Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Mam dodatkowe konstrukcje, ale w znacznie mniejszym tunelu, 8 x 16m. Kontrłaty 2,5x5cm wbite w ziemię w rozstawie co dwa metry, do nich od góry kolejne przykręcone wzdłuż tunelu. Takie ścianki co 1,5m i po nich rozciagam i zwijam czarno-białą folię. Niektórzy stosują naciągnięte sznury, ale wtedy trzeba robić bramki podpierające, jakoś mi to nie leży :roll: :roll: :roll:

Obrazek

:uszy :uszy :uszy
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam wszystkich :wit Jak Wasze chryzantemy? Jaki nawóz polecacie na ten czas dla chryzantemy?? Myślałam o Kristalonie zielonym. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witaj :wit Zależy, jak je uprawiasz. W gruncie, bez osłony w doniczkach czy w tunelu, od tego wszystko zależy :uszy
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Chryzantemy mam w doniczkach, bez folii. pod folia lądują dopiero w połowie września.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Kristalon zielony to nawóz zbilansowany, 18-18-18. Jeszcze teraz, nawet do połowy września lepszy byłby nawóz z przewagą azotu, później potasu. Mozesz ewentualnie uzyć tego zielonego z dodatkiem Mocznika N46 w stosunku 05kg na 1000l :uszy
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Czy jest tu ktoś, kto ogarnia nawodnienie podwieszane do tunelu? Chodzi o doradzanie w wyborze mikrozraszaczy itp.
Jarek323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2017, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam wszystkich :wit potrzebuje porady mam posadzone 1000 doniczek chryzantemy drobnokwiatowej Jasoda ty le że od poczatku uprawy są w tunelach sadzona na koniec maja,czy dla pewności zeby zakwitły zakrywać je czy ta odmiana zakwitnie bez sterowania?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jarek323 Spokojnie jasoda wychodzi sama w pełnym wykwicie na 1 listopada to jest pewniak.

ari_men Co Cię interesuje może coś podpowiem.
Jarek323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2017, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dzięki za podpowiedzi ogólnie to mój debiut z chryzantemą w tym roku ,to znaczy ojciec jak żył to robił rabatowe i chryzantemy ja pomagałem jak zostalem sam jakoś przez 3lata nie moglem sie przełamać do chryzantem ale w tym roku w końcu posadzilem 1000 drobnej i 1000 wielko kwiatowej.wiem ze drobna powinna byc na podwórku czy to duży bład ze jest odpoczatku w tunelach?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nie jest to błędem. Z tunelu jest bardziej wiotka i trzeba ja hamować skarlaniem bo w późniejszej fazie może się łamać. Wielkokwiatową masz jaką?
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

ari_men pisze:Czy jest tu ktoś, kto ogarnia nawodnienie podwieszane do tunelu? Chodzi o doradzanie w wyborze mikrozraszaczy itp.

A co chcesz nawadniać zraszaczami bo nie wszystko można! A i nie wolno dawać siarczanu miedzi na surfinie bo ja w tym roku przez pomyłkę puściłam - nie przeżyły ;:145 ;:145 ;:145
Jarek323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2017, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Z wielkokwiatowych interpida i billkis sadzonka od cichon.z interpida nie jestem zadowolony slabiej sie przyją sabiej rośnie ogólnie odrazu było znim cos nie tak bo dali 300sadzonek wiecej,sadzone w28 tygodniu postaram sie wyrzucić zdjęcia.drobnokwiatowa skarlałem 2 razy chyba o dwa zamało myslisz ze jeszcz mógłbym ja prysnąć nie za późno bo już jest duza,jeszcze będzie rosła? ;:202
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Bilkisa miałem rok i temu wyleczyłem się. Interpida mam co roku od Pychyńskiego i różnie to bywa rok temu był taki sobie dwa lata temu mizerny, w tym roku zapowiada się ładnie to co było z oryginalnej sadzonki to co z cięcia rośnie gorzej. On generalnie wrażliwy jest na zalanie i na zasolenie gleby.
Co do skarlania zależy czym skarlałeś może wcale tego nie brało. Najlepiej toprex 2/10 albo b-nine chyba 5/10 nie pamiętam dokładnie. O tej porze jak najbardziej jeszcze możesz skarlać je jednym i drugim środkiem.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”