Rosahumus same zachwyty a jakie efekty?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ED99
200p
200p
Posty: 220
Od: 11 sie 2013, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rosahumus

Post »

:wit Uważam że testy powinny być prowadzone na większej ilości sadzonek, żeby były miarodajne.
Używałem tego preparatu do podlewania warzyw i nie robiłem testu co do efektu jego stosowania.
Pozdrawiam ED.
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rosahumus

Post »

Koniec okresu wegetacyjnego . . . myślę że czas na podsumowanie,opinie o o rosahumusie :D
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rosahumus

Post »

Nikt nawet zdania nie napisał ;:222
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rosahumus

Post »

ja uzywałem ale nie koniecznie zgodze sie ze jest taki ssuper i tak wszystko rosnie, kondycja roslin wyglada lepiej struktura ziemi na pewno sie polepszyła teraz będę uzywał go od wiosny cały sezon to porównam
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Ja dzisiaj na własnym ogródku uzyskałam potwierdzenie tego, co już pisałam. Zeszłego roku czy jeszcze dawniej stosowałam ten preparat. Efekty widać do dzisiaj. Ziemia pulchna, mięciutka, "mięsista". Tam gdzie preparatu nie dałam jest zbita, nieprzyjazna paskuda.
Pozdrawiam - BabajAGA
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Rosahumus

Post »

Kiedy zaczynacie stosować? Myślałem o najbliższym weekendzie.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Ja już bym to zrobiła, ale nie zdążyłam ostatnio :)
Pozdrawiam - BabajAGA
motocros
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Najlepiej tydzień dwa przed siewem w deszczową pogode :wink:
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Witam. Mam glebę dość piaszczystą, szybko wysychającą, przepuszczalną. Ze względu na łatwe wymywanie nawozów (zarówno gnojówki z pokrzyw i innych chwastów jak i mineralne) podczas długotrwałych deszczów zainwestowałem w 1kg Rosahumusu. Przejechałem wszystkie róże, żurawiny (+ oczywiście powtórkę siarczanem amonu żeby wyrównać zasadowość soli potasowej kwasów humusowych z "kondycjonera gleby"), pół namiotu foliowego i kawałek trawnika. Dodałem też do wody do podlewania kwiatów doniczkowych. Jak na dzień dzisiejszy różnicy nie widzę. Zobaczymy za jakiś czas, ale podejrzewam że wielkiej różnicy nie zobaczę. Chociaż na świeżo przekopanym wsadzałem poziomki i podlałem 2x większą dawką (tzn. tą górną bodajże 6g/1L) i trochę dłużej się woda trzyma w glebie.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Na piachach trzeba wprowadzić duże ilości materii organicznej, obornik. Na zbite ciężkie gleby Rosahumus wpływa bardzo dobrze.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Rosahumus

Post »

Nie zgodzę się do końca z tralaluszy ja mam w W-wie dość ubogą piaszczystą glebę z którą mieszałem w zeszłym roku ziemię z ogrodową z worków 50 litrowych,potem po miesiącu zacząłem stosować Rosahumus i jestem zadowolony.Rośliny i kwiaty były bardziej okazałe,mam wrażenie graniczące z pewnością że dłużej kwitły. ;:108
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus

Post »

No właśnie, czyli wprowadziłeś materię organiczną w postaci ziemi z worków :)
Pozdrawiam - BabajAGA
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus

Post »

Kompost niestety baaaaardzo szybko się rozkłada i w zasadzie jeśli chodzi o kumulację związków odżywczych to niestety kiepsko z tym. Nie wiąże praktycznie nic, jedynie może dostarczać tego co miały roślinki z których powstał podczas rozkładu. Polepsza stosunki wodne i powietrzne. Jeśli chodzi o rosahumus reklamowany jest jako główny komponent "próchnicy glebowej" (a dokładniej kwasy humusowe stanowiące 56% rosahumusu) - mamy teraz długotrwałe deszcze, zobaczymy czy nawożone jednakowo części z rosahumusem i bez rosahumusu jednakowo będą reagować na wypłukiwanie nawozów. Zastosowałem na małym kwadracie trawnika i jest minimalna różnica, ale to już przy wysokości trawy domagającej się koszenia więc efekt stanowczo niezjawiskowy, zobaczymy gdy będą okresy gorących bezdeszczowych tygodni, bo zawsze pojawiały się lekko przypalone placki i jeśli kawałek podlany rosahumusem takowych mieć nie będzie to użyję na całym trawniku.
W tunelu foliowym warzywa kapustne potraktowane rosahumusem i bez zachowują się jednakowo - w znaczeniu jednakowa wielkość, pokrój, kolor liści. Ziemia dodatkowo była kompostem nawieziona - może dlatego brak różnic. Obserwacje będę kontynuował, jeśli coś się pokaże ciekawego to jak najbardziej wrzucę fotki na forum, natomiast raczej między bajki można włożyć 5-20% większe plony i bardzo wyraźne różnice we wzroście, kwitnieniu itp. Mam dobrą glebę jeśli chodzi o składniki odżywcze, ale słabą jeśli chodzi o pojemność wodną i rosahumus miał pomóc, a tego niespecjalnie widać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”