Tymol- za i przeciw

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Do tego potrzeba Ci raptem 5 może 10 roślin,które możesz prysnąć w ciągu 10 minut każdą innym
stężeniem.Zresztą każdą czynność możesz zrobić sprawnie,albo pięknie,z fanfarami,sztandarami,
reflektorami na artystę, przytupem.
Do litrowego opryskiwacza dajesz dziesięć kropli.Psik psik, dolewasz 10 kropli. Psik psik,następne 10
kropli. I oczywiście zapisać gdzie ile,aby się strony świata nie pomyliły.
Przecież próby są przeprowadzane teraz,jeśli się nie mylę. I jedyny wynik,będzie zdechła-nie zdechła,
bo skuteczności zwalczania chorób nie stwierdzisz,skoro ich o tej porze nie ma.
W końcu,nie moja sprawa,mam inne sposoby wykorzystania tymianku,o których wspomniałem.
Przypomniało mi się,piłem dużo mocnej herbatki tymiankowej,przy zatruciu pokarmowym,bardzo ciężkim,salmonelli nie złapałem,dzieci nie piły i miały.
Awatar użytkownika
Deerf
50p
50p
Posty: 72
Od: 19 maja 2010, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomodoro-Fungicydy nowej generacji-kwas sorbowy cz.2

Post »

legina pisze:TYLKO FRAGMENTY
1. Zawsze i każdy oprysk robię już po za ich oblotem .W ub.roku nie zauważyłem w namiocie ani jednej martwej pszczoły,czy trzmiela,a w dzień jest ich tam sporo.
2. Dodam ,że jestem tym,który używa wszystkich roztworów,opracowanych przez forumowicz i dalej spokojnie żyję. :heja :heja ;:215 i ;:304 piję czasem z miodem. ;:63 ;:63
1. prosty przykład nieszkodzący pszczołom mospilan, faktycznie ich nie zabija, ale do ula taka pszczoła już nie wejdzie ! więc że ich padłych nie było nieznaczny że coś nie ma negatywnego wpływu.
2. tak na marginesie wiele szkodliwych substancji ma to do siebie że nie zabija od razu. Np sól i cukier też są szkodliwe, bo przyczyniają się do innych schorzeń.

Co do tymolu vs waroza. Jest ściśle określony czas kiedy należy to dawać w ulu ponieważ pszczoła m.in. niechętnie będzie przyjmować pokarm który jej dano. Więc jak widać obojętne na to nie są.

Jest prosty ale kontrowersyjny sposób na sprawdzenie czy faktycznie nie zabija pszczoły.
Złapać pod wieczór, opryskać i trzymać w niewoli do rana, najlepiej powtórzyć w 2-3 razy + 2-3 sztuki jako grupa kontrolna. Pewnie komuś może się nie spodobać ale jak są wątpliwości co do szkodliwości a stężenie to lepiej zabić 2-3 niż dziesiątki o ile zabije ...

Zwykłego tymianku powinny szczególnie unikać kobiety w ciąży (i chyba dzieci też ?), nie wspominając już o takim, który został potraktowany olejem (także tym w pokarmie) lub alkoholem (choćby naskórnie), zresztą taki na oleju lub alkoholu każdemu zaszkodzić może (zależnie od ilości, ...która działa wielokrotnie mocniej w porównaniu do czystego ziela ze względu na jego słabe wchłaniania z przewodu)
mirzan pisze: Przecież próby są przeprowadzane teraz,jeśli się nie mylę. I jedyny wynik,będzie zdechła-nie zdechła,
bo skuteczności zwalczania chorób nie stwierdzisz,skoro ich o tej porze nie ma.
Dobrym pytaniem było by czy zastosowanie stężonego tymolu by zaszkodziło roślince? jeśli nie to dalsze badanie mija się z celem :)

Ogólnie tymol pozyskany z ziela tymianku wydaje się być bardzo dobrą alternatywą dla chemicznych środków. Jedyne co to na wszelki zawsze można zastosować karencję.

I mam nadzieje że na mączniaka na agreście zadziała
Chwieją się w polu maki purpurowe
Jakimś marzącym, sennym, dziwnym chwianiem...
W słonecznym blasku południa mdlejące...
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

mirzan pisze:Piję tymol w postaci wina typu cinzano. Wino robię z tymianku lub cząbru górskiego.
Ma właściwości wykrztuśne, a ot mi chodzi.Syrop tymiankowy podobno do A o tych akurat jego zastosowaniach wiedzieć tu nie musimy. ;:224 bab... jest używany.

A ja i owszem chciałbym się dowiedzieć o innych zastosowaniach :lol: to co moderator niechcący zapewne usunął
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Herbatka tymiankowa od kaszlu,znana od wieków.Skuteczniejsza jest z miodunki,ale tymianek
w każdym sklepie dostępny.
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

mirzan pisze:Nie jestem chemikiem,i bez potrzeby nie stosuję związków syntetycznych,chociaż nie jestem ich
wrogiem i ich nie unikam. W wypadku,kiedy uzyskanie związku naturalnego jest nieekonomiczne
pod względem ceny i czasu [octan], preferuję syntetyczne.
Ale,w niektórych przypadkach,naturalne mogą mieć lepsze właściwości od syntetycznych.
Przykład z książki Wiśniewskiego ,, Odkryłem tajemnicę raka,,
Witamina C, naturalna, jest wykorzystywana przez organizm w całości. Syntetyczna, występuje
w ośmiu postaciach,lewo skrętne,prawo skrętne i inne formy, w mieszance, o jednym składzie
chemicznym. Skład ten sam,ale budowa cząsteczki różna. Z tej mieszanki jest przyswajalna 1/8
całej porcji.
Twoje źródło się myli, witamina C ma tylko dwa centra asymetryczności, więc może mieć tylko 4 stereoizomery. Istnieje coś takiego jak synteza asymetryczna, podczas której uzyskuje się jeden wybrany izomer danego związku, który jest identyczny jak w naturze :wink: Chciałbym zwrócić uwagę, że tymol nie posiada stereoizomerów przez co nawet jakby się uprzeć to pomiędzy syntetycznym, a naturalnym nie znajdzie się żadnych różnić.
robertP2 pisze: A ja i owszem chciałbym się dowiedzieć o innych zastosowaniach :lol: to co moderator niechcący zapewne usunął
Też chciałem się dowiedzieć co tam było napisane :(
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

stapeliowaty pisze:witamina C ma tylko dwa centra asymetryczności
To jest nieprawda . Witamina C to tylko jeden z izomerów kwasu askorbowego, konkretnie prawoskrętny o konfiguracji L. Dwa izomery L (-) i D (- ) są biologicznie nieczynne a czwarty izomer D ( + ) ma dwudziestokrotnie słabsze działanie.
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Nie wnikam w nazewnictwo, bo pewnie Tobie chodzi o to, że jest kwas erytrobowy i kwas askorbinowy. Faktem jest, że nie powinno się nazywać witaminą C czegoś co nią nie jest (innych, nieaktywnych biologicznie izomerów), ale przecież ona ma w swojej budowie dwa asymetryczne atomy węgle, a z tego wynika, że może mieć maksymalnie 4 stereoizomery, a nie 8 i tylko o to mi chodziło :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Nie ona, czyli witamina C, a kwas askorbowy. Witaminą C jest kwas L(+)- askorbowy.
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Obrazek
Dalej będę się upierał, że witamina C ma dwa asymetryczne atomy węgla, przez co może mieć maksymalnie 4 odpowiadające stereoizomery (a nie 8...). Dwa z nich będą kwasem erytrobowym, dwa kwasem askorbinowym. Tylko jeden z kwasów askorbinowych będzie naszą naturalną witaminą C. To tak jak z efedryną i pseudoefedryną, kwestia nazewnictwa.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Można tłumaczyć komuś coś pod warunkiem, że rozumie, co się do niego mówi.
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Czy ktoś może sprawdzał czy tymol (a raczej HT) działa na wełnowce korzeniowe?
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Jaką ziołowy HT ma datę "przydatności" ? W sumie nalewka nim dłużej stoi tym lepsza ...ale nie wiem czy to się tyczy ŚOR :) Konkretnie chodzi mi o buteleczkę z sierpnia.

Pozdrawiam i dziękuje z góry z odpowiedź.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Alkohol jest dobrym konserwantem, to nic nie powinno się dziać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”