Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawel91
200p
200p
Posty: 264
Od: 4 sty 2008, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Post »

Słyszałem i czytałem na naszym forum, że ROUNDUP to bardzo dobry i skuteczny środek, który wypala trawę i inne chwasty wreaz z korzeniami.

Czy jest on faktycznie skuteczny :?: :?: :?:
Po jakim czasie po spryskania trawnika mogę sadzić na nim bez obawy rośliny (krzaczki, kwiatki, drzewka) :?: :?: :?:

Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Raundap nie działa na rośliny, które wykiełkują lub są sadzone po oprysku. Pierwsze prace po oprysku (przekopywanie, ...) można wykonać dopiero po 2-3 tygodniach. To bardzo skuteczny preparat.
Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=raundap
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Owszem to bardzo skuteczny produkt. Efekt jego działania widoczny jest już po niespełna tygodniu po użyciu. Producent chwali się, że preparat stykając się z ziemią, od razu traci swoje właściwości.
Sadzić najlepiej po 3 tygodniach od użycia, aby być pewnym, że i nowo posadzone rośliny nie staną się obiektem działania roundupa.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

bigaczzz pisze:... Sadzić najlepiej po 3 tygodniach od użycia, aby być pewnym, że i nowo posadzone rośliny nie staną się obiektem działania roundupa.
Raundap działa tylko na chwasty - rośliny, które w chwili oprysku wzeszły. Okres 2 -3 tygodniowy jest potrzebny by zniszczył skutecznie chwasty, perz, ... i dlatego należy wstrzymać się w tym czasie z przekopywaniem gleby.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A tempo jego działania zależy od pory roku, czyli okresu wegetacji roślin. Teraz jest ciepło w dzień, ale w nocy jeszcze są gdzieniegdzie przymrozki, rośliny nie ruszyły jeszcze na pełen gaz :D więc chemia z liści do korzeni przedostaje się nieco wolniej, niż w pełni wiosny czy latem.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
porzeczkowiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2008, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

I nalezy pamietac aby nie pryskac przed spodziewanym deszczem ( 6h ). jeśli deszcz wczesniej wystapi to moze oslabic dzialanie srodka. Generealnie randap Ci wszystko spali.Ale ostatnio jego cena poszla cholendalnie do góry. Kup sobie rofosad 360SL. Sklad jest identyczny jak randapu a kosztuje polowe mniej !!
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

porzeczkowiec pisze:I nalezy pamietac aby nie pryskac przed spodziewanym deszczem ( 6h ). jeśli deszcz wczesniej wystapi to moze oslabic dzialanie srodka. Generealnie randap Ci wszystko spali.Ale ostatnio jego cena poszla cholendalnie do góry. Kup sobie rofosad 360SL. Sklad jest identyczny jak randapu a kosztuje polowe mniej !!
RofosaT 360SL
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5732

Substancją czynną w obu herbicydach totalnych, jest glifosat.

"Rośliny tolerujące glifosat mogą produkować herbicydy w naszych jelitach.

Są zmodyfikowane by absorbować herbicyd glifosat. Rośliny zmieniają ten herbicyd w uważane za nieszkodliwe składniki zawane NAG, które pozostają w roślinie.
Kiedy ludzie lub zwierzęta zjedzą NAG, niektóre NAG mogą ponownie zmienić się w toksyczny herbicyd.
Jest on trujący, działa jak antybiotyk i może zniszczyć lub zaburzyć prace potrzebnej mikroflory. "

http://www.most.org.pl/pipermail/eko-ne ... 00563.html
Awatar użytkownika
Amela
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 27 sty 2008, o 13:56
Lokalizacja: Katowice

Post »

Roundap działa na wszystko :)
sam ostatnio uzyłem tego na chwasty na swojej działce i widac już efekty,
cały teren potraktowany tym srodkiem wygląda koszmarnie,
a wczesniej przynajmniej było zielono :wink: :lol:
greggis
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 mar 2008, o 13:43
Lokalizacja: Jarocin

Post »

A zdażyło się komuś z Was przypadkiem potraktować Rundup'em roslinę której nie chcieliscie zniszczyć? Czy są jakies metody ograniczenia zniszczen i leczenia popalonych roślin?


Pisz, proszę uważniej. Sprawdzaj PRZED wysłaniem postu, czy nie ma w nim błędów. Dziękuję. Nalewka
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Glifosat dla roślin, to odpowiednik Cyklonu B stosowanego do zabijania ludzi.
Jest herbicydem TOTALNYM i nie ma ratunku, ani antidotum.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glifosat

"(...) W badaniach następczych zaobserwowano cały szereg negatywnych oddziaływań
glifosatu na rośliny
ziemniaka.

Bardzo istotną i charakterystyczną reakcją bulw ziemniaka po zastosowaniu glifosatu do desykacji naci był brak lub nienaturalny wzrost i rozwój kiełków.
Początkowo kiełki osiągały wielkość 3–7 mm, po czym następowało
zahamowanie ich wzrostu, przy jednoczesnym nienaturalnym zwielokrotnieniu liczby
kiełków z jednego oczka.
Silniejsza reakcja była widoczna w kombinacjach, gdzie stosowano jednorazowo dawkę 4 lub 5 l/ha, natomiast znacznie słabsza w kombinacji mechaniczno-chemicznej.
Bardzo ograniczone kiełkowanie po zastosowaniu glifosatu wpłynęło również na
znacznie słabsze wschody roślin,
czego efektem była znacznie mniejsza obsada i niższe
plony (tab. 2). (...)
REAKCJA ROŚLIN ZIEMNIAKA NA GLIFOSAT ZASTOSOWANY DO DESYKACJI NACI
SŁAWOMIR WRÓBEL
http://www.progress.plantprotection.pl/ ... 3-1-49.pdf
krzysztof_mat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2008, o 13:16
Lokalizacja: z internetu

Roundup - skutki jego działania

Post »

Witam.
Mam taki problem otóż tradycja Polaka nakazuje toczenie konfliktów między sąsiadami. Należałem do wyjątków i żyłem z nim dobrze dopóki nie rozbił mi świństwa.

Mianowicie po jego stronie działki wzdłuż ogrodzenia posadził drzewa iglaste wykopane z z jakiejś polany. Po mojej stronie przy ogrodzeniu rosły już wielkie drzewa w tym piękna rozdwojona sosna którą posadziłem za czasów dzieciństwa i drzewo olszowe. Na wysokości tych moich drzew wysokich jego 2 iglaki nie chciały za bardzo rosnąć od kilku lat są niskie. Ostatniego czasu przyniósł on z pracy Randap bardzo silny (używany przez PKP) i moje te 2 drzewa nagle uschły. Przyczyna prosta...spryskał je tym choler**wem .
Teraz chciałbym to udowodnić że to jego wina i posądzić go. Tylko nie wiem gdzie się zgłosić żeby zbadano mi tą ziemię wokół drzew i udowodnili że to jest przyczyna chemikaliów.
Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc. Nie robił bym zamieszania o zwykłe drzewo ale akurat ta sosna była wyjątkowa i nie daruje.
Wieczorem dorzucę zdjęcia jak to wygląda.

dowiedziałem sie że to nie jest randap tylko coś mocniejszego. po tym nic nie rośnie kilka lat :(
zamieszczam niżej fotki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

http://www.rp.pl/artykul/84763.html pisze:Usunięcie drzewa lub krzewu bez zezwolenia skutkuje często sankcjami finansowymi. Jeśli urząd się o tym dowie, wójt, burmistrz albo prezydent miasta wymierzy karę pieniężną.

Uwaga! Uważać powinny osoby, które wykonują pracę w sąsiedztwie drzew, krzewów czy innych rodzajów zieleni. Za zniszczenie drzew czy krzewów trzeba zapłacić karę trzykrotnej opłaty za ich usunięcie.

Przepisy o ochronie przyrody przewidują srogie kary, i to nie tylko za nielegalne wycięcie drzewa. Zapłacić trzeba będzie m.in. za:

- zniszczenie zieleni, drzew lub krzewów spowodowane niewłaściwym wykonywaniem robót ziemnych albo nieodpowiednim wykorzystaniem sprzętu mechanicznego lub urządzeń technicznych,

- zastosowanie środków chemicznych, które zaszkodziły roślinności,

- usuwanie drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia,

- zniszczenie spowodowane niewłaściwą pielęgnacją terenów zieleni, zadrzewień, drzew lub krzewów.
cytat z http://www.rp.pl/artykul/84763.html

Ale jeszcze czegoś szukam, bo mnie też interesuje temat :)
Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody pisze:Wójt, burmistrz albo prezydent miasta wymierza administracyjną karę pieniężną za:

1) zniszczenie terenów zieleni albo drzew lub krzewów spowodowane niewłaściwym wykonywaniem robót ziemnych lub wykorzystaniem sprzętu mechanicznego albo urządzeń technicznych oraz zastosowaniem środków chemicznych w sposób szkodliwy dla roślinności;

2) usuwanie drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia;

3) zniszczenie spowodowane niewłaściwą pielęgnacją terenów zieleni, zadrzewień, drzew lub krzewów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”