Przygotowanie ugoru do zagospodarowania,pod trawnik

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Bixxx pisze:Jeśli już (bo nienawidzę chemii i naprawdę nie widzę powodu żeby truć siebie i innych) - to skosić, odczekać na nowe pędy, wtedy roundup i po odczekaniu kopać.
To roundup nie truje?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

PUMA72 pisze: Więc postanowiłam wszystką trawę skosić i przekopać a jak zielsko zacznie wychodzić z ziemi to Roundapem go. :roll:
Pumo, to jednak inna kolejność, niż : skosić, zastosować roundup, przekopać.

O przekopanie chodzi - nie ma sensu robić tego PRZED roundupem. Przeczytaj mój post raz jeszcze.

Terecha: moze przeczytaj jeszcze raz mój wpis:
Jeśli już (bo nienawidzę chemii i naprawdę nie widzę powodu żeby truć siebie i innych) - to skosić, odczekać na nowe pędy, wtedy roundup i po odczekaniu kopać.
Tłumaczenie: Jeśli już koniecznie ktoś musi stosować roundup to niech to robi z sensem, zeby niepotrzebnie nie wlewać chemii w glebę.
Nie wiem jak inaczej wytłumaczyc sens tego zdania, wydawało mi się jasne.
Zielonym do góry!!!
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Miałam taki plan że gdy po skoszeniu przekopię to 100% chwastów nie odrośnie a te co wyrosną będą bardziej podatne na działanie Roundapu.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Niestety chwasty tego planu nie znają, więc po przekopaniu (które ochroni je przed zastosowaniem roundupu) odbiją sobie wesoło, tylko nieco poźniej. Zwłaszcza perz i podagrycznik. Na te parę ktore odbiją wcześniej szkoda się porywać z chemią.

Roundup stosuje się po skoszeniu i odczekaniu aż rośłiny trochę odbiją - jest wtedy wchłaniany przez liście i łodygi do korzeni, gdzie truje całość rośliny. Przekopując przed zastosowaniem roundupu potniesz dodatkowo rosliny na kawąlki i znakomita większość w ogóle nie zostanie tknieta trucizną.

Gdyby samo kopanie było takie skuteczne, to nikt by nie musiał stosować takich wstrętnych wynalazków jak roundup, wystarczyłoby przekopanie czy orka na zimę.


Przypominam, ze roundup jednak nie rozkłada się w glebie bez wpływu na środowisko (w tym również użytkowników ogrodu)...
Zielonym do góry!!!
Polip
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 17 mar 2014, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Witam ponownie :)
1,5 miesiąca byłem w delegacji działka czekała wracam do tematu .
Kupiłem widły amerykańskie kopie 2 dzień efekt mizerny .
Pytanie podstawowe do jakiego okresu mogę posadzić jeszcze trawę bo obawiam się że nie wyrośnie przed zimą ;:185
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

"Posiać" - nie "posadzić" :D

Teoretycznie można siać trawnik do października, u mnie to się sprawdzało, zależy też, jaka będzie zima.
Zielonym do góry!!!
Slonecznik23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Widzę na zdjęciu altankę/szkopkę. Może coś w tym stylu:Link usunięto, pomid. bo wtedy możesz sobie zaaranżować takie "zielone ściany" :)
Polip
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 17 mar 2014, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

No spoko tylko link nie działa :D do tych zielonych ścian.
ladygrey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 gru 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Pomocy potrzebuję :wit
świeżo nabyta działka, mocno zaniedbana. Chwasty to pryszcz ale jest morela, która nie owocuje, śliwy jakby węgierki ale z pleśniowymi narostami, brzoskwinie z parchem, nawet porzeczki czarne jakby chore liście miały. Powiedzcie proszę czy należy wszystko zrównać z ziemią? Czy powinnam przed posadzeniem nowych drzewek jakoś "zdezynfekować" ziemię? Nie wiem jak sie za to zabrać :?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Trzeba poczytać tu na forum o opryskach - jeśli zidentyfikujesz chorobę czy pasożyta (a forumowicze są świetni w identyfikacji, jeśli zamieścisz zdjęcie), to zarówno brzoskwinia jak i śliwa czy porzeczka dadzą radę, jeśli się nimi zajmiesz. Opryski, nawożenie i masz w krótkim czasie pełnowartościowe drzewa (i pełnowartościowe owoce). Trzeba tylko wiedzieć, z czym ma się do czynienia i dobrać do tego sposób postępowania. Mówię z doświadczenia.

Nie ma sensu wycinać drzew które można doprowadzić do porządku, posadzisz nowe i też mogą zostać zaatakowane, stracisz tylko czas.

Co do "dezynfekcji": przede wszystkim zebrać i spalić chore owoce i liście (jak opadną). Nie zostawiać "mumii" na drzewie.
Zielonym do góry!!!
ladygrey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 gru 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Dzięki za rady :)

zdjęcia (jak trzeba będzie to zrobię poprawnie, bo chyba mi sie ręka trzęsła), na moreli jest jakby popękana kora, ma dużo wybroczyn żywicy
Obrazek

natomiast jabłoń ma takie niepokojące liście
Obrazek

Porzeczki odchwaściłam, pousuwałam suche pędy i zobaczę w przyszłym roku co z nich będzie.
Aha! jest aronia, która przerasta do sąsiada, mogę ją przyciąć?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Fakt, morela wygląda kiepsko. Czy takie zmiany są na całym drzewie, czy to jedyny fragment z takimi uszkodzeniami?

Na drugim zdjęciu jest grusza a nie jabłoń, z objawami rdzy. Można to wyleczyć (u mnie się udało).

Aronię można przyciąć, to jej nie zaszkodzi.
Zielonym do góry!!!
ladygrey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 gru 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka Pomocy

Post »

Bixxx pisze:Fakt, morela wygląda kiepsko. Czy takie zmiany są na całym drzewie, czy to jedyny fragment z takimi uszkodzeniami?
tak, morela ma korę w bardzo złym stanie, z bardzo wielu miejsc sączy się żywica, jakby poraniona cała była.
Bixxx pisze:Na drugim zdjęciu jest grusza a nie jabłoń
Grusza?, dzięki :-), taki ze mnie znawca :oops:

Czy jak oczyszczę działkę z chwastów i innych "śmieci" to powinnam ją całą przekopać i tak zostawić do wiosny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”