogromna zapaść na rynku.
Inną kwestią o której się mało mówi jest rzeka taniego mleka z Litwy , które przyjeżdża w chłodniach do polskich mleczarni.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3525
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zdrowe mleko i nabiał, czy zabijające rolników kary ?

Post »

Ja też jestem producentką mleka ;:219
Za ubiegły rok kwotowy musiałam zapłacić kilka tysięcy kary .
No oczywiście mleczarnia poszła mi na rękę i chciała rozłożyć na raty czyli jak miałabym to spłacić w dwóch ratach to oprocentowanie by wyniosło 6 %,
a jak w 4 ratach to 10% ;:306 czysty zysk ;:218
Gdyby moja kwota mleczna nie była przeliczana przez jednostkę tłuszczu, to by mi tego cholernego limitu jeszcze zostało .
Nie wiem kto narzucił Polsce taki, a nie inny przelicznik mleka .
U mnie w gospodarstwie średnia tłuszczu to 4.4%, a przelicznik dla Polskich producentów jest 3.9 %
Mleczarnią zależy na mleku o wysokiej zawartości białka i tłuszczu i według tych parametrów wyliczają nam cenę .
No ale im mam lepsze mleko tym mniej muszę go produkować .
Ciekawostką jest to, że w tym roku kara za każdy przekroczony kilogram mleka wynosiła 30 groszy,
na drugi rok ma wynosić około złotówki ;:202
Co do zniesienia limitów, mleczarnie będą podpisywać z nami u mowy i cena będzie zależało od ilości wyprodukowanego mleka .
Z tego co mówi nasz prezes mleczarnie będą się starać wyeliminować wszystkich tych dostawców którzy w ciągu roku oddają mniej niż 50.000 litów,
czyli zaproponują im taką cenę coby im się wcale już nie opłacało tych krów trzymać .
No to wracamy do takiej mini formy PGR, bo ja pamiętam z dzieciństwa, że PGR z którym sąsiadowało gospodarstwo mojej mamy
oddawał w roku 200 tysięcy .
Zresztą za naszym krajem i rządem to chyba nikt nie nadąży ;:306
Do tej pory preferowane były duże gospodarstwa, dotacje dostawały itp .
Teraz w związku z dużym bezrobociem największe dotacje mają iść na gospodarstwa do 6 ha.
Tylko ja nie rozumiem co na tych 6 ha możesz zrobić. Owszem ja się wychowałam na takim gospodarstwie,
ale w tej chwili i przy obecnych cenach to nie ma szans .
30 lat temu mama sprzedała 2 świniaki i kupiła 4 tony węgla na zimę, teraz trzeba sprzedać prawie 3 świniaki na jedna tonę .
I ktoś mi powie wielkie halo, tylko że 2 świniaki zjadły 7 metrów zboża, a teraz gdy mam ich uchować 12 to ile one tego zboża zjedzą, a to które zjedzą to już go nie sprzedam.
Przedtem mogłam je spieniężyć, o fakcie większej ilości pracy już nie wspomnę .
A o super mechanizacji w takim 6 hektarowym gospodarstwie to nie ma co marzyć .
No to się trochę pomądrzyłam ;:209
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”