Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

"Zatem jeżeli chodzi o Miedzian mozna go lać wiadrami ( nie mówię tu o uprawach) jako środek profilaktyczny".Odniosłam się do tej wypowiedzi bartecha, bo jak na razie nie widzę jakiś chorób czy szkodników, chociaż ... na młodej gruszce, która w ubiegłym roku miała dziwnie miotlaste, maleńkie przyrosty zauważyłam małą , szarą muchę. Może ona jest przyczyną słabych przyrostów?
ania1590
Awatar użytkownika
bartecb
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 15 cze 2010, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

ania1590 pisze:"Zatem jeżeli chodzi o Miedzian mozna go lać wiadrami ( nie mówię tu o uprawach) jako środek profilaktyczny".Odniosłam się do tej wypowiedzi bartecha, bo jak na razie nie widzę jakiś chorób czy szkodników, chociaż ... na młodej gruszce, która w ubiegłym roku miała dziwnie miotlaste, maleńkie przyrosty zauważyłam małą , szarą muchę. Może ona jest przyczyną słabych przyrostów?
Aniu
Nie znam się na sadownictwie ani uprawach roślinek jadalnych. Moje doświadczenia z miedzianem opieram li tylko wyłącznie na podstawie ogródka z bylinami i kilkoma drzewami.
pozdrawiam
Zainteresowań brak. Mam tylko kilka pasji...
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Nie, nie można "lać miedzianu wiadrami". Mało tego - jest tendencja do ograniczenia zabiegów preparatami miedziowymi (jeżeli mowa o roślinach sadowniczych) do maksimum 2-3 w sezonie (dotyczy to m.in. upraw ekologicznych, gdzie preparat ten był wykorzystywany ponad normy jak i również zdrowy rozsądek).
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

A ja niedawno słyszałem, że dobrze wpływa na pomidory podwiązywanie ich miedzianym drutem. Może to alternatywa dla miedzianowców?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Ja słyszałem, że to bujda :wink:
Było na ten temat pisane także u nas na forum.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Witam ,
było na forum nawet o przebijaniu łodyg drutem miedzianym :)
ktoś to wytłumaczył, ze to nie o taką miedź chodzi :)
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Stallone
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 paź 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: JESTEM_ WULGARNY /-NA

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Przeczytałem cały ten wątek ,lecz nie uzyskałem jednoznacznej jasnej i konkretnej odpowiedzi.

KIEDY PROFILAKTYCZNIE OPRYSKIWAĆ MIEDZIANEM JABŁOŃ ,GRUSZĘ, CZEREŚNIĘ i ŚLIWĘ ? Podkreślam ,że mają być to zabiegi PROFILAKTYCZNE !
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Nie wiem z jakiego regionu /miasta piszesz, ja opryskuję na początku kwietnia, gdy nabrzmiewają pąki, przy ładnej pogodzie. To od pogody zależy, pamiętam taką wiosnę, że śnieg leżał u nas, na Podkarpaciu do 20 kwietnia.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Stallone !
W amatorskim prowadzeniu ogrodu - sadu, prawie nie występuje coś takiego jak profilaktyczne opryski. To pozostawiamy wyłącznie nieprofesjonalnym hodowcą owoców.
Generalnie opryski stosujemy wyłącznie kiedy jest taka potrzeba. Stwierdzisz, że drzewko choruje, pryskasz.
O profilaktycznym, / a właściwie, vide zdanie wyżej / oprysku mówimy wyłącznie w sytuacji, kiedy pod koniec sezonu zaobserwujemy jakieś choróbsko i na wiosnę trzeba interweniować.
Profilaktycznie to mniej więcej teraz opryskuje jabłonie azotem / mocznik/ 5 %, w celu ograniczenia tworzenia się owocników i zarodników grzyba.
Pestkowce można, a właściwie jeśli jest taka potrzeba opryskać miedzianem przeciwko rakowi bakteryjnemu. Też, mniej więcej o tej porze roku. Pod sam koniec opadania liści.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Stallone
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 paź 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: JESTEM_ WULGARNY /-NA

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

gienia1230 - jestem z Wałbrzycha. Była u mnie taka sytuacja ,że tego roku 4 maja spadło 10-15cm śniegu :shock:

krzysztofkhn - Myślę ,że lepiej zapobiegać niż leczyć ,tym bardziej ,że obok mam chorą czereśnie ,która wygląda tak:

http://img208.imageshack.us/img208/4520/dsc0066xs.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/1094/dsc0067e.jpg
http://img444.imageshack.us/img444/8964/dsc0068v.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/7498/dsc0070ij.jpg
http://img443.imageshack.us/img443/5566/dsc0071uj.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/9598/dsc0072dow.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/8306/dsc0074wqi.jpg

Rak ,nieciekawy widok ;/
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Stallone !
OK. Lepiej, ale... A może ja wyciąć. Nie będzie się choróbsko rozprzestrzeniało.
Może spróbuj takiej metody.
W słoiku rozrobiłem miedzian i cały pień ze szczególnym uwzględnieniem widocznych miejsc występowania choróbska malowałem pędzlem. Zabieg ten, malowanie powtórzyłem z 6 - 8 razy, co mniej więcej tydzień. / od wiosny do wczesnego lata/ Udało się uratować drzewko.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
HANAT
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 lut 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kleczanów
Kontakt:

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Drzewo jest ok! wycinanie? doprawdy szkoda :D proponuję ostry twardy nóż, powycinać zrakowacenia do zdrowej tkanki. Potem zasmarować rany Miedzianem z emulsją, następnie spryskaj Miedzianem całe drzewo, bo zapewne już liście kończą opad TAKŻE ZATRZYMASZ INFEKCJE NA KOLEJNY ROK. Spokojnie za rok fura czereśni :uszy A tak przy okazji jaka to odmiana?



Poprawiłam, kolor zielony jest zastrzeżony do moderacji postów.
Comcia.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Ja natomiast nie mam za b. czasu czytać wszystkie posty dlatego zapytowywuję czy miedzian stosuje się też na iglaki? (- tuje brązowieją a ja nie znam przyczyny więc będzie to chyba oprysk zabezpieczająco - profilaktyczny ) ?
duduś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”