Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ja też robiłam i super , ale na razie to wystarczy , za rok będzie więcej słoików :D
Marchwi narosło to sie przerobiło , a sałatka godna polecenia najbliższym osobom
Bożena
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Tomw sok z samych gruszek u nas "nie idzie", więc takiego nie robię, ale robię sok gruszkowo-jabłkowy, tylko inną metodą. Wrzucam do sokownika obrane i bez środków owoce, zasypuję lekko cukrem ( zupełnie bez cukru słabiej puszczają sok, zresztą my lubimy dosłodzone), gorący sok w słoiki, butelki, szczelnie zamykam. Pozostaje pyszny mus do ciasta, naleśników, zapiekanek albo do zjedzenia :) Jak ktoś woli, może go jeszcze przesmażyć z dodatkiem cukru, cynamonu, goździków.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ileż ciekawych przepisów ;:oj dzięki Stefci trafiłam tutaj,szkoda,że nie wcześniej,ale wszystko przede mną.
Zaintrygowała mnie " Macedońska Lutenica" - :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Co prawda papryki pomidorowej już nie uświadczysz, ale zwykłą gruntową jeszcze na bazarku trafisz. Zawsze można spróbować na małej ilości.
Smak Lutenicy zależy od warzyw i przypraw. Najlepiej jak warzywa są z działki, ale wiadomo, takie szybko się kończą.
Robiłam wczoraj z resztki własnych pomidorów, kupionej słodkiej papryki , takiej nieładnej i niekształtnej ( mam nadzieję, że jeszcze z pola się uchowała) z marketowych bakłażanów i dodałam kmin rzymski i oregano. Wyszło całkiem podobne w smaku do sosu do chili con carne. Znowu coś nowego.
Niestety skutek mojej kreatywności w robieniu przetworów jest taki, że często zapominam co ja tam dałam, że uzyskałam taki a nie inny smak :D . Ale że nie jestem fabryką ani nawet manufakturą mogę sobie na taki luksus pozwolić :D
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Whitedame to się nazywa kreatywna twórczość ;:63
Ostatnio otworzyłam słoiczek liutenicy i został spałaszowany z plackami ziemniaczo-cukiniowymi, pychotka :D
Pozdrawiam
Ula
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ewao4 pisze:Witajcie.Z racji tego,że sezon robienia przetworów w pełni ,chciałabym podzielić się nowym przepisem na sałatkę,którą robi teraz sporo moich znajomych na Garnku .Ja też zrobiłam na próbę kilka słoiczków z podwójnej porcji.Sałatka jest bardzo dobra i już mam kupioną marchewkę i paprykę na kolejną porcję.
http://www.smaczny.pl/przepis,salatka_z ... ej_papryki

Obrazek


Obrazek
Obok to powidła w wersji z octem ale ten przepis chyba każdy zna :)
Stefciu marchewka z tego przepisu, spróbuj i ocen nam smakuje ;:108
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

tomw pisze:Robiliście kiedyś sok z gruszek? Może uda mi się załatwić owoce odmiany Konferencja i chciałbym zrobić sok, tak jak jabłkowy czyli mielenie i tłoczenie a później pasteryzowanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Z gruszek możesz zrobić pyszną nalewkę. Ma taki specyficzny nieokreślony smak. Trudno od razu powiedzieć z czego jest nalewka :-)
Ewao4
500p
500p
Posty: 839
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

To może jeszcze jeden przepis podam...bardzo nam smakuje taka papryka.Robiłam pierwszy raz i już kilka słoików ubyło.Jutro jadę na targ po warzywa na następne porcje
http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/p ... etchupie-8


Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Dostałam sporo pomidorów, nawet ładnie dojrzałych, mięsistych i nie pustych w środku. One są szklarniowe oczywiście ale to jest partia dla znajomych więc podobno mają mniej oprysków. Na kanapce czy w sałatkach ich nie przejem bo pęknę. :lol: Myślicie, że można z nich coś zrobić np Adżikę? Całą jesień się zbierałam ale czasu zabrakło a teraz jakoś je muszę wykorzystać bo szkoda byłoby zmarnować.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Poszukuję sprawdzonego przepisu na dżem z jagody kamczackiej. Obrodziła masakrycznie i chciałem wrzucić w słoiczki .
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Z samej kamczackiej nam nie smakują, maja piękny jagodowy zapach ale są kwaśne, robię więc pół na pół z truskawką. Używam pierwszego lepszego fixu z pektyną jabłkową. Właśnie dzisiaj zrobiłam 10 słoiczków.
Sporo jagody kamczackiej mrożę, zimą lepiej smakuje w ciastach, jagodziankach i koktajlach.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Dzięki Beata za podpowiedz ;:136 .
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Zamrożone jagody (i inne owoce) doskonale nadają się do robienia dżemów. Powstają dzięki temu bardzo oryginalne mieszanki smaków. Widzę np., że w tym roku będę miała sporo śliwki uleny, która na powidła słabo się nadaje, dżemy wychodzą z niej niezłe, ale wszystkie dżemy o tym samym smaku to nuda - dodanie do niej właśnie jagody kamczackiej, borówki czy truskawek znacznie poprawi smak.
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”