Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Krzysiu

aż poszłam do garażu :lol:



Miedzian Extra 350SC

zawartość substancji aktywnej Miedż w postaci tlenochlorku miedziowego

prosto się odmierza i ma miarkę.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To Miedzian Extra 350 SC... przyznam, ze formulacji WP nie stosowałem już od ładnych paru lat. Miedzian "w płynie" jest po prostu zdecydowanie łatwiejszy, praktyczniejszy i było nie było bezpieczniejszy w zastosowaniu.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czyli na parę jodeł i kilkanaście róż akurat :lol:

ma miarkę i jest stosowanie ilości napisane jak dla dzieci.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tess - zapytam z ciekawości - jaką pojemność ma buteleczka i ile za nią zapłaciłaś?
Pozdrawiam :wink:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

zapłaciłam 9 zł
zawartość netto 60 ml
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Taaak... w każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
PS. może zaskoczyło Cię nieco moje pytanie - ale ostatnio nie miałem styczności ze środkami konfekcjonowanymi w małych opakowaniach i byłem ciekaw jak bardzo ich cena jest wyższa od "standardu"... przyznam jednak, że nie sądziłem że różnica jest tak duża
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

taaaakkk????

wiem, dużo zapłaciłam...ale generalnie jak dla mnie lepiej jest kupić taką ilość, jak sam piszesz prostsze odmierzanie i bezpieczniejszy :?
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Odpowiem może tak - dla producenta to żaden interes rozlewanie środków w takie opakowania... dlatego zajmują się tym inne podmioty. Do tego dochodzi marża dystrybutora, sklepu itd. Co do samej ceny - ten sam Miedzian w opakowaniu 5l kosztuje (bez upustu ze strony sprzedającego) ok. 175-207 zł (w zależności od sklepu). Więc Twoje 60 ml warte jest... 2,10-2,49 zł :D Tylko na co na działkę 5l, prawda? A te 9 zł to tez nie jest olbrzymi wydatek - dla własnego bezpieczeństwa warto
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:shock: ale różnica....
ale masz rację wydatek nie jest ogromny.mi zupełnie wystarczy na te parę roślin i jodeł.
a ze jestem matematycznie nie rozwinięta to i plus - miarka i podanie jak dziecku co i jak.

dzięki :lol:
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witam serdecznie

W imieniu swoim i wielu innych osób początkujących mam wielką prośbę o pomoc w zakresie stosowania Miedzianu 50WP...Rzeczywiście dawka jest istotna. Ja zastosowałem wczoraj Miedzian w dawce 14g/7 litrów wody do opryskiwania swoich drzewek owocowych. Mam nadzieję, że zastosowałem nie za dużą dawkę. Pokryłem je bardzo dokładnie i zastanawiam się kiedy będe mógł powtórzyć zabieg. W zeszłym roku mój sad zaatakowany był przede wszystkim przez parch jabłoni i gruszy i zarazę ogniową.
Wiem, że opryski stosujemy w razie potrzeby i wiem także, że z chemią nie ma żartów. Studiuję ochronę środowiska i trochę orientuję się w tym zakresie.Wiadomo, iż kiedyś pestycydy dziś środki ochrony roślin trafiają do środowiska poprzez opryski i kumulują się w glebie, w wodzie, są toksyczne dla wielu organizmów i szkodliwe dla człowieka.
Dlatego ponawiam prośbę o to by w jednym miejscu zestawić preparaty włącznie z zalecanymi dawkami, które "powinny" i tu nie wiem czy właściwego słowa użyłem zostać zastosowane profilaktycznie, aby uchronić drzewka owocowe przed chorobami/szkodnikami. Zapewne pomogłoby to nie tylko mi ale i wielu innym osobom początkującym.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie:-)
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witam serdecznie

W imieniu swoim i wielu innych osób początkujących mam wielką prośbę o pomoc w zakresie stosowania Miedzianu 50WP...Rzeczywiście dawka jest istotna. Ja zastosowałem wczoraj Miedzian w dawce 14g/7 litrów wody do opryskiwania swoich drzewek owocowych. Mam nadzieję, że zastosowałem nie za dużą dawkę. Pokryłem je bardzo dokładnie i zastanawiam się kiedy będe mógł powtórzyć zabieg. W zeszłym roku mój sad zaatakowany był przede wszystkim przez parch jabłoni i gruszy i zarazę ogniową.
Wiem, że opryski stosujemy w razie potrzeby i wiem także, że z chemią nie ma żartów. Studiuję ochronę środowiska i trochę orientuję się w tym zakresie.Wiadomo, iż kiedyś pestycydy dziś środki ochrony roślin trafiają do środowiska poprzez opryski i kumulują się w glebie, w wodzie, są toksyczne dla wielu organizmów i szkodliwe dla człowieka.
Dlatego ponawiam prośbę o to by w jednym miejscu zestawić preparaty włącznie z zalecanymi dawkami, które "powinny" i tu nie wiem czy właściwego słowa użyłem zostać zastosowane profilaktycznie, aby uchronić drzewka owocowe przed chorobami/szkodnikami. Zapewne pomogłoby to nie tylko mi ale i wielu innym osobom początkującym.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie:-)
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

2% stężenie raczej nie wygląda na zalecane 0,3 - 0,6% :shock:
Studiujesz ochronę środowiska a czytać ulotki nie potrafisz.
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

A co powiesz wielki specjalisto na to?
http://www.zielen24.pl/%C5%9Arodek-grzy ... p-535.html

Widzę, że tutejsi specjaliści ograniczają się wyłącznie do słów krytyki a nie pomocy, no ale widocznie tutaj tak jest:-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”