Nawóz - jaki nawóz na co

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

Najpierw kreda na następny rok saletra amonowa i dużo wody . Wszystko ruszy , ale pamiętaj o wodzie .
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

Oinone pisze: mam na działce MORZE koniczyny...tzn. glebę kwaśną...i mało azotową...
Nie zbyt pochopne wnioski? Jaka to gleba?
A co tam ma być docelowo? Na początek dla dłuższej przyjaźni z glebą radzę sporo gnoju. Ewentualnie kompostu. Albo zaorz tę koniczynę i jeśli słusznie podejrzewasz bidę z azotem- zasiej łubin i na początku zakwitania również zaorz. A potem to już normalnie- wyrównać, siać, sadzić.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
danek75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sie 2015, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

Na prawidłowo pielęgnowanym trawniku nie powinny rosnąć żadne gatunki roślin poza trawą. W praktyce bywa różnie... :wink:
Koniczyna biała często występuje na trawnikach, ale nie jest zbyt trudna o usunięcia. Zwykle wystarczy stosować prawidłowe nawożenie trawnika, aby ograniczyć jej rozrost. Jeśli trawnik został "zaatakowany" przez kończynę intensywnie, można usunąć niepożądane rośliny wykonując wertykulację (najlepiej przed kwitnieniem). Roślina wytwarza rozgałęziony, ale płytki system korzeniowy.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

danek75 pisze:Na prawidłowo pielęgnowanym trawniku nie powinny rosnąć żadne gatunki roślin poza trawą.
Nie chciał bym... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... RAWNIK+NIC

A tak, po prostu w odpowiedzi na tytuł wątku: http://www.compo-expert.com/pl/produkty ... aktiv.html
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

Czy Ty naprawdę chcesz dolistnie zasilać trawę ;:306 nawozem z alg.Basfoliar? Aktivto to nawóz dedykowany do drzew owocowych. :oops:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

Gdybym się dedykacją przejmował, wtedy moja szafka z preparatami musiałaby być trzy razy większa.
Chodzi o fosforyn. Świetnie działa na każdy(chyba) gatunek.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki wzrost?

Post »

Dobrze było by zastosować obornik pod trawnik a po później zasilać gnojówką z pokrzyw .Dało by na pewno dobry efekt , ale nie zauważyłem takich sposobów , za to do warzyw nadaje się świetnie. Więc jeżeli nie widzisz sensu stosowania preparatów dedykowanych to przeczytaj chociaż skład chemiczny i czy 3%N dużo zmieni w twojej uprawie . Co do fosforynów to masz racje . Tu masz krótkie streszczenie http://www.e-sadownictwo.pl/artykuly/go ... fosforynow . I mam pytanie czy stosowałeś na trawnik fosforyny i porównywałeś miejscem nie zasilanym nim ? Jak wygląda różnica ? A w ogóle jest ! Ja stosuje je akurat na jabłka i różnica nie jest aż tak widoczna ,ale w całokształcie uprawy jest trochę lepiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”