Czy środki ekologiczne zabijają?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
marcinko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 cze 2014, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Czy środki ekologiczne zabijają?

Post »

Witam

Może się to Państwu wydać dziwne, ale ja nie chce zabijać mszyc tylko zależało by mi na tym żeby je odstraszyć i żeby sobie poszły:)

czy te wszystkie środki i wywary, napary itd eko to odstraszają czy zabijają?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Czy środki ekologiczne zabijają?

Post »

Są też środki, które powodują bezpłodność owadów, ale nie można żałować róż, gdy płoną lasy.
A co byś zrobił z mrówkami, bo one mszyce hodują na roślinach, a nadwyżki zabijają. Takie jest życie, że silniejszy musi zabić słabszego, aby mógł przeżyć. Nawet dzieci ważki mogą zabić swoją matkę:
Ciekawostka

To jedne z niewielu owadów, u których postać dorosła może paść ofiarą postaci larwalnej. Dzieje się tak czasami podczas składania jaj przez samice do wody.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy środki ekologiczne zabijają?

Post »

Jeśli jest temat mrówek, które hodują mszyce, to w jaki sposób skutecznie ich się pozbyć z działki?
Moje wątki
Festina Lente
marcinko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 cze 2014, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy środki ekologiczne zabijają?

Post »

Wiem o współpracy mszyc z mrówkami, zresztą na zaatakowanych roślinach można i zauważyć pajęczaki i muchy, więc tam łańcuch pokarmowy jest większy. Natomiast, ja nie czuję, że w moich kompetencjach jest zabijanie ich, bo moje życie nie zależy od tego, a ładny wiciokrzew czy róża dla mnie nie jest warta zabijania. Mogę się bez tego obyć. Natomiast pytam Was czy środki eko zabijają czy odstraszają? Co mam na myśli pisząc odstraszając?Otóż: czy np: po wywarze z pokrzywy ( która widzę na łące też jest mocno zaatakowana, czego nie rozumiem, bo niby preparaty na bazie pokrzywy odstraszają ) one po prostu stwierdzają, że im coś śmierdzi i idą szukać dalej czy umierają?
przeja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 cze 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy środki ekologiczne zabijają?

Post »

Jeśli chodzi o preparat z pokrzywy, to na mszyce działa on zabójczo nie odstraszająco. Pryskałem 4 dni temu i wczoraj większość była wysuszona.

BTW nie do końca wiem jak ten preparat z pokrzyw działa, zgaduję że mszyce zatruły się nadmiarem garbników lub innych substancji uwalnianych z pokrzyw, bo skutki działania zaczęły się objawiać dopiero trzeciego dnia po zastosowaniu. Niewiele brakowało a już bym napisał, że to nie działa ;D
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy środki ekologiczne zabijają?

Post »

A ja opryskuję rośliny moczem i żadnych mszyc nima.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”