Roundup-kiedy stosować,jak stosować,jakie stężenie, itd.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ta wersja też jest dobra. Chodzi jednak o to ,aby teraz ziemię poruszyć ,spulchnić ,wybrać największe chwasty wieloletnie.

Można zrobić tak: teraz przekopać, odchwaścić co się da ,a wiosną po zazielenieniu spryskać Roundapem. jeśli nawet masz perz i go teraz przy kopaniu nie usuniesz do końca ,to potem Roundup go chwyci.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wiśnia pisze:...Tylko, że dalej nie wiem, czy mam perz.
Wykop kępę trawy i sprawdź w jej korzeniach czy nie masz kłączy perzu. Piszesz, że wiesz jak one wyglądają.
...Jeszcze jedno: czy nie łatwiej będzie przekopać ziemię, jak roundup zlikwiduje trawę?
Na pewno tak. Ale pierwsze prace po oprysku (przekopywanie, ...) można wykonać dopiero po 2-3 tygodniach.
Poczytaj też http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 96&start=0
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Poradźcie, kiedy i w jaki sposób likwidować krzewy tarniny. Opryskać, kiedy są ulistnione? Czy może smarować przycięte pędy?
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No nie Andrzeju - jakoś nie znalazłam porządnego zdjęcia kłącza perzu, tylko nadziemnych jego części.
Ale jak będę następnym razem na działce (na razie nieprędko) to wykopię kępę trawy i pooglądam
- chyba, że śnieg spadnie albo mróz zetnie ziemię.
2-3 tygodnie czekać po spryskaniu Roundapem to faktycznie długo - trochę zmarnowany czas . Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
Ale za to przy okazji dowiedziałam się, że : "Ususzone i zmielone kłącza perzu dodawano do chleba lub mlecznych zup, z dodatkiem kaszy.
Z kłączy perzu wytwarzano również piwo i gorzałkę. "
A w tej chwili jest składnikiem wielu mieszanek ziołowych :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Danio pisze:Poradźcie, kiedy i w jaki sposób likwidować krzewy tarniny. Opryskać, kiedy są ulistnione? Czy może smarować przycięte pędy?
Najlepiej ściąć cały krzew, a pozostałość posmarować nierozcieńczonym Roundupem
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Jeszcze skuteczniejszym sposobem jest:
odkop parę korzeni krzewu
wlej do małej buteleczki roundupem
włóż korzeń krzewu do środka
zabezpiecz aby butelka nie przewróciła się
zasyp dołek.
Metoda ta ma 100% skuteczności, ale wiosną
kiedy krzew będzie się budził ze snu zimowego.
Wówczas korzenie zaczynają ciągnąć składniki pokarmowe z ziemi
i jednocześnie zaciągają zawartość buteleczki.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Świetny sposób! :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Aniu nie muszą być butelki. Starczy polać na szmatkę środek i owinąć nią korzenie i całość włożyć do woreczka foliowego.
Efekt murowany, gwarantuję z tym , że jak zaznaczyłam krzew musi ruszyć z wegetacją.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wiśnia pisze:A ja chciałabym tylko kawałek trawnika spryskać roundupem (potrzebuję miejsca na kwiaty, pnącza, itp).
Jeśli tylko kawałek, to może nie truj okolicy chemią, tylko przekop grządkę szpadlem, jeśli masz trawnik z trawy, albo widłami, jeśli masz "trawnik" z perzu. Szybciej i zdrowiej, bo nie trzeba czekać na wznowienie wegetacji, żeby w ogóle oprysk zadziałał i nie trzeba odczekać okresu karencji po oprysku, a przed sadzeniem nowych roślin. Do tego masz wzruszoną ziemię, nawiezioną nawozem zielonym :D i tylko bąble na dłoniach trzeba wyleczyć ;:228

Perz poznasz od razu, nawet zimą, tylko trochę go odkop, ma długie jasne korzenie, jak makaron-nitki, albo jak włosy anielskie z rozdwojonymi końcówkami :twisted:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Danio pisze:Poradźcie, kiedy i w jaki sposób likwidować krzewy tarniny. Opryskać, kiedy są ulistnione? Czy może smarować przycięte pędy?
Jak nie możesz opryskać Raundapem w okresie wegetacji (niebezpieczeństwo przeniesienia środka na inne rośliny) to proponuję pomalować pędzelkiem kilka liści. Oczywiście nie rozcieńczaj wtedy Raundapu.
Pozdrawiam Andrzej.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nalewka pisze:
Wiśnia pisze:A ja chciałabym tylko kawałek trawnika spryskać roundupem (potrzebuję miejsca na kwiaty, pnącza, itp).
Jeśli tylko kawałek, to może nie truj okolicy chemią, tylko przekop grządkę szpadlem, jeśli masz trawnik z trawy, albo widłami, jeśli masz "trawnik" z perzu. Szybciej i zdrowiej, bo nie trzeba czekać na wznowienie wegetacji, żeby w ogóle oprysk zadziałał i nie trzeba odczekać okresu karencji po oprysku, a przed sadzeniem nowych roślin. Do tego masz wzruszoną ziemię, nawiezioną nawozem zielonym :D i tylko bąble na dłoniach trzeba wyleczyć ;:228

Perz poznasz od razu, nawet zimą, tylko trochę go odkop, ma długie jasne korzenie, jak makaron-nitki, albo jak włosy anielskie z rozdwojonymi końcówkami :twisted:
Nalewko Twoja rada jest bardzo dobra.
Po przekopaniu trawy mamy bardzo dobrą próchnicę.
Pozbywając się jej tracimy z gleby cenne minerały.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję za odpowiedzi :D . Przyznam, że wiele z nich mnie zaskoczyło :shock: . Są bardzo proste, ale nigdy wcześniej o nich nie słyszałam.
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Wiśnia pisze:Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi! :D
Tylko, że dalej nie wiem, czy mam perz. Pooglądałam sobie w internecie jak wygląda i mam jeszcze pytanie: kiedy on wypuszcza kłosy? bo w sumie po nich najlepiej poznać perz? mnie on przypomina trochę wybujałą trawę i nie wiem, czy rozpoznam :oops:
Jeszcze jedno: czy nie łatwiej będzie przekopać ziemię, jak roundup zlikwiduje trawę?
Tutaj poczytasz sobie troszkę o perzu.I zobaczysz jak wygląda.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Perz_w%C5%82a%C5%9Bciwy
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”