Biohumus - który,dawkowanie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Taka instrukcja ostrzegająca jest na każdym nawozie, to taki obowiązek umieszczenia informacji, jak na paczce papierosów, czy w reklamie leków.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Ludwiku, oczywiście , ale żeby po biohumusie aż 21 dni karencji i pisze jak wół : "Nawóz nie jest przeznaczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym" !!! ... Więc skoro Biohumus nie jest ekologiczny , to co ??? ;:202
Tyle, że nawet po nawozach mineralnych nie ma karencji 21 dni . Ciekawe co tam jest za trutka ? ... Najśmieszniejszy jest napis na głównej etykiecie z przodu : Bezpieczne Nawożenie ;:306
Andrzej
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Ja się na tych wynalazkach nie znam ale w sieci są takie informacje.

Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Więcej można rozeznać się Który biohumus jest prawdziwy?
Czym jest prawdziwy biohumus? Biohumus, określany też jako kompost koprolitowy lub wermikompost, to nic innego jak odchody dżdżownicy kompostowej, uzyskiwane po przetworzeniu substancji organicznej. Taki nawóz jest źródłem substancji, które rośliny potrafią wchłonąć prawie natychmiast. Stąd tak duża popularność biohumusu w ?ratowaniu? roślin, na których widać niedobory składników pokarmowych ? szybkość działania jest podobna, jak w przypadku nawozów mineralnych. Jednak prawdziwy biohumus to nawóz w 100% naturalny i bezpieczny, bo bez dodatku składników mineralnych i chemicznych.
Jednak to ostrzeżenie o którym pisałem w poprzednim poście jest zabezpieczeniem przed odpowiedzialnością prawną, że można tą mieszanką się podtruć.
jakoln88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 lip 2017, o 01:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Pierwszy raz otworzyłam butelkę z biohumusem i "wybuchła" trochę się rozpryskując. Już nie mówię o powalającym smrodzie szamba. To normalne? :?
kwiatki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 lip 2018, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Czy są jakieś roślinki doniczkowe które nie lubią być pryskane biohumusem? Oprócz tych, które w ogóle nie lubą zraszania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”