Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak długo rozkłada się Roundup?

Post »

Akurat :lol:
Wystarczy i 15 minut, aby wysechł na roslinach.
I nigdzie z wodą , zapewniam Cię, nie poszło.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jak długo rozkłada się Roundup?

Post »

Mireczku,

widzę, ze jesteś bardziej doświadczony niż producent. Polecam lekturę etykiety roundupu.

Pozdrawiam serdecznie
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak długo rozkłada się Roundup?

Post »

A dziękuję...
Tylko że pierwszy raz czytałem bodaj w 1970 którymś..... Zapewniam Cię, że niewiele poza szatą graficzną się zmienila.
A stosuję odkąd jest na rynku i nieraz deszcz mnie zganiał z pola w czasie oprysku.
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Re: Jak długo rozkłada się Roundup?

Post »

Wszystko zależy od tego jaki oprysk robił Wawrzont, tzn jeżeli użył normalnego opryskiwacza i oprysk był drobnokroplisty to tak jak pisze MirekL szybko "wszedł" do rośliny, ale osobiście ten czas wydłużyłbym z 15 minut do 0,5 - 1 godziny. a co do bruku - oprysk drobnokroplisty z bruku, który szybko i łatwo się nagrzewa również odparował. Jeżeli natomiast Wawrzont zrobiłeś zabieg używając jako opryskiwacza, np pojemnik po płynie do mycia szyb to ciecz robocza nie była aż tak rozbita na drobne - więc automatycznie wydłuża się czas wchłaniania jak i odparowania środka. Trzy godziny po zabiegu deszcz - nie powinien spowodować zmycia czy spłukania środka.
Drogi Lex!!!
odnośnie etykiety rejestracyjnej: tak jak pisał MirekL od momentu wprowadzenia preparatu Roundup na rynek niewiele się w niej zmieniło, poza tym herbicyd ten przygotowany był do stosowania generalnie w uprawach + tereny nieużytkowane rolniczo i rekultywowane. Stosowanie "wokół domu i na działce" to taki dodatek, który zwiększy grono potencjalnych klientów-użytkowników. Dla których to zresztą firma --nazwa zastrzeżona1-- wprowadziła linię Roundup Hobby w pieknych zielonych pojemnikach z zawartością glifosatu (substancji czynnej preparatu) o połowę mniejszą (!!!)
I wracając do tematu zeby wątek nie umknął - 6 godzin w etykiecie rejestracyjnej dotyczy głównie upraw i nieużytków - gdzie roślinność jest bardzo zróżnicowana i przede wszystkim wyższa - tym samym trzeba więcej czasu na "wejście" w roślinę.
no to tyle bo sie rozpisałem...
pozdrawiam
luisalon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 21 mar 2010, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław

Re: Roundup

Post »

Chciałabym pozbyc się perzu, kończyny i innych malutkich chwastów - jest to teren ok 15m2, zaplanowałam posadzic tu iglaki. Tuż obok rośnie 7 róż oraz 2 kosodrzewiny, które oczywiście muszą to przeżyc. Proszę doradzcie jak wykonac oprysk, tzn. w jakiej odległości od krzewów trzeba zakończyc oprysk. Czy wystarczy 1 raz, czy należy oprysk powtórzyc. Czy spalone chwasty wystarczy zagrabic? Po jakim czasie można będzie na tym posadzic iglaki?
....
A może w ogóle darowac sobie rounap, tylko posadzic iglaki na perzu?
Albo rozłożyc agrowłókninę?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Roundup

Post »

Luis, masz kawałki jakiejś starej folii? Wystarczy owinąć krzewy i lekko obwiązać na czas oprysku i jego wyschnięcia (wieczorem można pryskać- rano zdjąć osłony). Po około 6-ciu -7-miu dniach trawa zacznie żółknąć, po dwóch tygodniach będzie widać co roundup zniszczył a czego nie pokonał.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
kriss22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 9 cze 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Roundup

Post »

Roundup działa na rośliny ale tylko zielone,najlepiej stosować rano albo wieczorem, wtedy jest najlepiej wchłaniane przez nadziemne części zielone, a co za tym idzie poraża system korzeniowy chwastu
jeden z najlepszych środków na likwidację chwastów ;:138 ja stosuję go na wszystko.
luisalon, co do twojego pytania to radził bym ci pryskać najlepiej po południu w chłodny ale nie deszczowny dzień, wtedy najwięcej środka wchłaniane jest przez chwasty
1 raz będzie chyba za mało,ale 2 w zupełności wystarczy, zależy to jeszcze od tego jakie proporcje wybierzesz co do wody?
pamiętam jak zwalczałem jeżymy :evil: , pryskałem 5 razy
pamiętaj jeśli będziesz pryskał koło innych roślin, to im nie zaszkodzi, pod warunkiem że oprysk nawet w niewielkiej ilości nie będzie rozpylony na nich
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Roundup

Post »

Luisalon. 15m2 i tyle wątpliwości? Szpadel albo raczej widły amerykańskie,trochę potu, cierpliwości, dokładności i po kilku godzinach sadzisz co chcesz, a okolica nienaruszona. Chemia jest czasem konieczna ale wtedy, gdy ten pierwszy sposób z różnych powodów nie można zastosować (np. duża powierzchnia). I żadnej łatwizny: sadzenie na perzu to z czasem najlepsza zemsta najgorszego wroga. Agrowłóknina na chwasty to jak zamiatanie śmieci pod dywan. Pozdrawiam. Jarko
luisalon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 21 mar 2010, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław

Re: Roundup

Post »

Przekopałam te 15m2, dość głeboko, wybierałam korzenie, to była niezła 5 godzinna charówa! Teraz po 3 tygodniach widzę, że zielsko odrasta, jakby toszkę mniej. Za mało tego, i za wcześnie, żeby znowu pielić, ale widzę, że w ten sposób to ja perzu nie zwalczę, chyba że kotłowałabym tą ziemię z 10 razy i trwało by to ze 2 sezony. A mi marzy się ogródek z kwiatami i iglakami... Co robić? Przekopywać jeszcze raz we wrzesniu i raz na wiosnę? ... czy odpuścić sobie i od razu kupić roundap? Kiedy najpóźniej na jesieni można użyć roundapu?
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Roundup

Post »

Dopóki są zielone liście można stosować. A najlepsze efekty będą, jeśli zastosujesz tuż przed naturalnym ruchem substancji z liści do korzeni, który występuje jesienią. Nie zobaczysz od razu efektów, ale widok działki na wiosnę uraduje się Twoje serce.
Tak na marginesie, perz to mały pikuś.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Roundup

Post »

:wit Czy takie pryskanie wystarcza na długo? :oops:
U mnie od strony sąsiada przez siatkę wyrastają chwasty, dzikie drzewa owocowe i inne cholerstwo. :shock:
Wyrywanie i obcinanie nic nie daje, dlatego chciałam to czymś opryskać. :idea:
Sąsiad ma ziemię usypaną wyżej niż moja działka i z tej ponad moją właśnie wyrasta cały chwast. :x
Jeszcze jedno pytanie, po jakim czasie będę mogła coś posadzić koło ogrodzenia?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc. :D
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup

Post »

Lepiej uprzedzić sąsiada i dogadać się, że będzie pryskane.
W niedalekim sąsiedztwie też tak znajomi chcieli zrobić porządek z dziką jeżyną i pokrzywami na granicy z sąsiadem, jakże zdziwili się jak po całej akcji zawitała do nich policja i musieli sprawę wyjaśniać :lol:
Ale z pryskaniem trzeba poczekać do wiosny.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Co o tym myślicie? roundup widać bardzo szkodliwy :roll:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/czy-czek ... omosc.html

"Roundup nie jest biodegradowalny i może pozostawać nawet rok w glebie i w wodzie ? mówi Gilles-Eric Seralini, biolog molekularny, Uniwersytet w Caen."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”