Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

No, zrobiłam już :D
Dodałam oczywiście wody, bo inaczej buraki poprzyklejały by się do garnka i się przypaliły, dodałam również czosnku i popasteryzowałam. Jak na mój gust jest za dużo octu i cukru. Następnym razem zrobię tak jak mówisz, zaleje wrzącą zalewą i zostawię na noc.

P.S. Mam już przepis na adżykę. Tylko nie wiem gdzie mam go wpisać, tu czy w przepisach z papryki :roll:
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Większość przepisów ma za dużo octu i cukru. Ja daje do smaku.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Ałła cudnie :D to dawaj.. chyba w papryce
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Słuszna uwaga z tym cukrem i octem..ja też daje mniej są odmiany bardzo słodkie a jeszcze dodatkowo dużo zależy od sprzyjającej pogody i są jeszcze słodsze
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Juda masz racje, ja to w ogóle myślę, że do przetworów z buraków, cukru trzeba dawać na wyczucie. Ja dzisiaj, na przykład, do 6 kg. buraków dodałam ... 1 łyżkę! cukru, a uwierzcie, że wyszły bardzo słodkie :roll: Zakochałam się w tej odmianie buraków :D, jak dobrze pamiętam "Tytus", są długie, duże i wcale nie mają nitek w środku (które w zeszłym roku doprowadzały mnie do szału), szybko się gotują a skórka, po wystudzeniu, sama odchodzi od buraka. Po prostu idealne do przetworów.

Obrazek Obrazek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

wierzę Romaszko, bo ja trafiłam w zeszłym roku na takie buraki, super smaczne i słodkie.

A ja mam pytanie o ogórki. Mam cały czas wysyp, już zrobiłam z nich wszystko co możliwe i mnóstwo już mam tego. Zrobiłam korniszonki, kiszone i przeciery kiszone na zupę. Pikli nikt u mnie jeść nie będzie

Rzucają mi tu pomysły na mrożonki. A mrożona mizeria to bleee..po rozmrożeniu, prawda?

Oxalis a jakby takie malutkie ogóreczki zrobić w galarecie jak pomidory? wyszłoby coś z tego?
Pomidorów jeszcze nie zrobiłam. Jaką one mają konsystencję w tej galarecie? to ciapka?

A może macie jeszcze jakieś pomysły na ogórki.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

A masz świeżą bazylie?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

mam
pisz Romaszko, bo nadzieja we mnie wstąpiła :D
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Monika możesz zrobić tak. Piszesz, ze masz małe ogóreczki, to będą w sam raz do mojego wynalazku :D

Małe korniszony ze świeżą bazylią:
Małe ogórki poprzekrawaj na pół, ciut większe na ćwiartki, roboty może dużo ale efekt bombowy. Weź zalewę z sałatki szwedzkiej, z tym, że podwójną porcje w stosunku do wagi ogórków ( czyli na 4 kg. ogórków, zalewy robimy jak na 8 kg.) Takie małe ogórki nie puszczą wystarczającą dużo soku, wiem bo pierwszy raz zrobiłam tak jak w sałatce szwedzkiej i było za mało, następne dałam podwójną i było OK. Do ogórków dodajemy posiekaną świeżą bazylie ( nie żałować) i czosnku tak jak w szwedzkiej. Dalej jak w szwedzkiej, czyli zostawiamy na dobę ( u mnie jedna noc), pakujemy do mniejszych słoiczków, na przykład po majonezie średnim i pasteryzujemy 15 min.

Małe korniszony z koperkiem:
Zamiast bazylii dodajemy dużo posiekanego świeżego koperku, może być mrożony ale nie suszony. Reszta jak wyżej.

Czosnek ścieram na dużej jażynówce, wtedy go widać i czuć.

Te same przepisy, oczywiście, można zrobić z większych ogórków, wtedy kroimy w talarki.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Zrobię z bazylią Romaszko. Do zalewy do macerowania już ma być dodana oliwa, tak?
Ja miałabym do tego ogóreczki 3 cm, mogę zerwać jeszcze mniejsze, takie też kroić czy w całości?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Tak, już z oliwą.
Chmm... nie wiem, ja aż takich maleńkich nie miałam, myślę, że możesz nie kroić, może poprzekłuwać tylko patyczkiem do szaszłyków, żeby marynata lepiej powchodziła do środka? :roll:
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Moniko pomysł na ogórki w galarecie nie jest chyba najlepszym pomysłem. Nie jestem fachowcem w dziedzinie pomidorków w galarecie wg. kozuli, ( robiłam je pierwszy raz) ale muszę stwierdzić, że ogóry raczej do tego smaku nie pasują ;:219 .
Pomidorki natomiast pasteryzuje się krótko, 5 min wystarczy. Nie robią się ciapkowate, bo nie zdążą, przy wkładaniu do słoiczka po prostu ich nie ugniataj. Owszem, w trakcie pasteryzacji niektóre pękają, ale smaku to w niczym nie narusza :uszy. Do drugiej tury jakie robiłam dodałam bazylii świeżej do przygotowywanej zalewy, czego nie żałuję, aromat tej zalewy był jeszcze bardziej kuszący. Przy tych upałach po ostygnięciu nie twardnieją w tej zalewie od razu. Aby ich spróbować trzeba na kilkanaście min. włożyć do lodówy, celem osiągnięcia prawidłowej, stwardniałej konsystencji ;:170. Dziewczyny, nie wahajcie się, róbcie te pomidory w galarecie, kozula wiedziała co poleca.... pychota.
Dlaczego mizeria mrożona jest bleee? Mrożę ogórki nie pocięte na talarki tylko starte na grubej tarce jarzynowej, potem po wyciągnięciu z zamrażarki posypuję solą, czekam aż się rozmrożą, odlewam ten gorzki sok i przyprawiam, nie narzekam. Może sekret tkwi w doprawieniu? Ze mnie jest baaardzo odległa krewna romaszki ( podobne geny), więc doprawiam solą, cukrem, pieprzem i octem- tak na słodko- ostro- kwaśno. I tak mizeria jest smaczniejsza z takich niż ze szklarniowych, a w zimie też się chce człowiekowi czasami czegoś " świeżego".

-- 30 sie 2012, o 22:43 --

Zapomniałam Ci Moniko napisać, że na bieżąco ogóry zużywam robiąc tzatzyki. Zawsze to jakaś odmiana, a dobrze przyprawione są odjazdowe, zdrowe, no i znikają w ciągu chwili. ;:198
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

to nie będę kroić, zaleję i spróbuję po dobie jak smakują. Ja i tak odcinam końcówkę od strony ogonka, więc nie będę nakłuwać. W razie czego potrzymam dłużej w zalewie
Dziękuję Romaszko, miłych snów

-- Cz 30 sie 2012 22:49 --

Oxalis
No dobrze, to w galarecie odpadają.
A co do mrożonki ..dla mnie to jest zawsze taka pacia..sama nie wiem, zapach ok, wiadomo ale takie to wymiętolone po rozmrożeniu. Ech, może się złamię i trochę zamrożę, żeby chociaż zimą wspomnienie po świeżych obudzić
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”