Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:
ari_men pisze:Czy jest tu ktoś, kto ogarnia nawodnienie podwieszane do tunelu? Chodzi o doradzanie w wyborze mikrozraszaczy itp.

A co chcesz nawadniać zraszaczami bo nie wszystko można! A i nie wolno dawać siarczanu miedzi na surfinie bo ja w tym roku przez pomyłkę puściłam - nie przeżyły ;:145 ;:145 ;:145
Zraszaczami głównie ma być podlewany bratek.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

To nie jest dobry pomysł :roll: Duża wilgotność to choroby grzybowe i zniszczone kwiaty, a od nich zależy cena :wink:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jarek323 pisze:Witam wszystkich :wit potrzebuje porady mam posadzone 1000 doniczek chryzantemy drobnokwiatowej Jasoda ty le że od poczatku uprawy są w tunelach sadzona na koniec maja,czy dla pewności zeby zakwitły zakrywać je czy ta odmiana zakwitnie bez sterowania?
Zeby zakwitła na 1 listopada, to powinna być sterowana od 25 sierpnia http://zlocien.pl/index.php/chryzantemy ... e-jesienne
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

ekopom- sorry ale to nie jest prawdą. Jasoda wychodzi sama. Nie wymaga sterowania. Produkuje ją od kilku lat i nigdy nie było problemu. wykwita w 41 tygodniu.

Co do mikro zraszaczy spokojnie nadają się do bratka we wczesnej fazie uprawy. Później mogą ale nie muszą plamić kwiatki. Bardziej w mikro przeszkadza to że woda nie może być kamienista ani zanieczyszczona. Nawozy mogą je zalepić. Trzeba je płukać co jakiś czas wodą z kwasem.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

mikro nie będą plamić kwiatków jeśli podlewać będziesz wcześnie rano a podlewać też można surfinię i pelargonie bluszczolistną a Jasoda wychodzi tak jak kolega napisał bez żadnego sterowania.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Stokrotka, Forestit? To jak macie podłączone te mikrozraszacze? Chodzi konkretnie o model, ile zraszaczy na tunel 32x7,5, jakie odstępy między zraszaczami? A może macie jakiś inny pomysł na podlewanie tunelu foliowego z bratkiem?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja już nie mam. Jak mialem to były z bardasa chyba. Rozstaw taki jak są zalecane różne są modele. Linie kroplujące mam tylko.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

forestit, kiedyś uprawiałem chryzantemy i tylko podałem link do strony, gdzie jest reakcja fotoperiodyczna (ilość tygodni od rozpoczęcia dnia krótkiego do pełni kwitnienia)
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Eee... Nie wiem jaki model tych zraszaczy ale mam 2 rzędy po 6 sztuk zasilane jednym wejściem spoko starcza, z IRRIGI. Tylko od nich zawory nie trzymają i trzeba kombinować jakieś hydrauliczne. Jak zapytasz nawet telefonicznie to oni tam prowadzą bardzo rozsądne doradztwo,nie ma mowy o wciskaniu kitu.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wynika z tego, że co ogrodnik, to inna teoria. Najlepiej obrazuje to wpis Stokrotki, która pisze że u nich nikt nie steruje wielkokwiatowych, a ja nie znam przypadku by zakwitły bez tego. Nie twierdzę, że to niemożliwe, lecz zależne od mikroklimatu miejsca. Czy widzieliście kiedyś bratki lub surfinie po deszczu? I już macie odpowiedź. Mokre kwiaty i liście, przy słabym wietrzeniu (nie po to grzejemy by wietrzyć) to grzyby i inne infekcje, i w tej kwestii zdania nie zmienię. Jaki jest sens używać zraszaczy we wczesnej fazie, jeśli później trzeba zmieniać system podlewania ???

Jeszcze małe ale... z doświadczeniem ludwika (ekopom) trudno polemizować :uszy
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

No właśnie Zibi co "ogrodnik" to inna teoria z wpisów Forestita wynika ze i on i ja jestesmy praktykami a nie hobbistami z ta rożnicą że ja nie lubię opowiadać o liczbach, co do chryzantem to gdzieś po drodze zamieszczałam zdjęcia nie sterowanych kwiatów, na tegoroczne trzeba jeszcze poczekać.
Jeśli zaś chodzi o surfinie i zraszacze to poza opisywanym wypadkiem nie ma problemu, jeśli ma się mocne dobrze odżywione rośliny to żaden deszcz im nie straszny. Każde inne podlewanie generuje koszty surfinie w maju i bratki na stołach to porażka mikro są tanie i skuteczne.Co do grzybów to mata podsiąkowa to dopiero siedlisko grzybów.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi o uprawie wielkikwiatowej bez sterowania pisze jak dobrze pamiętam Szaj lub Klak. Roślina taka wydaje większy kwiat i jest sztywniejsza.. Nie slyszalem żeby ktoś palił bratką. Większość roślin podlewam juz z węża jak są przerwane. Jak są zdrowe i zabezpieczone srodkami grzybowymi to nie robi to różnicy. Skończ negować wszystkie odpowiedzi bo Ty tak nie robisz.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Przecież chryzantemą czasami jak juz wykwita pali sie i wietrzy żeby w deszczowa aure wygonić możliwie dużo wilgoci. Mówisz że z Ludwikiem się nie dyskutuje ale sam musisz przyznać że Jasody się nie cieniuje. mając na myśli ze to data reakcji miał rację ale to nie znaczy że sie cieniuje
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”