Młóto browarniane (wysłodziny)

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Młóto browarniane (wysłodziny)

Post »

Po sąsiedzku leżą tego sterty, zwyczajnie zwalone z przyczepy. Karmione są tym kozy i byczki. Wiem, że młóto to bardzo dobra pasza dla mlecznych krów. Te zwierzęta u sąsiada cały czas, nawet w zimie chodzą sobie swobodnie. Młóto (wysłodziny ) jest im po prostu rzucane pod nogi, zdeptane, stratowane , wymieszane z błotem, moczem, kozimi bobkami i bydlęcym łajnem. Syn chce toto wrzucić na grządki, tylko się pyta? Które, to młóto- błoto - zdeptane czy wziąć ze sterty? Nie wiem które, pewnie lepsze byłoby to zmieszane z odchodami. To świeżo przywiezione zapewnie musiało by się przekompostować? Doradzicie? Pomożecie? :D Czy to kompostować na pryzmie, czy od razu na grządki i przekopać? Już marzec, trochę późno, sąsiad mówi- bierz chłopie ile chcesz bo i tak się zmarnuje! Z drugiej strony szkoda takiej paszy na kompost.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Młóto browarniane (wysłodziny)

Post »

Ja bym mnie ktoś to dał to bym wzięła i podziękowała . Rozłożyłabym to na grządki , przemieszała z ziemią wcześnie potraktowała
preparatem np. Cellulad .
Teraz robię ciepłą grządkę i taki materiał by mi się przydał . Dodać trawy dla zagrzewania . ;:333
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Młóto browarniane (wysłodziny)

Post »

Dzięki Anula za odzew, zainteresował mnie i to bardzo ten cellulad, nawet nie wiedziałam, ze taki preparat istnieje. Myślę, ze bardzo się przyda właśnie teraz, czyli na te chwile, do posypania na wysłodziny rozłożone na grządkach . No bo to jest trochę problem z tymi wysłodzinami. Sąsiad sprzedał to swoje niby „gospodarstwo”, do czerwca musi się wyprowadzić , a tam będą budowane jakieś magazyny, wjadą buldożery i będzie po „ ptokach”. Resztę możemy przewieźć i spryzmować. I niech sobie leży. Zainteresowało mnie szczególnie jedno zdanie z opisu tego preparatu ; redukcja patogenicznych organizmów ( ?? ). Muszę więcej poczytać .
Właśnie zamówiłam 2 opakowania po 50 gram (po 16,50 zł) i wyślę priorytetem do syna, by do mojego przyjazdu ogródek był gotowy do sadzenia.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Młóto browarniane (wysłodziny)

Post »

Gieniu , ja go stosuję na pocięte łety , badyle np. kukurydzy . Do przekopania na grządce .
Teraz dałam go na złożony materiał na ciepłą grządkę .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”