Florovit

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Jola czego używasz do nawożenia?.
Aga
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Skład florovitu

Post »

Temat Florovitu śledzę , ale umknęły mi posty na temat zamiennika Twojego pomysłu . Tak się składa , że dostałam w prezencie od zaprzyjaźnionego rolnika kilka kilo Polidapu . Podobnie jak Błażej piszę się na nowy zamiennik .

Pozdrawiam . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Joneska

Jeśli chcesz wykorzystać te nawozy/ z wyjątkiem Fostaru / przeliczę Ci indywidualnie nawóz do fertygacji .

Nie widzę w sieci nawet karty charakterystyki Fostaru. Podejrzewam, że też jest konserwowany.
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Skład florovitu

Post »

Super.Dziękuję .Poproszę o takie przeliczenia.Z tym ,że jeśli nie Fostar to z fosforowych mam jeszcze tylko superfosfat wzbogacony.Zrezygnowałam z nabycia Polidapu właśnie na rzecz Fostaru,który używam do oprysków pelargonii na zwiększenie ilości pąków.Zamierzałam jeszcze kupić Kalprim i wydawało mi się ,że mając Fostar ,Kalprim i Mikrokompleks,-i które według Intermagu można mieszać w odpowiedniej proporcji-nic więcej mi nie trzeba a tu klops przez możliwą zawartość konserwantów.Wszystkich :wit

Edytuje.Przed chwilą dzwoniłam do Intermagu i powiedziano mi,żeFostar i kalprim nie są niczym konserwowane.No nie wiem czy mam wierzyć na słowo dlatego wysłałam e-maila z prośbą o kartę charakterystyki.Zobaczymy czy dostanę odpowiedź.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

I bardzo dobrze. Podaje więc Ci przepis.

Do butelki PET o poj. 2 l wlewasz 1 l wody. następnie odważasz i wsypujesz:

-10 dkg saletry potasowej
- 7 dkg superfosfatu wzbogaconego
- 2 dkg mocznika
- 4 dkg Mikrokomplex

Saletrę potasową i mocznik wsyp na końcu lub użyj ciepłej wody, bo rozpuszczając się ochładzają one wodę, zmniejszając rozpuszczalność pozostałych składników. Koncentrat po przygotowaniu będzie zawierał osad gipsu z superfosfatu. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć zawartością butelki.
Otrzymujesz ca 1,3 l nawozu NPK z mikroelementami o składzie procentowym 1,7: 2,2 : 3,5. Używasz go w ilości 7 ml/l wody . Nawóz zawiera też magnez, wapń i siarkę

Koszt 1 l tego nawozu po cenach detalicznych wynosi 1 zł 57 gr. i starcza na ca 170 l wody
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2427
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Skład florovitu

Post »

Dziękuję za przepis ;:180 - czym prędzej go zanotowałam co by mi nie umknął :D ale czy będzie też jeszcze jakiś inny przepis na preparat do fertygacji np bez Mikrokomplex'u ??
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

To jest przepis właściwie dla Joneska wykorzystujący posiadane przez Nią nawozy.

Przepis, który obiecałem, jest oparty o saletrę potasową, Azofoskę i superfosfat wzbogacony. Najprawdopodobniej ukaże się dziś wieczorem obok nowego HT i KSM.
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Skład florovitu

Post »

Ja też czekam z niecierpliwością i z góry dziękuję :D
Wprawdzie dokupiłam Florovit, ale będzie tylko do kwiatów.
Pozdrawiam -Marta
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Joneska pisze: wysłałam e-maila z prośbą o kartę charakterystyki.Zobaczymy czy dostanę odpowiedź.
Słusznie. Jakim cudem produkt jest dopuszczony do obrotu i stosowania nie posiadając karty charakterystyki ?. Chyba, że automaty BOT google jej nie znalazły

Popieram Twoje zdecydowane postępowanie.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

I bardzo dobrze. Podaje więc Ci przepis.

Do butelki PET o poj. 2 l wlewasz 1 l wody. następnie odważasz i wsypujesz:

-10 dkg saletry potasowej
- 7 dkg superfosfatu wzbogaconego
- 2 dkg mocznika
- 4 dkg Mikrokomplex

Saletrę potasową i mocznik wsyp na końcu lub użyj ciepłej wody, bo rozpuszczając się ochładzają one wodę, zmniejszając rozpuszczalność pozostałych składników. Koncentrat po przygotowaniu będzie zawierał osad gipsu z superfosfatu. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć zawartością butelki.
Otrzymujesz ca 1,3 l nawozu NPK z mikroelementami o składzie procentowym 1,7: 2,2 : 3,5. Używasz go w ilości 7 ml/l wody . Nawóz zawiera też magnez, wapń i siarkę

Koszt 1 l tego nawozu po cenach detalicznych wynosi 1 zł 57 gr. i starcza na ca 170 l wody[/quote]
forumowicz - Szczerze mówiąc ,cichutko liczyłam na taki właśnie odzew .Bez Twojego zaangażowania ,sugestia że można inaczej nawozić ( czyli tak po chłopsku :)) nie miałaby sensu. Chyba niewiele osób radzi sobie z symbolami na nawozach i z przeliczaniem czystego składnika na masę .Ja akurat sobie daję radę ,ale daleko mi do mistrzostwa .Na dodatek kosztorys opracowałeś .Podziwiam Twoje kompetencje i operatywność . Po prostu GENIALNIE . ;:180.
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Skład florovitu

Post »

No i dostałam odpowiedź z Intermagu z zapewnieniem .że Fostar ,Kalprim i Mikrokomplex nie zawierają konserwantów.Otrzymałam karty charakterystyki w/w produktów.pomodoroCzy mogę Ci przesłać te K.CH. na pw i czy mógłbyś wyrazić swoje zdanie?Rozumiem,że teraz jesteś zajęty .Cierpliwie poczekam.Pozdr
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

ps. Pewnie ten specyfik nad którym teraz pracujesz okaże się hitem.
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Będzie zapewnie prostszy.
Mój pięcioletni syn w takiej sytuacji zawsze powtarza: Szukajcie a znajdziecie. Proście a będzie wam dane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”