Jak odkazić glebę?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Jak odkazić glebę?

Post »

Witam, mam pytanie jak odkazić, oczyścić glebę po spalaniu śmieci, m.in. plastików, folii czyli chyba najgorszych trucizn, w bliskim sąsiedztwie drzew owocowych:( .Wiem że to łamanie prawa i głupota, ale cóż niestety niektórzy za mało myślą, teraz chciałbym tamto miejsce jakoś uzdatnić by się nie okazało że drzewa trują owocami na przykład. Dziękuję za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 445
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Pytanie: co w tym miejscu chcesz posadzić? trawa da sobie radę ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Pytanie drugie, przez jak długi czas były palone śmieci, co było palone jeszcze ( czy aby nie palono olejów itp.) jak ziemia bardzo skażona i głęboko to raczej podmiana :idea:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Tak jak wspomniałem wyżej, różnego rodzaju śmieci w tym plastiki, tworzywa, folie, to nie będzie miejsce pod uprawy ale jest blisko drzew owocowych, najbliżej jest orzech włoski (niecałe 5 m) i szukam pomysłów bo pomyślałem że owoce czy orzechy mogą ciągnąć te trucizny, które na pewno ze spalania takich rzeczy w ziemię poszły :(
Pozdrawiam
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Wyluzuj... nic nie będzie ciągnąć :)
Roślinka pobiera minerały różne w formie jonowej...
Tak po prostu- jak nawieziesz obornikiem, to nie pobiera g...a, tylko minerały powstałe po jego rozłożeniu.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Witam, a nie ma ryzyka że naciągnie jakichś metali ciężkich czy innych paskudztw, np. po chemikaliach itp. ?
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Jakieś tam i owszem jest.
Natomiast jeśli to orzech włoski to prawdopodobieństwo że w owocach się w jakimś większym stężeniu skumulują jest nikłe.
Gorzej, gdyby tam warzywka uprawiać...
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Ostatni pomysł co mi przyszedł do głowy to, trochę węgla drzewnego tam spalić i rozgrabić, tak kombinuje bo węgiel wiąże szkodliwe substancje w organizmie ludzkim,z tego co kojarzę, może w glebie podobnie??

Ps. mogły być tam jeszcze jakieś stare puszki z farbą puszczone z dymem, też :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Węgiel absorbuje różne związki, ale organizm wydala węgiel razem z toksynami, a w glebie? Jeśli Cię stać to weź próbkę i zbadaj na metale ciężkie i jeśli ich tam nie ma to inne związki mikroorganizmy glebowe rozłożą je.
przemekp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 cze 2017, o 02:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Witam. Moje Cyprysy, Żywotniki i Rododendrony w tym mokrym roku dopadła fytoftoroza. Części z nich raczej już nie da się uratować. Będę musiał się ich pozbyć. Proszę podpowiedzieć jakimi preparatami odkazić glebę gdyż bym chciał w ich miejsce posadzić nowe drzewka.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Mam podobne dylematy. Sąsiad ma komin 60-70 metrów od mojego warzywnika. Niby to jest spora odległość, ale mam wrażenie że jak wiatr niekorzystnie zawieje to znajduje się w sterfie zrzutu. Pewnie opon tam nie pali, wiem że używa drewna i węgla. Natomiast na rozpałkę idą kartony butelki plastikowe itp. To jest przecież szkodliwe - uwalniają się dioksyny. Znacie jakieś dobre metody oprócz wapnowania, które ograniczają dostępność toksycznych związków dla roślin? na pewno warzywa mogą je chłonąć a jak z krzewami i drzewami owocowymi?
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

Myślę, że warto iść do sąsiada i ukrócić produkcję toksyn u źródła, a nie stosować półśrodki. Tak jak PET nie można palić, tak samo nie wolno rozpalać. Niech sobie sąsiad natnie cienkich kawałków i wysuszy, będą się w mig rozpalać kawałkiem kartonu. A plastikami sobie tylko kocioł i komin zasyfi, a jak zaczną latać drony to jeszcze mandat zarobi.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Jak odkazić glebę?

Post »

MirekL pisze:Jakieś tam i owszem jest.

Gorzej, gdyby tam warzywka uprawiać...
Własnie dlatego zrezygnowałam z warzywnika w glebie, a pojedyńcze krzaki uprawiam w donicach ;:145 . Poprzedni właściciele wszystko palili na działce, wysypywali popiół po węglu, spieki i resztki stopionych przedmiotów. Fiolki z antybiotykami szklane, butelki po syropach, mnóstwo blistrów po lekach, jak również worki po nawozach, wszystko ! dosłownie można było znaleźć. Wykopałam też resztki telewizora i tysiące innych rzeczy. Mój wysiłek to krew w piach, wszystko po dwóch latach zagrabiliśmy i obsialiśmy trawą. Takie skutki polityki BRAKU gospodarki odpadami na terenach wiejskich. Oni tu mieszkali 50 lat, pokłady były nieprzebrane. Nie chcieliśmy jeść potencjalnie niebezpiecznych warzyw, a z takim utęsknieniem na nie czekaliśmy...I mnóstwo chorób grzybowych:wszystko zamierało, okropnie rosło, ziemie wymieniałam, nawozilismy, i d...a. Postawiłam na uprawy w skrzyniach, niewielkich. Minus:kupuję ziemię kompostową i to są koszty. W gruncie rosną porzeczki, maliny, agrest. Sadzone w wiadrach bez dna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”