Diety

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Diety

Post »

Któż z nas nie chce być piękny i zdrowy?
Dlatego proponuję umieszczać sprawdzone sposoby - na propagowanie zdrowego odżywiania (na wszystkie możliwe sposoby)
Mój sposób - to dieta Kwaśniewskiego. 13 lat stosowana i (w żadnym przypadku nie polecam) ale mi to służy. :D
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Diety

Post »

"Nasza" dieta to "protal", czyli dieta opracowana przez Francuza- dr. Pierre Dukana.

Dieta składa się z 4 faz, które po kolei przechodzi się zależnie od tego ile się chce stracić kilogramów i ile już się pozbyło:
- I faza- uderzeniowa,
- II faza- naprzemienna,
-III faza- utrwalająca,
-IV faza- stabilizująca.

Żeby nie kopiować informacji z innych stron o tej diecie, napiszę krótko, że dieta opiera się na białkach, w drugiej fazie dochodzą warzywa z białkami (naprzemiennie z samymi białkami). Podstawą jest przestrzeganie zaleceń i unikanie:
- cukrów,
- mąk, wyjątkiem jest kukurydziana, ale w późniejszych fazach,
- tłuszczów wszelkich, czyli roślinnych, zwierzęcych, dozwolony jest tylko olej parafinowy (mineralny) w skąpych ilościach.
- owoców w I i II fazie.
Podstawa diety Dukana
Dozwolone produkty
Przepisy
Wiele innych informacji można bez problemów znaleźć w sieci :)

Dziewczyny, jeśli coś pomyliłam, to proszę poprawcie mnie
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Diety

Post »

I jeszcze alkohol - w I i II fazie zabroniony. W III-czyli utrwalania dozwolony 1 kieliszek wina. :(
Do tego mało soli i dużo płynów pod postacią wody niegazowanej, kawy, herbaty, cola light. :D
Zapraszam
Moje wątki
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Diety

Post »

Przyznam się, że pierwszy raz słyszę o tej diecie. W wolnej chwili postaram się dowiedzieć więcej a na razie mam pytanie- czy naprawdę działa? Na tamtym Forum są tak entuzjastyczne wypowiedzi, że aż nie chce się wierzyć :shock:
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Diety

Post »

@lina pisze:Przyznam się, że pierwszy raz słyszę o tej diecie. W wolnej chwili postaram się dowiedzieć więcej a na razie mam pytanie- czy naprawdę działa? Na tamtym Forum są tak entuzjastyczne wypowiedzi, że aż nie chce się wierzyć :shock:
Alinko-ta dieta działa.!!
W ubiegłym roku zaprzyjaźnione małżeństwo było na tej dietce i ślicznie schudli-a co najważniejsze-nie utyli!!
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Diety

Post »

No dobra...
To pierwszy dzień Dukana za nami ( mąż dołączył do mnie :heja :heja :heja )
Mój dzisiejszy raporcik:
-serek wiejski
-łosoś wędzony
-kawalątko piersi z kurczaka-wędzonego
-jajecznica ze szczypiorkiem ( na teflonie) kubek jogurtu naturalnego bez cukru!!!
Rano się zważę i zobaczymy.....
Właśnie robię spis rozkładu jazdy na jutro :tan :tan
Pozdrawiam i wytrwałości życzę :) :uszy
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Diety

Post »

Dieta działa, bo tak naprawdę ilość spożywanych kalorii jest tak ok. 900-1300.Jest długofalowa - trzeba przejść IV rzetelne fazy, no a potem niestety nie ma powrotu do starych zasad żywieniowych, chyba,ze chcemy znowu zrzucać zbędne kilogramy :;230
Oczywiście należy przed odchudzaniem zbadać się i podczas diety być aktywną ruchowo - czyli fitness, spacery,itp. ;:224
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Diety

Post »

Witam porannie
Kochani są 3 wersje:
1) źle się zważyłam wczoraj rano
2) zepsuła się waga
3) wczoraj zleciało mi 1,9 kg
Wybieram wersji e 3 i pełna powera śmigam do pracy :heja :heja :heja :heja :heja
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Diety

Post »

Witam wszystkie Odchudzaczki ;:7
Dieta Protal działa... jak najbardziej. Widziałam efekty na wielu ludziach, w różnym wieku od 17 do 60 lat. Moja przygoda z odchudzaniem trwa juz od wielu lat z różnym skutkiem niestety ( tutaj to opisałam ).

30 listopada 2009 zaczęłam dietę dr Dukana. W pierwszej fazie uderzeniowej (5 dni) zrzuciłam 3 kg, mój M 4 kg. Ale nie czułam się dobrze, objawy jakie są opisywane jako "normalne" na początku diety, niestety utrzymywały się cały czas, tzn.: ciągły niesmak w ustach, nieprzyjemny oddech, zaparcia, uczucie jakbym była napchana suchymi trocinami, ból głowy itp. Stosowałam się bardzo rygorystycznie do zasad. Objawy mijały tylko w czasie dni białka+warzywa, w czasie której także obserwowałam niewielkie spadki wagi. Tak więc doszłam do wniosku, że skoro efekty są też na tej fazie b+w, to ja przy niej zostanę na stałe, fazę białkową stosując od czasu do czasu, np. raz w tygodniu. I tak właśnie stosuję od jakiegoś czasu, chudnę nadal... Pozwalam sobie 2-3 razy w tygodniu na jakiś owoc - co w II fazie Protalu jest zabronione, a czego mi baaaardzo brakowało.
Odrzucilismy natomiast całkowicie: wszelkie potrawy mączne, kasze, ryż itd., warzywa zawierające skrobię, mięso wieprzowe (czasem bardzo chudy schab lub szynka), tłuszcz zwierzęcy, olej i oliwa ograniczone do minimum. Nie liczę kalorii, ale myślę, że wciągu dnia nie zjadam więcej niż 1000-1200 kalorii. Nie pisze tego wszystkiego, że Was zniechęcić do tej diety, bo wiem że przynosi efekty i nie wszyscy mieli takie jak ja problemy. Każdy musi sobie indywidualnie dobrać dietę i rozsądnie ją stosować.
Do dzisiaj zrzuciłam na stałe mam nadzieję 8 kg, jeszcze tylko 22 i będzie super :;230
W moim kulinarnym wątku zamieszczam odchudzone przepisy, zapraszam... i jeśli macie ochotę to wrzucajcie tam tez własne pomysły ;:137
A tu jeszcze inne strony: Przykładowe jadłospisy na różne fazy diety Protal

aha.. dieta cud: jesz co chcesz, ile chcesz i kiedy chcesz... i cud jest wtedy jak schudniesz :heja

Mój suwak: Obrazek
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Diety

Post »

No jeśli mowa o samopoczuciu- to u mnie poza hura optymizmem-też lich...boli mnie głowa i mam wrażenie baaaaaardzo tłustego jedzenia-ale to zrobiły duże ilości wędzonych ryb.....
Teraz gotuję pierś z kurczaka ( pokroję zabełtam jajeczko i wleję-będzie rosołek z kawałkami piersi i kluskami :;230 :;230 :;230 )
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Diety

Post »

Witam wszystkich odchudzających sie.Ja od dwóch dni zaczytuje sie w diecie Dukana,no i od dzisiaj zaczynam walke.Mam zamiar schudnąć ponad 20 kilo, ale czy mi sie uda to zobaczymy.Zycze wytrwałości Wam i sobie :)
Aneta
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Diety

Post »

Jedno pytanko?
Czy wie ktoś ile otrębów można zjeść na dzien?
Aneta
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Diety

Post »

marlenka78 pisze:Jedno pytanko?
Czy wie ktoś ile otrębów można zjeść na dzien?
Dieta Dukana nie ma ograniczeń ilościowych....
Czyli ile chcesz ( ale uważaj na przemianę materii....)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”