Zamulony brzeg jeziora

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
zaqxsw8
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lip 2015, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zamulony brzeg jeziora

Post »

Po wycięciu trzcin mam korytarz o szer. ok. 5 m, który jest całkowicie zamulony z pozostałościami resztek trzcin i ich korzeni. Głębokość zamulenia sięga nawet do ok. 60 cm, na dł. ok. 25 m. Poza tym w środkowej części na odcinku ok. 10 m na powierzchni znajdują się kępy pływających traw. Jak zrobić dojście do jeziora o szer. 4 m?
Mój wstępny plan to wyłożenie na powierzchni mułu i pływających resztek trzcin oraz traw plandeki oczkowej o szer. 5 m (z polipropylenu, podziurkowanej) z podgięciem po obu stronach jej brzegów o ok. 0,5 m i zasypanie jej na szer. 4 m warstwą kruszywa łamanego o grub. ok. 30 cm, a następnie piaskiem również warstwą o grub. 30 cm.
Myślałem też o geowłókninie wzmocnionej zamiast plandeki, ale nie wiem czy wytrzyma pod naporem ostrych resztek trzcin i ich korzeni?
Usunięcie takiej ilości mułu z korzeniami bez specjalistycznego sprzętu jest chyba niemożliwe :(
Proszę o pomoc i odpowiedź jak to wykonać, bo właśnie za 3 dni muszę rozpocząć prace, aby zdążyć przygotować brzeg na wakacyjny biwak dla mojej córeczki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zamulony brzeg jeziora

Post »

Pierwsze pytanie, jezioro jest Twoje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”