Jak zlikwidować krzaki przy wylewce

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Trendy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 maja 2021, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak zlikwidować krzaki przy wylewce

Post »

Witam,
Mam problem z krzakami, które od dłuższego czasu rosną pomiędzy zaschniętym betonem, który pozostał po budowie domu (można go usunąć tylko ciężkim sprzętem). W zeszłym roku krzaki te przycinałem jak najbliżej się da korzeni, niestety dostęp do nich jet mocno ograniczony, a problemem jest także duża grubość pni. W roku bieżącym krzaki te rozrastają się w jeszcze większym stopniu. Chciałbym się ich pozbyć najlepiej nie musząc wycinać ich aż do korzeni. Czy macie jakiś pomysł? Pozdrawiam
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak zlikwidować krzaki przy wylewce

Post »

Skoro tak, to pomyślałem o chemii- np ja używam Fernando, ale zwyczajny Roundup[+/klony] pomogą. Oczywiście, jeden oprysk raczej nie wystarczy...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak zlikwidować krzaki przy wylewce

Post »

Niechcianych i będących źródłem alergii w rodzinie topoli pozbyłam się nawiercając w pniach w różnych miejscach i na różnej wysokości płytkie dziurki (tak tylko by pod korę się dostać), lekko pod skosem by randap nie spływał. W następnym roku już się nie opuściła, uschła. Można siekierką albo bardzo ostrym noźem ponacinać korę i zapuścić preparatem, uschnie na pewno.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”