Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Może gorczyca zdąży urosnąć na zielony nawóz i potem ją przyorać zanim zdąży zakwitnąć.Sieją też rzepak jary na przyoranie zielonej masy ale ten to chyba dłużej rośnie niż gorczyca.Poszukaj dokładnych informacji o tych roślinach.Sieje się też facelię na zielony nawóz ale z nią nie mam doświadczeń.Obawiam sie,ze jeszcze dłuzszy termin do przyorania.
Najszybciej to urośnie gorczyca,przy niej giną nicienie w glebie.

Wysiej jakieś nawozy pod tę gorczycę np.azotowe albo mieszankę żeby miała jakiś start.

Najszybciej to by było nawieżć obornikiem albo kompostem,przyorać albo przeryć i sadzić a po zbiorach gdzieś po 15 sierpnia posiać gorczycę na zielony nawóz albo rzepak i przed zimą zaorać.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Witaj KOKO, trudno jest ocenić Twoje słowa zużyta , myślę że jest po prostu zaniedbana, nieuprawiana rok, czy więcej. Wiosną nie ma kiedy uprawiać"przedplony", by je przekopać, sieje się przedplony, jak sałata, rzodkiewka, ale do spożycia, by później w tym miejscu sadzić pomidory, ogórki, czy inne ciepłolubne warzywa (dlatego się sieje ,czy sadzi jako ostatnie)

Można zasilić działkę nawozami sztucznymi( bo pewnie obornika, czy kompostu nie dasz rady zdobyć teraz), ale ja uważam że na warzywnik nawozy, to ostateczność, uprawiaj tej wiosny ziemię, na tym co masz, może będą skromniejsze warzywa, ale z pewnością będą lepiej smakować niż dobrze, sztucznie nawożone .

Jeżeli dostałaś działkę, to pewnie jest trochę zachwaszczona, czy zarośnięta jest trawą, wystarczy to dobrze przekopać ( by schować wszelkie zielone części pod ziemię) i to z pewnością wystarczy roślinom pokarmu na cały sezon wegetacyjny. Dopiero jesienią , możesz posiać poplony w celu dalszego użyźnienia działki, lub przekopać z obornikiem.

Teraz po prostu przekopuj działkę po kawałeczku i siej ,oraz sadź, to, co Ci potrzeba, masz czas co najmniej do połowy maja na zagospodarowanie całej działki.
koko13

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

zużyta - u mnie oznacza że używana, nie nawożona od dłuższego czasu,były na niej uprawiane warzywa i nie bardzo chciały rosnąć .
Działka jest sporej wielkości ale znowu nie aż tak duża żebym mogła połowę obsiać nawozem zielonym i zostawić do następnego roku bo zostanie mi nie wiele na posadzenie warzyw (a lubię wszystkie warzywa) a pomyślałam sobie że gdybym mogła posadzić coś na nawóz zielony i zdążyłabym późniejsze warzywa jeszcze posadzić na tym miejscu .
Obornika czy kompostu tu raczej nie znajdę bo ludzie zwierzątek nie mają ,a nie chcę faszerować sztucznymi nawozami bo mam małe dzieci i wystarczy że chemię w sklepie kupuję
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

Koko pozostaje kompost, obornik sypki lub granulowany, substrat torfowy lub ziemia z biohumusem ewentualnie uniwersalna - wszystko stosowane albo na całej powierzchni (koszt!) albo miejscowo wypełnić rowki lub dołki pod siew i sadzenie. Jesienią zadbasz o poplon lub nawożenie organiczne.
Wszystko co wymieniłam znajdziesz w każdym sklepie ogrodniczym. Powodzenia w uprawie.
Aśka
koko13

Re: Nawozenie wczesna wiosną-proszę o pomoc

Post »

dziękuję , będę czekać do jesieni , myślałam ze może jeszcze się uda na wiosnę no ale trudno
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Azofoska

Post »

Witam chcialabym sie doweiedzieć do czego stosuje sie azofoske na działkach,widziałam że starsi ludzie bardzo kupuja ten nawóz,lecz nieiwem do czego go dają,moja babcia tez kiedys kupowala mowila że wszytsko podsypuje nim bo bez niego by nic nie było.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

Ja stosuje do wszystkiego :) drzewa, krzewy owocowe i ozdobne, byliny, cebulowe, czasem warzywa.
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: AZOFOSKA

Post »

Adrian89 pisze:Ja stosuje do wszystkiego :) drzewa, krzewy owocowe i ozdobne, byliny, cebulowe, czasem warzywa.



Adrian89 ale w jakim celu sie stosuje azofoske?
kiedy sie ja daje i jak sie ja stosuje i w jakiej ilości ,czy to sie posypuje wkoło roslin czy jak,przepraszam z atakie pytania dziwne ale po prostu sie nieznam i chciałabym wiedzieć
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

Używam teraz wiosną jak rusza wegetacja, szczególnie jak rośliny są słabe po zimie i jak mocno je przyciąłem. W ilości daje tak na oko :) i lekko wzruszam glebę aby nawóz dostał w obręb korzeni.
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: AZOFOSKA

Post »

Ja azofoskę stosuje głównie pod krzewy i cebulowe.
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: AZOFOSKA

Post »

Witam.
Mam prośbę. Czy mógłby ktoś podac mi skład chemiczny i % Azofoski?

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: AZOFOSKA

Post »

,,Skład procentowy azofoski wynosi: 13,6% azotu, 1,9% fosforu, 16,0 potasu, 2,7% magnezu, 0,18% miedzi, 0,045% cynku, 0,27% manganu, 0,045% boru, 0,09% molibdenu.''.
Ceny powodują słabość przed monitorem.Najlepiej by było samemu sobie tworzyć gotowe mieszanki.Wiedziec co mozna łączyć na dłużej a co łączyć bezpośrednio do użycia.Im mniejszy worek tym cena wieksza.
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: AZOFOSKA

Post »

Nie całe 2% fosforu? Jakoś mało... Mam właśnie taki zamiar, zamiast kupowac Azofoske to wyliczę co i ile czego trzeba ze sobą mieszac. Na pewno nawozy azotowe miesza się na końcu, tuż przed uzyciem, a resztę chyba można mieszac w dowolnym terminie. Tak mi się wydaje bo te wszystkie sole to są w postaci siarczanów, więc nic nie powinno się dziac. W weekend pobawię się w wyliczenia.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”