TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
karinos
50p
50p
Posty: 99
Od: 2 lis 2005, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jonkowo / Olsztyn

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Szukałam, ale może przeoczyłam. Czy mogę zrobić tego samego dnia oprysk Decisem na mszyce i Topsinem na moniliozę? Chodzi o pryskanie migdałka trójklapowego szczepionego. Z góry dziękuję za info.
Awatar użytkownika
Ohajo
500p
500p
Posty: 659
Od: 19 paź 2009, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Mieszanie ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN

Post »

1. Czy mogę pomieszać Promanal z Miedzianem i zrobić oprysk raz? Mam wątpliwości, bo Miedzian to proszek do sporządzenia zawiesiny, a Promanal jest w formie płynu, na bazie oleju parafinowego. Nie pokłócą się w jednym opryskiwaczu?

2. Kiedy najlepiej zasilić wiśnie azofoską? W zeszłym roku były osłabione i zrzuciły prawie wszystkie zawiązki i w tym sezonie chciałbym im "pomóc". Czy mogę bezpiecznie zrobić to już teraz?

Dzięki z góry za dobre rady.

Paweł
"Tylko ten bez szkody rozmawia, kto umie milczeć" - Tomasz a'Kempis
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Na obcojezycznych niektórzy mieszają, inni odradzaja, ale miedziowy płynny chyba, zajrzyj http://www.overallgardener.com/tis-the- ... ee-sprays/
i tu do wyboru https://www.google.pl/search?q=oil+and+ ... tural+oil+
Jeśli się zdecydujesz to zrób na małej próbie woda+proszek mix, potem olej i zobacz, ja nie próbowałem, to teoria.

Olejowym poparzysz jeśli będziesz pryskać bezpośrednio przez przymrozkiem, miedzią poparzysz powyżej ..C, nie pamiętam, ale musi być bardzo ciepło.
kamilkc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 18 mar 2017, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Mam pytanie czy można zmieszać dwa środki chemiczne jeden na grzyba a drugi na owady np. mospilan i topsin takowe mam i takim preparatem za jednym zamachem opryskać drzewo. Czy jednak trzeba te środki rozdzielać jeśli je rozdzielamy czy można wykonać dwa rożne opryski tego samego dnia po tym jak pierwszy oprysk wyschnie? Zawsze starałem się rozdzielać takie opryski ale ostatnio czasu mało i ciekawi mnie czy to wpłynie w jakiś negatywny sposób na jeden z preparatów i czy czasem jakoś to nie zaszkodzi roślinie.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mieszanie oprysku

Post »

Witam, chcialbym prysnac truskawki , bo widac juz ze wegatacja ruszyla jak I rusza wszelkie zielsko. Chcialbym prysnac czyms na jednoliscienne I dwu, najlepiej jak by szlo to zmieszac I wykonac jeden oprysk. Co byscie polecili??? Odmiana honey
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Mieszanie oprysku

Post »

Jak pryśniesz truskawki środkiem na 2 liścienne to je załatwisz. ;:124 Chyba nie o to Ci chodzi?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mieszanie oprysku

Post »

Wiosną na chwasty w truskawce doglebowo przed wschodami chwastów Devrinol i Goltix Compakt, później po wschodach chwastów nalistnie np Saherb lub Betup Trio. Oczywiście pryskamy tylko do kwitnienia. Tymi preparatami zwalczysz chwasty dwuliścienne i przyhamujesz jednoliścienne, selektywnie na jednoliścienne możesz np Selekt Super albo Agil, oczywiście tylko nalistnie po wschodach chwastów.
Pozdrawiam Piotr
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy można mieszac??

Post »

Witam, nie mogę znaleść informacji czy można łączyćpreparaty borowe z preparatami na szarą pleśn????
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Post »

Są na początku tematu tabelki łączenia różnych środków / substancji , a ja mam prośbę jeśli ktoś ma( tabelkę) lub wie w jakim odczynie wody dany środek/ sub. aktywna działa , najskuteczniej , najdłużej to proszę o wpis lub wklejenie tabelki . Mam coś ale są to wiadomości minimalne :( .
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Post »

W starych programach ochrony były tabele mieszania różnych ŚOR, w nowych już nie ma. Poczytaj do poduszki :) http://doradca-rolniczy.pl/woda-w-miesz ... ornikowej/
http://www.ogrodinfo.pl/ochrona-roslin/ ... ji-czynnej
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Post »

KaLo dzięki , udało mi się zdobyć coś więcej , postaram się napisać te często używane ŚOR . Dodam że nie mam tych informacji od sprzedawcy środków , co mnie zaskoczyło negatywnie .
Acetamipryd (Mospilan 20 sp) stabilny przy pH.4 Może to jest przyczyną " nie zadziałania u nie których użytkowników ".
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Post »

Ale że tylko pH4, wyżej nie i niżej też? Ja akurat ma wodę w okolicach 7,2-7,4 i preparat działa znakomicie.
Pozdrawiam Piotr
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Post »

W wodzie alkalicznej wiele preparatów może tworzyć nierozpuszczalne sole lub rozkładać się w przyspieszonym tempie. Środki te nie są produkowane pod kątem działkowców, tylko dużych producentów, którzy niejednokrotnie muszą dojechać z opryskiem kilka czy kilkanaście kilometrów. W czasie upałów dochodzi jeszcze podwyższona temperatura, która może dodatkowo przyspieszać degradację środka. Bez względu na własne przemyślenia należy stosować się do zaleceń producenta. Jeżeli szczypta kwasku cytrynowego dodana do litra wody przeznaczonej do rozpuszczenia ŚOR ma pomóc, to czemu tego nie stosować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”