Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
wojciechmielech
 Tytuł: Re: Odchody gołebie
PostNapisane: 9 gru 2010, o 19:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Powiem szczerze, że ci co na ten temat pisali do tej pory na forum to amatorzy. Gołąb zbiera paszę gdzie się da i wszystko co się da ,nawet na ulicy.Zbrodnią jest stosowanie pomiotu bezpośrednio bez leżakowania.Np. guano , odchody ptasie leżakują kilka a nawet kilkadziesiąt lat.i w czasie przygotowania do sprzedaży przechodzą pasteryzacji i mineralizację przez różne organizmy .Jeżeli pomiot stosujemy pod trawniki , drzewa,krzewy to w ostateczności może być ale po fermentacji. Pod warzywa stosujemy wyłącznie w małych dawkach dokładanych do kompostów różnych z dodatkiem KOMPOSTERÓW i leżakowaniu./ licho nie śpi/.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

loeb
PostNapisane: 13 gru 2010, o 14:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Taki zalany woda i odstawiony do przerobienia na minimum 2 tygodnie myślę już mógłby być, do dalszego rozcieńczania. Jego w tym czasie przerabiają bakterie i pierwotniaki, tak się robi pożywki dla rozwielitek np.. Natomiast zakopywanie bezpośrednio w grządki nieprzerobionego nawozu podobnie jak przedmówcy wydaje mi się ryzykowne, ptaki roznoszą mnóstwo form przetrwalnikowych, a już zwłaszcza gołębie..

Pelasia
 Tytuł: Re: Obornik Koński ??????? pomocy proszę !!
PostNapisane: 17 sty 2011, o 15:04 
1000p
1000p

1 szt.
Będę miała 4 worki gołebiego obornika, co mam teraz z nim zrobić? :roll:

Swagman
PostNapisane: 19 sty 2011, o 14:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pomiot ptasi należy albo zakompostować albo zalać wodą i troszkę"zakisić", i dopiero tą wodą podlewać-inaczej rośliny takiego nawożenia nie wytrzymają, bo ten rodzaj obornika jest bardzo skoncentrowany :idea: :wink:, a co do tego końskiego należy pamiętać, że tzw nawozy gorące wpływają rozluźniająco na strukturę gleby- wiec jak masz glebę mało zwięzła, to przy stosowaniu oborniku końskiego może się to pogłębić-a mało zwięzła gleba to szybsze wysychanie. :idea: :?

Comcia
PostNapisane: 19 sty 2011, o 14:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Poczytaj :

viewtopic.php?f=7&t=33400&p=1474174&hilit=go%C5%82%C4%99bi#p1474174

viewtopic.php?f=42&t=39986&hilit=go%C5%82%C4%99bi&start=14

viewtopic.php?f=33&t=7645&p=1767566&hilit=go%C5%82%C4%99bi#p1767566

viewtopic.php?f=35&t=35217&p=1621506&hilit=go%C5%82%C4%99bi#p1621506

tara
PostNapisane: 28 sty 2011, o 18:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
A ja w tym roku w listopadzie łyżkę stołową nawozu z gołębi podrzuciłam na wierzch na to poszła kora i niech tak sobie do wiosny, ciekawe co z tego będzie, to jest mój eksperyment, dostały hortensje i kilka róż.

channia
PostNapisane: 26 sty 2015, o 11:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dostalam w ubiegłym roku cały worek i rozcieńczyłam. Po kilku dniach podlałam warzywnik i pieknie rosło. Nawet tuje zasiliłam, aby mi szybciej rosły...
channia

jps33
PostNapisane: 1 lut 2015, o 19:21 
---

---
Gołębie kupki stosuję w ogrodzie od kilku lat jako gnojówkę. Kiedyś bawiłem się w rozcieńczanie wodą bo się naczytałem, że może popalić korzenie. Aż pewnego razu pod moją dłuższą nieobecność tato popodlewał roślinki samą tylko gnojówką. I dopiero wtedy okazało się jaki ten nawóz ma potencjał! Rośliny porosły jak nigdy, zdrowa zieleń od nich aż raziła w oczy. Teraz już nie rozcieńczam (tylko dla roślin w pojemnikach robię roztwór 1:1 z wodą).
Być może moja gnojówka nie jest aż tak mocna bo wypełniam do 1/4 120l beczkę kupami, zalewam wodą ze studni czerpaną wiadrem. Później kilka garści pokrzyw, skrzypu i mniszka do tego i czekam na koniec fermentacji, nie zapominając o mieszaniu "zupki".

Maja3
PostNapisane: 12 sie 2017, o 21:00 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Dostałam ostatnio wór obornika gołębiego i chciałabym go rozłożyć na jesień na ziemi. Czy lepiej byłoby zrobić może gnojówke czy bezpośrednio wysypać na przekopane grządki? Jakie proporcje najlepiej jest zastosować?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 23 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości