Odchody gołebie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Odchody gołebie

Post »

Witam do czego można spożytkować odchody gołębie,czy nadaje sie pod pomidory i ogorki oraz papryke pod folie?

Czy moge go teraz przekopać i posiać warzywa na tym

licze na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODCHODY GOŁEBIE

Post »

To jest bomba azotowa.
Stosuj go bardzo rozważnie.
A najlepiej to zrób gnojowicę i stosuj ale bardzo ostrożnie.
Pomidory na pewno bardzo pięknie ci podziękują bo to chyba najsilniejszy nawóz.
Tylko pamiętaj - baardzo małe stężenie i wielokrotne rozcieńczanie.
To skarb i bomba jednocześnie :P
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: ODCHODY GOŁEBIE

Post »

Coma95 czy mogłabys opisac mi jak go rozcienczyc np. garśc w 10l wody i tym podlewac?

posze o porade
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: ODCHODY GOŁEBIE

Post »

Witam .Musze powiedzieć że ja już od 5 lat stosuje nawóz gołębi pod pomidory i ogórki .Po prostu nasypuje połowę wiaderka 20litrów nawozu zalewam do pełna woda i odstawiam na kilka dni.Potem stosuje tak około 0,5l na 20litrów wody i gotowe . Raz na tydzień je nawożę ale tak jak koledzy piszą nie przesadź bo krzaki ci rozwala dach od szklarni he he.
KASIA
marti19
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 gru 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pow. Radomszczański

Re: ODCHODY GOŁEBIE

Post »

Ja też tak robię tylko że u mnie stosunek jest 1/10 :D
pozdrawiam Marcin
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odchody gołebie

Post »

Ostatnio dowiedziałem się, że mam dostęp do tego produku. Nigdy tego nie stosowałem. O gnojówce i zasilaniu nią roślin pogłównie, jest trochę informacji. Moje pytanie : czy można to wkopać jesienią, bez żadnych kombinacji typu rozcieńczanie, mieszanie z czymś, wcześniejsze składowanie etc. ? Wiosną w tym miejscu sadziłbym warzywa z rozsady. Towar ma konsystencję suchą, nie płynną, ale pochodzi z "bieżącej produkcji". Nie był przez dłuższy czas składowany. Pomoże, czy narozrabia ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Odchody gołebie

Post »

Jeśli dasz na jesień to nie ma potrzeby rozcieńczania,do wiosny sam się rozłoży i za dużo azotu nie będzie ,ja stosuję od kur i też powinien mieć dużo azotu ,ale po analizie wynika zaledwie 60 do70 , a norma może być nawet powyżej 250, tak też od gołębi też powinno być zbliżone parametry,tylko dawka zmniejszona o połowę.
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odchody gołebie

Post »

Dzięki ekopom za szybki odzew. Moje obawy dotyczyły tego, że może popalić rośliny. Jeśli jest to bezpieczne, to będe z tego korzystał. Mam dwóch znajomych, którzy, według ich slangu "bujają" gołębie. Chyba tak to się po ichniemu określa. Może wkopię trochę, jeszcze tej jesieni. Pogoda sprzyja. Wyrośnie na tym jakiś szybki przedplon na zielony nawóz ? Posadziłbym coś w marcu. Zimy, ostrej pewnie nie będzie.
A jak rosną Twoje roślinki po tym kurzaku ? Też nie stosowałem.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Odchody gołebie

Post »

Obornik stosuję na jesień i glebogryzarkuję ,bo wówczas jest bardziej rozdrobniony ,a przez to nie ma za wysokich stężeń w ziemi i lepiej się rozkłada, ziemia na wiosnę jest puszysta . Po takim nawożeniu dobrze jest uprawiać pomidory o cechach bardziej generatywnych ,chociaż analiza nie wykazuje za dużo azotu,to jednak ciągle się rozkłada obornik i azotu przybywa.Następne zasilenie powinno być jak kwitnie 3 grono.
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odchody gołebie

Post »

Wystraszyłeś mnie trochę tą glebogryzarką. Nie posiadam. Ty masz uprawę towarową, ja bawię się amatorsko. Sądzisz, że, zwykłe wkopanie, łopatologiczne, bez "rozdrabniania", na pewno nie równomiernie rozmieszczone w glebie, może wiosną coś narozrabiać ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Odchody gołebie

Post »

Ja gdybym nie miał glebogryzarki ,to bym najpierw obornik chociaż trochę wtopił wodą i potem na drugi dzień przekopał.Albo mocno rozdrobnić i przekopać . Pod ogórki lepiej przedplonu nie stosować , chyba że sałatę
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odchody gołebie

Post »

A gdybym towar rozsypał w niezbyt wysokiej pryźmie, polał wodą, "pociął" trochę szpadlem. Przetrzymał w ten sposób z tydzień, pod chmurką oczywiście. Potem wymieszał to z przerobionym kompostem i coś takiego wkopał ? Mrozu na razie nie przewidują. Jak to widzisz ? Pal licho straty azotu. Jego niedoboru u siebie nie przewiduję. Bardziej zależy mi na pozostałych makro i mikroelementach. Oczywiście priorytetem byłoby bezpieczeństwo sadzonek.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Odchody gołebie

Post »

Każdy sposób jest dobry, aby pomieszać z ziemią i jak najszybciej ,bo zima czasem może zaskoczyć, ale do wiosny jeszcze jest dużo czasu i na pewno będzie dobrze.Miłej pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”