Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: AZOFOSKA

Post »

ruda147! Na opakowaniu chyba jest tabela, ile tego sypać. Warto pamiętać, że lepiej mniej, niż za dużo, w przeciwieństwie do kompostu, którego nie da się przedawkować, bo na samym kompoście mogą rosnąć, szczególnie dyniowate.
Waleria
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: AZOFOSKA

Post »

Waleria pisze:ruda147! Na opakowaniu chyba jest tabela, ile tego sypać. Warto pamiętać, że lepiej mniej, niż za dużo, w przeciwieństwie do kompostu, którego nie da się przedawkować, bo na samym kompoście mogą rosnąć, szczególnie dyniowate.


Dziekuje slicznie za odpowiedzi jestescie kochani,mam nadzieje że będe wiedziała jak to zrobić,czy pod pomidory tez sie daje azofoske?,jak wysadze na koniec kwietnia lub poczatek maja do tunelu nieogrzewanego,kiedy moge zoastosowac azofoske,i jaka ilosc wkoło krzaczka,garsc czy za duzo,wiem ze po zastosdowaniu tzreba podlac aby składniki sie rozpusciły i dotarły do korzonków.prawda?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Dawkowanie azofoski dla pomidora według producenta to: 6-8 kg/100m2 ( 1 rok po oborniku) lub 10-12 kg/100m2 (bez obornika), nawóz stosować przedwegetacyjnie.
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: AZOFOSKA

Post »

Zielona_Ania pisze:Dawkowanie azofoski dla pomidora według producenta to: 6-8 kg/100m2 ( 1 rok po oborniku) lub 10-12 kg/100m2 (bez obornika), nawóz stosować przedwegetacyjnie.


ale ja będę miała z 5 krzaków pod folia pomidora i z 10 na gruncie,wiec ile tej azofoski dac pod nie i po jakim czasie od posadzenia w ziemi ,przepraszam że spytam ale co to znaczy(przedwegetacyjnie) tzn kiedy
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Przedwegetacyjnie tzn -stosuje się jako przygotowanie gleby pod wysiew, sadzenie, wiosną to będzie z reguły kilka tygodni (2-3) przed wprowadzeniem roślin. tak ja to rozumiem. A co do nawożenia kilku krzaczków pomidorów, to niech się inni wypowiedzą, ja używam naturalnych nawozów pod warzywa.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: AZOFOSKA

Post »

Przedwegetacyjnie - czy to znaczy, że trzeba rozsiać na zagonku, a potem jakoś zagrzebać w ziemi i po pewnym czasie posiać rośliny?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Tak mi się wydaje- rozsypać stosowną dawkę i koniecznie przemieszać z wierzchnia warstwą ziemi. Tylko zwykle dawkowanie nawozów dla poszczególnych warzyw jest podane dla większych upraw, co więcej powinno być stosowane po wykonaniu analizy chemicznej gleby. Przy prawidłowym nawożeniu przedwegetacyjnym można doprowadzić do odpowiedniego stężenia składników odżywczych - takiego jakie będzie najlepsze dla danej uprawy. W przydomowych małych ogródkach warzywnych chyba lepiej i łatwiej stosować nawożenie organiczne (dobrze karmić glebę, poprawiając strukturę), a nawozy mineralne stosować uzupełniająco.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

1,9 fosforu ?? mało coś... muszę sprawdzić jutro dokładnie szczegółowy skład.
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Skład Azofoski : 13,6 % azot całkowity (5,5% forma azotanowa, 8,1 % forma amonowa), 6,4 % P2O5 rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 5,8% P2O5 rozpuszczalny w wodzie, 19,1 % K2O rozpuszczalny w wodzie. No i szereg mikroelementów.

Skąd te 1,9 %?
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

Fallenangelv pisze:,,Skład procentowy azofoski wynosi: 13,6% azotu, 1,9% fosforu, 16,0 potasu, 2,7% magnezu, 0,18% miedzi, 0,045% cynku, 0,27% manganu, 0,045% boru, 0,09% molibdenu.''.
Ceny powodują słabość przed monitorem.Najlepiej by było samemu sobie tworzyć gotowe mieszanki.Wiedziec co mozna łączyć na dłużej a co łączyć bezpośrednio do użycia.Im mniejszy worek tym cena wieksza.
Kolega tak napisał :D i właśnie coś mi tu nie pasowało że tak mało czyli wychodzi 12,2 % fosforu
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Ja mam przed oczami ulotkę producenta, podają że skład ogólny to : NPK 13,6-6,4-19,1 (czyli jedną formę P2O5 wliczają, nie sumę ), 4,5 % mikroelementy, 23% SO3. Widocznie pozostały fosfor nie jest dostępny dla roślin. Ceny azofoski poszły w dół w ty sezonie. A jak ktoś szuka tańszego a dobrego nawozu to może Yara Milla Complex (dawniej Hydrocomplex). Skład ( NPK 12-11-18 +Mg+S+Mikro).
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

Aisyrk pisze:Przedwegetacyjnie - czy to znaczy, że trzeba rozsiać na zagonku, a potem jakoś zagrzebać w ziemi i po pewnym czasie posiać rośliny?
Nawozy mineralne najlepiej jak najwcześniej rozsiać i zmieszać z glebą,nawet w marcu.Potas i fosfor z tego co wiem to potrzebują czasu żeby przemieścić się w glebie, rozpuścić.To nawet zdrowiej będzie dla nas, dla roślin tez lepiej bo składniki będą łatwiej dostępne.
Ale jak to jest na piaseczkach to nie wiem bo tam prawdopodobnie te składniki są bardzo szybko wymywane w głębsze warstwy gleby przez deszcz. Tak na wyczucie to też bym wolała dać wcześniej.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: AZOFOSKA

Post »

Witam. Ja stosuję Azofoskę z kompletem mikroelementów. Stosuję ją tylko raz na wiosnę i tylko pod kwiaty, krzewy.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”