Madagaskar i reszta świata - cz. 5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Kuba, Lucy, Grzesiek, Henryku - bardzo dziękuję!

Kuba - yhy, jeśli przekopnice są łatwe, to ja jestem arcyksiężna ;:oj Ale powiedzmy, że to pierwsze hodowlane sukcesy mojego synka, więc jest się z czego cieszyć. Grunt, że nie chwilowe. A co do nasion, to nie martw się, może na wiosnę coś wymyślimy, ale nie wybiegajmy w przyszłość tak daleką :D
Grześ - no takie fajne one są :D
onectica pisze:A miałam akwarium przez ileś lat, ale o przekopnicach pierwsze słyszę. Za komuny nie było :;230
Jak nie było, jak nie było, one przetrwały od czasów dinozaurów w niezmienionej formie! :;230 Znaczy - zostałam poprawiona przez mojego młodego fachowca: od czasu triasu ;:218
onectica pisze:Żaneta, no ja się wreszcie nie dziwię, że Ty nie masz 'jak'. Ja się dziwiłam dotąd, że jeszcze wciąż masz (taka mi wypowiedź mądra wyszła ;:204 )
No wiesz, że całkiem naprawdę mądra... :D Dotąd miałam się za zorganizowaną osobę, jakoś to wszystko dało się ogarnąć, ale teraz to im starszy syn jeden i drugi, tym więcej zajęć dochodzi, w tym pozalekcyjnych, i do tego regularne wyjazdy do Krakowa rozwalają mój poszufladkowany system życia. Niemniej nie narzekam, grunt że zawsze na rośliny znajduję czas.
onectica pisze:A co byś chciała posiać, skoro już wszystko masz? :wink:
Wcale nie wszystko, ha, a nawet gdyby, to i tak bym chciała jeszcze, bo wysiew to nałóg! Wszystko ze swoich rodzajów to ma nasz Tomek i Marek. Ja chciałam pachypodia i uncariny, tylko tyle :shock:
hen_s pisze:
piasek pustyni napisał(a):
Co do hojek, to nawet jedna mi zakwitła, w zasadzie to normalne, bo to hoja lacunosa 'Giant' chyba po raz czwarty tylko odkąd ją mam :D
Coś się dzieje u Ciebie pomimo chłodu i ciemna od rana do wieczora. Tylko pozazdrościć. :)
Henryku! One teraz już są doświetlane pełną parą, w dodatku mają ciepło, no co ja poradzę, że chciały rosnąć... Miały spoczynek w końcówce października, przez listopad i trochę grudnia. Wystarczyło najwyraźniej, więc zaczęły się domagać jedzenia i picia. No to mają, co im będę żałować.
hen_s pisze:[A na wysiewanie kaktusów i sukulentów jeszcze pora, nie trzeba przecież tego robić już. Tyle że odkładać nie wypada - toć to przecież cel szczytny sam w sobie. :D
A nie, no oczywiście, zgadzam się w stu procentach... Ale jak mawiają: co się odwlecze, to nie uciecze. Podobno.

A jako że ten abo-abo-abonament wykupiłam, to kilka zdjęć z ostatniego w 2016 roku kwitnienia rzeczonej wyżej hoi:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

To tak na rozjaśnienie ponurych dni. No takiej zimy to ja już dawno nie pamiętam... Ale co tam, dzień coraz dłuższy, wiosną na pewno przyjdzie, więc jakoś tak bardziej optymistycznie należy patrzeć. Się staram.
To tyle na teraz, bardzo dziękuję za wizyty i cieplutko ściskam prawie noworocznie :wit
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Pięknie udało Ci się uchwycić kwiatuszki H.lacunosa 'Giant'. Masz rację, o tej porze roku tylko obrazki na pocieszenie możemy oglądać, takie cudne, jak u Ciebie na przykład. A na Twoje wysiewy to i ja czekam, bo u Ciebie zawsze coś wyjątkowego można zobaczyć.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Doskonałe ujęcia tych mini kwiatostanów i kwiatuszków hoi. Lubię takie, pokazują całe piękno tych cudów natury. ;:215
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Basiu - bardzo dziękuję za miłe słowa! Postaram się nie zawieść; może w lutym się wezmę za wysiew. Zobaczymy.
Henryku, bardzo Ci dziękuję jak zawsze.
Powoli się kończy ten rok, i jak się okazało, mówiłam, że przy hojach to ja mam porządek, bo nawet galeria podsumowująca kwitnienia tych roślinek była gotowa :;230 Madagaskaru też, żeby nie było, ale najpierw pokażę Wam to, co z hoi kwitło u mnie w tym roku. To szczególna dedykacja dla naszego Henryka - bo to od Ciebie się zaraziłam tymi roślinkami - ale i dla Was wszystkich, byśmy kolejne lata trwali razem.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że się portreciki hojek podobały. Zważywszy, że większość tych drobnolistnych mam od wiosny, sama się cieszę ogromnie, iż w ogóle coś zakwitło - mało, ale pięknie. Miłego wieczorku życzę Wam wszystkim! ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Wydaje mi się, że w temacie pielęgnacji hoi daleko mi do Ciebie.
Moje hoje tradycyjnie hodowane, w zimie bez doświetlania więc teraz stagnacja, odpoczynek i absolutny brak kwiatów. O tym, że rośliny jak co roku (w zimie) marnieją nie ma co pisać... ;:218

Miniaturki rewelacyjne - jest na co patrzeć i podziwiać. Mnie Twoje roślinki bardzo się podobają. ;:333
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze:Mam nadzieję, że się portreciki hojek podobały.
Bardzo-bardzo! ;:oj
Prześliczne wdzięczne czapeczki, jak u Snieguroczki ;:173 Co jedna to ładniejsza, czyżbym musiała sobie sprawić jeszcze krohnianę? ;:218
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Pewnie, że się podobało, Lucy bardzo trafnie napisała
Prześliczne wdzięczne czapeczki, jak u Snieguroczki
Lucy, skąd Ty znasz Snieguroczkę ;:88 Tyś przecież nie to pokolenie.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Tyś przecież nie to pokolenie.
Może jednak? ;:224
Ostatecznie powtórki do dzisiaj dają... ;:204
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

O właśnie! Z powtórek :;230
Telesfora nawet znam :D
Tajemnica żadna - taka jestem pół na pół: pół po 40, pół przed 50, tak przynajmniej uparcie mi wmawia mój pesel :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Toć pisałem, że z powtórek. ;:108

PESEL kłamie... U kobiet, oczywiście. :wink:

A że kwiatuszki i fotki tutaj przednie to przecież każdy w każdym wieku zauważy... :)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

No dobra, niech będzie, ja też znam z powtórek :;230 . A wracając do czapeczek, najfajniejsze ma H.lacunosa ,Borneo', futerko trochę zmierzwione, podoba mi się ;:215 .
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Moja Borneo tez szykuje kwiatka, może będzie podobna to tej tutaj ;:173
A swoją drogą, to można by się kiedyś spotkać gdzieś w połowie drogi - na Kaktusiadzie na przykład.. 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

A tak właściwie... Jaka jest różnica np. w H. lacunosa 'Giant' i H. lacunosa 'Borneo'? Kwiatuszki na moje oko tak samo wyglądają, ale skoro oznaczone inaczej, to chyba jakaś różnica być musi? ;:131
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”