Małe co nieco od Ave ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
@.monka
200p
200p
Posty: 347
Od: 1 gru 2006, o 19:31

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

a propos ziarenek, ja do ziemniaków puree albo takich utłuczonych zawsze dodaję jakieś ziarna, przeważnie słonecznik lub dynia, albo kukurydzę z puszki, tak mi kiedyś wyszło niechcący i zostało do dzisiaj, a jak zależy mi na efekcie (albo ma to być zachęta dla małych dzieci niejadków) to te ziemniaczki nabieram taką specjalną plastikową łyżką do lodów tzw. kulek, ta łyżka niby nic a wiele dekoracji mi załatwia

Ave będę szaleć ;:137 :D zrobię Twój Tort makowy z kremem śmietankowym, bo widzę że to chwila moment i może mi się uda

Ewelina to Twoje ciasto z masła, twarogu i mąki znam, kiedyś z niego zrobiłam pierożki nadziewane wędzoną śliwką, maźnęłam tylko rozbełtanym jajkiem, ładniej wyglądają po upieczeniu. dzieci były zachwycone, a często robię z niego duży pieróg nadziewany farszem ze słodkiej kapusty z grzybami i wędzonką
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Polecam szybkie i smaczne ciasteczka z jabłkiem :)

CIASTECZKA Z JABŁKIEM

250 g Kasi
250 g mąki
250 g zmielonego twarogu
jabłka
cukier puder
Z mąki, Kasi i sera w proporcjach zagniatamy ciasto.Wałkujemy niezbyt cienko i szklanką wykrawamy krążki.Jabłka obieramy i kroimy w ósemki.Na kazdym krażku układamy jabłko i składamy ciasto na pół dociskajac brzegi.Układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia lub posmarowanej tłuszczem. Pieczemy do zarumienienia. Na koniec ciastka obficie posypujemy cukrem pudrem.

Obrazek
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Oj Kochane ale mnie zabijacie swoimi przepisami. Ledwie zdążyłam wypróbować Ewelinki a teraz Mariolka :). Ale fajne są. Tak mi wyszły ciasteczka makowo-serowe Ewelinki :)

Obrazek

Wizualnie może nie najlepiej , ale smakowały :). Te poszły do zamrażalnika na Święta :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Też zrobiłam ciasteczka twarogowe :)

Z nadzieniem z białego maku z rodzynkami i śmietaną, jak do rogali Świętomarcińskich :D
Kształty różne, od pierożków (podobne do tych z jabłkami Marioli, bo niektóre się w czasie pieczenia rozkleiły i wyglądają jak książeczki), przez roladki krojone na plasterki i pieczone na płasko, aż po rogaliki i kulki nadziewane tą samą masą.
Pycha!!!

A w mądrych książkach (Kuchnia Polska z 1969r.) napisali, że jest to ciasto półfrancuskie, bo ma od 35 do 60% tłuszczu i się listkuje. Jak na takie prawie francuskie, to się jakoś rewelacyjnie szybko i łatwo robi!!! Dzięki za przepis!!!

A teraz pytanie o indyka. Czy ktoś piekł niewielkiego indyka w całości i jeśli tak, to JAK??? Proszę o podpowiedzi co robić!!! ;:223
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Sama się z wielka ciekawością dowiem, co z tym indykiem...

Dziewczęta Kochane - jak sie cieszę, że wklepujecie tu swoje wypróbowane i PYSZNE przepisy ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

A ja robiłam kruche babeczki.Same babeczki są tak pyszne,że gdybym ich nie schowała ,to nie miałabym w co wkładać krem.
Wiesz Ave,u mnie w święta większość potraw będzie z Twoich przepisów.Będę robiła sernik z rosą,tort makowy,śledzie pod pierzynką,kurczak w cieście francuskim i karczek w sosie własnym.Mam nadzieję,że wszystko będzie tak pysznie wyglądało i smakowało jak u Ciebie.
Mam kupione filety z dorsza i potrzebuje przepisu jak go przyrządzić,najlepiej na dziś.Może miałabyś pomysł na mojego dorsza ?Będę bardzo wdzięczna.
Awatar użytkownika
@.monka
200p
200p
Posty: 347
Od: 1 gru 2006, o 19:31

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Edyta 74 dorsz jest świetny zapiekany w warzywach Ave podała przepis tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=322
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

@.monka ,bardzo Ci dziękuję .
Awatar użytkownika
@.monka
200p
200p
Posty: 347
Od: 1 gru 2006, o 19:31

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

bardzo proszę, gdyby Ci jednak nie smakował podlany śmietanką, to możesz osobno poddusić jarzyny w niewielkiej ilości wywaru z przepisu Ave +masło (na pół miękko i możesz dodać też inne jarzyny, seler pietruszka), naczynie do pieczenia posmarować dokładnie masłem, ułożyć kawałki ryby, na rybę wióreczki masła, przykryć jarzynami, na jarzyny warto położyć plastry surowego pomidora bez skórki, potem tarty ser, jak został wywar z gotowanych jarzyn to wylac na ser i posypać wszystko tartą bułka . Piec ok 30 min. bez przykrycia.
Wariacji na temat sposobów zapiekania ryb jest mnóstwo. Muszę spróbować z wędzonym serem bo do tej pory robiłam ze zwykłym żółtym
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

@.monka,właśnie wyjęłam z piekarnika rybkę zrobioną dokładnie wg przepisu Ave .Jest bardzo smaczna.Nie miałam tylko sera wędzonego i dałam zwykły żółty.Następnym razem skorzystam z Twojego przepisu na dorsza w warzywach.
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Życzę Tobie i całej Rodzinie z okazji świąt spokoju, zdrowia, radości...
Pachnącej choinki, wesołej rodzinki...
Pogody ducha i spełnienia tych nawet z pozoru trudnych do spełnienia marzeń...
oraz Do Siego Roku - Ania...
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Aniu, dziękuję bardzo za życzenia :)

Edytko, jestem zaszczycona, że tyle potraw z Małego co nieco , będzie gościło na Waszym stole... ;:180 ;:196

Monka ;:196 dzięki za wskazówki, następnym razem pokombinuję "po Twojemu" ;:108
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Małe co nieco od Ave ...

Post »

Nalewko, gdzie kupiłaś biały mak? Ile płaciłaś? Jak on smakuje? Czy jest duża różnica między zwykłym makiem a tym białym?
Z indykiem to może być problem, jak już nasza Ewunia nie wie ...
Będziesz Beatko prekursorką w tej dziedzinie u nas :tan
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”