Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Azofoska

Post »

Azofoska i agrofoska produkowana jest przez różne firmy. Jest agrofoska jesienna ze zmniejszona dawką azotu. Jeśli ilość azotu jest mniejsza niż 5%, a podwyższona ilość fosforu i potasu można stosować nawóz do końca września.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Azofoska

Post »

Dzięki za odpowiedź,mam nadzieję,że jeśli podsypałam w okolicach 20.10.to nie będzie bardzo za późno.
Awatar użytkownika
e-opryski
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 28 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Re: Azofoska

Post »

na jesienie dostępne są nazwozy z Bioponu np. Jesienny uniwersalny stosowany do poczatku listopada
Domel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 lis 2009, o 20:25

Re: Azofoska

Post »

e-opryski pisze:Jesienny uniwersalny stosowany do poczatku listopada
te wszystkie jesienne nawozy po prostu mają małą ilość azotu którego właśnie nie potrzeba w tym okresie.
Na wiosnę stosuje się te nawozy z większą ilością azotu.
A za uniwersalne jesienne, w małych opakowaniach strasznie dużo się płaci, ładne opakowanie i podział kosztuje.
10kg kupujesz za 30zł a 50kg jakiejś amofoski też z małą ilością azotu niecałe 60zł
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Azofoska nawozenie wczesną wiosną

Post »

Witam,jestem uczącą sie ogrodniczka,wąłsnie zaczynam zabawę z działką,chcialabym sie dowiedzieć kilku żeczy mianowicie nawożenia przed siewem warzyw:

moja działka byla nie uzytkowana ponad 9 lat,stala i marniala,została na jesień za orana,pytałam sasiadow z działki czy mam ja zasilic obornikiem,powiedzieli że nie bo jest wypoczeta i beda ładne warzywa.
Moje pytanie polega na tym iz zastanawiam sie czy mozna przed wiosennym kopaniem posypac ziemie azofoska aby ja zasilic w składniki pokarmowe,i potem siac warzywa aby latem były piekne , i czy w ogóle można tak zrobic aby im nie zaszkodziło bardzo prosze o pomoc,bo niemoge nigdzie znalesc takiej informacji.Pozdrawiam,mam andzieje że mi pomożecie w moim dylemacie.

dubel:
witam,czy wczesna wiosna przed przekopaniem ziemi można zassilić azofoską,a potem posiać warzywa i posadzic flance,bardzo prosze o odpowiedz.moja działka stala parwie 9 lat nie uzytkowana sasiedzi mowia zeby nie dawac obornika poniewaz jest ziemia wypoczeta i beda dorodne duze warzywa.bardzo prosze o wasza opinie
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Witaj, sąsiedzi mają rację, nie ma potrzeby zasilanie działki sztucznym nawozem, tak długo nieuprawianej działki. Wystarczy że dobrze przekopiesz ziemię, chowając darń( czy inne wyrosłe chwasty), do ziemi,tak by nie wyłaziły na wierzch. Uprawiając warzywa dla własnego spożycia ,warto zasilić ziemię jesienią obornikiem lub kompostem, ja na swoim warzywniaku nigdy nie stosuję nawożenia nawozami sztucznymi, zupełnie inaczej smakują warzywa uprawiane na naturalnych nawozach( oborniku, lub kompoście).
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Ja też nie nawożę Roślin, które mają służyć do spożycia nawozami mineralnymi. Zawszę daję sporo kompostu - do obornika nie mam zbytnio dostępu. Chociaż mieszkam w małym miasteczku - prawie, że wsi :roll: Jesienią dodatkowo wrzucam na pustą już grządkę różne odpadki roślinne, przez zimę się rozkładają, a Wiosną wszystko przekopuję. Warzywa nie narzekają, a Pomidory bardzo ładnie owocują :wink:
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Dziekuje bardzo za odpowiedzi
madalena
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 wrz 2008, o 10:14
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Witam,czy mogę troszkę obornika dac na wiosnę pod pomidory i ogórki,czy lepiej zaczekac do jesieni?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Ja daję wiosną w każdy dołek pod pomidory. Nie narzekają :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Ja tak samo, tyle że kompostem go zastępuję :wink:
Pozdrowienia
madalena
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 wrz 2008, o 10:14
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Dziękuje bardzo za rady :D
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Azofoska nawozenie wczesną wiosną

Post »

Najlepszym wyjściem będzie dodanie kompostu do ziemii na wiosnę. Jeśli nie masz takiej możliwości to nie za duże ilości dobrze przerobionego obornika, żeby nie popalić roslin, bo obornik stosuje się na jesieni. W ostateczności zastosowałbym Azofoskę, ale nie przed siewem bo będzie mały z niej pożytek, zanim rośliny wzejdą to Azofoska zostanie wymyta do dolnych warstw ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”