Co dziś gotujecie na obiad?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

A mnie dziś kopytka ze skwarkami i surówka z kapusty.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Kuskus z pieczarkami i tuńczykiem, piernik z jabłkami .
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

MORANGO pisze:
Malagenia pisze:acia1065, tak solone, ale lekko, to nie są te pospolite solone śledzie z beczki, których zresztą lata już nie widuję. ?:

Ja takie śledzie sama robię, tzn solę, ale to jesienią, teraz mają okres rozrodczy i są mało tłuste, pamiętam za dziecka tylko śledzie z beczki były, wszystkie filety teraz dostępne mi nie smakują, tak więc zabrałam się za solenie śledzi sama, jesienią zasolone mam jeszcze do teraz, robię zwykłe i korzenne :D Ale mi smaka narobiliście tym śledziem, chyba jutro będzie śledź i ziemniaki w mundurkach ;:306

W temacie śledzi na słodko mój ulubiony sposób to śledź w ananasie, prosty i smaczny. ;:108

Dziś grillowo, karkówka, pieczywo czosnkowe, lekka sałata z rucolą, szpinakiem na deser pieczone szare renety z grilla :)

Zainteresował mnie ten śledź solony własnej produkcji. Kupujesz śledzie świeże i solisz?
W czym i ile tej soli na kg ? Czy kamienne garnki do tego się nadają?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Tak kupuje śledzie świeże ale muszą być naprawdę takie świeże od rybaka, albo z dobrego żródła, zawsze proszę o największe, śledzie układam w glinianym garze, przesypuję solą i korzeniami (korzeni dużo- liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, goździki) a następnie robię solankę, daję soli tyle aż się przestanie rozpuszczać w wodzie i wszystko zalewam, po 3-4 miesiącach mam pyszne śledzie, w zależności od wielkości śledzia, odmaczam je 24-30 h w wodzie zmieniając przy tym wodę a następnie oprawiam gotowe filety zalewam olejem, lub przyrządzam na jakiś ulubiony sposób. Można też robić wersje bez korzeni, ale ja wolę z korzeniami- przypominają mi się takie śledzie z dzieciństwa z lat 80 :) albo jak z Rosji przywozili do naszych sklepów, nie pamiętam tylko jak one się nazywał ? polecam solenie, jak ktoś ma możliwość zakupu świeżego śledzia, sklepowe filety to dla mnie bezsmakowa namiastka śledzia. ;:108 ;:32 ;:137
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Podziwiam!
Beata
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Tortilla z piersią kurczaka, warzywami i sosem czosnkowym ( z czosnku niedźwiedziego)
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

MORANGO pisze:Tak kupuje śledzie świeże ale muszą być naprawdę takie świeże od rybaka, albo z dobrego żródła, zawsze proszę o największe, śledzie układam w glinianym garze, przesypuję solą i korzeniami (korzeni dużo- liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, goździki) a następnie robię solankę, daję soli tyle aż się przestanie rozpuszczać w wodzie i wszystko zalewam, po 3-4 miesiącach mam pyszne śledzie, w zależności od wielkości śledzia, odmaczam je 24-30 h w wodzie zmieniając przy tym wodę a następnie oprawiam gotowe filety zalewam olejem, lub przyrządzam na jakiś ulubiony sposób. Można też robić wersje bez korzeni, ale ja wolę z korzeniami- przypominają mi się takie śledzie z dzieciństwa z lat 80 :) albo jak z Rosji przywozili do naszych sklepów, nie pamiętam tylko jak one się nazywał ? polecam solenie, jak ktoś ma możliwość zakupu świeżego śledzia, sklepowe filety to dla mnie bezsmakowa namiastka śledzia. ;:108 ;:32 ;:137
Dziękuję za odpowiedź. O świeży śledź to będzie u mnie bardzo trudno. Do morza mam w sumie niedaleko, ale jak tam będę to nie wiem czy trafię na połowy. Zapytam w rybnym, wiem że w czwartki mają świeże ryby, kiedyś nawet widziałam śledzie ale zielone- to chyba nie to samo co śledź bałtycki. Wszystko co zrobione własnymi rękami jest lepsze i zdrowsze niż sklepowe.
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Klopsiki w sosie koperkowym.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

I danie: Buraczkowa z pieczonych buraków z fetą i koperkiem.
II danie: Devolay z puree + mizeria na słodko-kwaśno
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym.
Pozdrawiam, Marta.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Omlet z kolendrą i sałatka z grillowaną dynią, winogronami i serem brie.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Kasza na sosie pieczeniowym (sos z wczorajszych żeberek), kapusta kiszona lekko podduszona, jajko sadzone.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co dziś gotujecie na obiad?

Post »

Zara, proszę o przepis na Twoją buraczkową ;:180 ;:180 ;:180 Mniam, kocham buraki w każdej odsłonie :D
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”