Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
olivia2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 sie 2017, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Witam!

-- 21 sie 2017, o 19:07 --

Witam Wszystkich. Potrzebuję pomocy. Moje chryzantemy wielkokwiatowe wsadzone na początku sierpnia jedna sadzonka na jeden kwiat kilka dni temu zaczęły w ciągu dnia więdnąć. Więdną tylko niektóre sadzonki w doniczce a niektóre są normalne. Były już pryskane na szkodniki mospilanem i karate oraz topsinem, prewicurem, huwa san. Nie wiem co to jest, nigdy nic takiego się mi nie działo. Proszę o podpowiedzi co to może być. Z góry dziękuję za pomoc.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 pisze:
ari_men pisze:Czy jest tu ktoś, kto ogarnia nawodnienie podwieszane do tunelu? Chodzi o doradzanie w wyborze mikrozraszaczy itp.

A co chcesz nawadniać zraszaczami bo nie wszystko można! A i nie wolno dawać siarczanu miedzi na surfinie bo ja w tym roku przez pomyłkę puściłam - nie przeżyły ;:145 ;:145 ;:145
Zraszaczami głównie ma być podlewany bratek.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

To nie jest dobry pomysł :roll: Duża wilgotność to choroby grzybowe i zniszczone kwiaty, a od nich zależy cena :wink:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jarek323 pisze:Witam wszystkich :wit potrzebuje porady mam posadzone 1000 doniczek chryzantemy drobnokwiatowej Jasoda ty le że od poczatku uprawy są w tunelach sadzona na koniec maja,czy dla pewności zeby zakwitły zakrywać je czy ta odmiana zakwitnie bez sterowania?
Zeby zakwitła na 1 listopada, to powinna być sterowana od 25 sierpnia http://zlocien.pl/index.php/chryzantemy ... e-jesienne
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

ekopom- sorry ale to nie jest prawdą. Jasoda wychodzi sama. Nie wymaga sterowania. Produkuje ją od kilku lat i nigdy nie było problemu. wykwita w 41 tygodniu.

Co do mikro zraszaczy spokojnie nadają się do bratka we wczesnej fazie uprawy. Później mogą ale nie muszą plamić kwiatki. Bardziej w mikro przeszkadza to że woda nie może być kamienista ani zanieczyszczona. Nawozy mogą je zalepić. Trzeba je płukać co jakiś czas wodą z kwasem.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

mikro nie będą plamić kwiatków jeśli podlewać będziesz wcześnie rano a podlewać też można surfinię i pelargonie bluszczolistną a Jasoda wychodzi tak jak kolega napisał bez żadnego sterowania.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Stokrotka, Forestit? To jak macie podłączone te mikrozraszacze? Chodzi konkretnie o model, ile zraszaczy na tunel 32x7,5, jakie odstępy między zraszaczami? A może macie jakiś inny pomysł na podlewanie tunelu foliowego z bratkiem?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Ja już nie mam. Jak mialem to były z bardasa chyba. Rozstaw taki jak są zalecane różne są modele. Linie kroplujące mam tylko.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

forestit, kiedyś uprawiałem chryzantemy i tylko podałem link do strony, gdzie jest reakcja fotoperiodyczna (ilość tygodni od rozpoczęcia dnia krótkiego do pełni kwitnienia)
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Eee... Nie wiem jaki model tych zraszaczy ale mam 2 rzędy po 6 sztuk zasilane jednym wejściem spoko starcza, z IRRIGI. Tylko od nich zawory nie trzymają i trzeba kombinować jakieś hydrauliczne. Jak zapytasz nawet telefonicznie to oni tam prowadzą bardzo rozsądne doradztwo,nie ma mowy o wciskaniu kitu.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wynika z tego, że co ogrodnik, to inna teoria. Najlepiej obrazuje to wpis Stokrotki, która pisze że u nich nikt nie steruje wielkokwiatowych, a ja nie znam przypadku by zakwitły bez tego. Nie twierdzę, że to niemożliwe, lecz zależne od mikroklimatu miejsca. Czy widzieliście kiedyś bratki lub surfinie po deszczu? I już macie odpowiedź. Mokre kwiaty i liście, przy słabym wietrzeniu (nie po to grzejemy by wietrzyć) to grzyby i inne infekcje, i w tej kwestii zdania nie zmienię. Jaki jest sens używać zraszaczy we wczesnej fazie, jeśli później trzeba zmieniać system podlewania ???

Jeszcze małe ale... z doświadczeniem ludwika (ekopom) trudno polemizować :uszy
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

No właśnie Zibi co "ogrodnik" to inna teoria z wpisów Forestita wynika ze i on i ja jestesmy praktykami a nie hobbistami z ta rożnicą że ja nie lubię opowiadać o liczbach, co do chryzantem to gdzieś po drodze zamieszczałam zdjęcia nie sterowanych kwiatów, na tegoroczne trzeba jeszcze poczekać.
Jeśli zaś chodzi o surfinie i zraszacze to poza opisywanym wypadkiem nie ma problemu, jeśli ma się mocne dobrze odżywione rośliny to żaden deszcz im nie straszny. Każde inne podlewanie generuje koszty surfinie w maju i bratki na stołach to porażka mikro są tanie i skuteczne.Co do grzybów to mata podsiąkowa to dopiero siedlisko grzybów.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi o uprawie wielkikwiatowej bez sterowania pisze jak dobrze pamiętam Szaj lub Klak. Roślina taka wydaje większy kwiat i jest sztywniejsza.. Nie slyszalem żeby ktoś palił bratką. Większość roślin podlewam juz z węża jak są przerwane. Jak są zdrowe i zabezpieczone srodkami grzybowymi to nie robi to różnicy. Skończ negować wszystkie odpowiedzi bo Ty tak nie robisz.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”