TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

OgromnyEdward pisze:Czy mogę wymieszać nawozy granulowane, żeby otrzymać nawóz NPK w takim składzie: mocznik + fosforan amonu + siarczan potasu? Według tabeli na Wikipedii mogę zmieszać mocznik z fosforanem amonu, natomiast na stronach producentów nawozów jest napisane, że można je mieszać tylko bezpośrednio przed siewem. Jak to w końcu jest? :)
Możesz mieszać.
Pozdrawiam Tomasz
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

MalyKotek pisze:Piszę z zapytaniem czy TOPSIN można mieszać z MOSPILANEM ? Niestety nie udało mi się uzyskać żadnych informacji w tej kwestii.Pozdrawiam.
Pytanie trochę stare ale dzisiaj szukałem na nie odpowiedzi i wychodzi na to że można ;-)

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 8958,d.bGE

pozdrawiam Andrzej
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

za to ja mam takie pytanie .

na 100 litrów wody mieszając dwa środki ze sobą powinienem dobrać każdego z nich w ilości na 50 litrów czy na 100 litrów ? dla niektórych pytanie pewnie oczywiste ale nie dla mnie nie mieszałem do tej pory środków do oprysku .
z góry dziękuję za odpowiedź

Andrzej
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Wg mnie dawkę- stężenie wyznaczone na 100l. Jak dasz na 50 l to tak jakbyś dał połowę dawki i wlał do 100-litrowego zbiornika. W ogóle to nie wiem , czy dobrze rozumiem- chcesz dać połowę dawki, czy tak?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Czytałam kiedyś że mieszając środki, podstawową dawkę daje się w całości, a uzupełniającą w 50%. Ja kiedyś pomieszałam miedzian z sylitem p/ kędzierzawce i w rezultacie nie miałam ani jednego kwiatka na wszystkich (2) brzoskwiniach, a kędzierzawka miała się nieźle. Pąki kwiatowe uschły, a liściowym nie zaszkodziło, ale czy mieszanina czy przymrozki? Natomiast do oprysków p/grzybom zawsze dodaję środki na owady i nigdy niczego nie zniszczyłam.
ania1590
Suszek
100p
100p
Posty: 117
Od: 19 paź 2013, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Czy mogę posypać jednocześnie pod drzewka obornik granulowany i siarczan potasu (potrzebuję odp. na szybko dlatego z góry przepraszam, jeśli odp. już gdzieś jest w tym wątku)?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Syp spokojnie. A swoja drogą to jak szybko składniki pokarmowe z granulowanego obornika rozsypanego koło drzewka są dla niego dostępne?
Pozdrawiam Piotr
kowal
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 kwie 2015, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Posiadam na tarasach w doniczkach, truskawkę powtarzającą owocowanie, w liczbie 200 sadzonek. Niestety z początkiem kwietnia przesadziłem z nawozem mineralnym i popaliło mi praktycznie wszystkie liście(dałem trochę ,,od serca'' ponadto, przeliczyłem na metry, do sadzenia w ziemi a nie doniczkach), sadzonki pomalutku umierają , choć z serca rośliny puszczają nowe liście, roślinka mało co od miesiąca urosła. Kolega mi polecił nawóz, który ma niwelować przenawożenie( BIOHUMUS ? nawóz naturalny do wszystkich roślin). Dlatego mam pytanie, jak to jest skoro moje roślinki mają znacznie za dużo Azotu, Potasu, Fosforu itd. a ja zasilam je dodatkowo biohumusem de facto em ,nawozem prawda? czy całkiem nie dobije moich sadzonek???
Obrazek

Tak to średnio biorąc, teraz u mnie wygląda. 3 Tygodnie temu pryskałem signum33 ale to chyba nie powinno mieć większego znaczenia.
Jak ratować truskawkę?
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Opryskaj Tytanitem,truskawka bardzo pozytywnie reaguje na oprysk tym stymulatorem.Możesz też zastosować Asahi SL.Pozdrawiam klakier.
karinos
50p
50p
Posty: 99
Od: 2 lis 2005, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jonkowo / Olsztyn

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Szukałam, ale może przeoczyłam. Czy mogę zrobić tego samego dnia oprysk Decisem na mszyce i Topsinem na moniliozę? Chodzi o pryskanie migdałka trójklapowego szczepionego. Z góry dziękuję za info.
Awatar użytkownika
Ohajo
500p
500p
Posty: 659
Od: 19 paź 2009, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Mieszanie ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN

Post »

1. Czy mogę pomieszać Promanal z Miedzianem i zrobić oprysk raz? Mam wątpliwości, bo Miedzian to proszek do sporządzenia zawiesiny, a Promanal jest w formie płynu, na bazie oleju parafinowego. Nie pokłócą się w jednym opryskiwaczu?

2. Kiedy najlepiej zasilić wiśnie azofoską? W zeszłym roku były osłabione i zrzuciły prawie wszystkie zawiązki i w tym sezonie chciałbym im "pomóc". Czy mogę bezpiecznie zrobić to już teraz?

Dzięki z góry za dobre rady.

Paweł
"Tylko ten bez szkody rozmawia, kto umie milczeć" - Tomasz a'Kempis
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Na obcojezycznych niektórzy mieszają, inni odradzaja, ale miedziowy płynny chyba, zajrzyj http://www.overallgardener.com/tis-the- ... ee-sprays/
i tu do wyboru https://www.google.pl/search?q=oil+and+ ... tural+oil+
Jeśli się zdecydujesz to zrób na małej próbie woda+proszek mix, potem olej i zobacz, ja nie próbowałem, to teoria.

Olejowym poparzysz jeśli będziesz pryskać bezpośrednio przez przymrozkiem, miedzią poparzysz powyżej ..C, nie pamiętam, ale musi być bardzo ciepło.
kamilkc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 18 mar 2017, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Mam pytanie czy można zmieszać dwa środki chemiczne jeden na grzyba a drugi na owady np. mospilan i topsin takowe mam i takim preparatem za jednym zamachem opryskać drzewo. Czy jednak trzeba te środki rozdzielać jeśli je rozdzielamy czy można wykonać dwa rożne opryski tego samego dnia po tym jak pierwszy oprysk wyschnie? Zawsze starałem się rozdzielać takie opryski ale ostatnio czasu mało i ciekawi mnie czy to wpłynie w jakiś negatywny sposób na jeden z preparatów i czy czasem jakoś to nie zaszkodzi roślinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”