Na parapecie u mrooofki

Zablokowany
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

tak wiem, na pierwszej stronie wątku pisałam o tym, to był jeden z pierwszych moich zakupów ze sklepu na B i nie będąc niczego świadoma od razu ogórki poleciały na parapet i cóż tak się porobiło....
Któż z nas nie popełnia błędów :idea: Tylko ten co nic nic robi ;)
Moje maleństwa mają słońce od rana do popołudnia

Tak wyglądały po kilku dniach u mnie
Obrazek
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

mrooofka pisze:...Teraz specjalnie dla Agnieszki pączusie, myślę, że dziś rozkiwtną, jeden się już nieśmiało bardzo uchyla...
Magduś czy Ty chcesz bym zeszła na zawał...dozujesz napięcie niesamowicie...a ja czekam, czytam, oglądam i obgryzam paznokcie ;:306
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Wczoraj się dwa pączki nieśmiało otwierały, ale dziś to ja raczej normalnych zdjęć nie porobię - szaro, buro, ponuro, deszcz pada, zimno wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ;:145

Mam kilka pytań na dziś odnośnie zimowiska.
Chcę kaktusy przezimować w pokoju którego nie używam (na parapecie), ale kaloryfer jest( non stop się zapowietrza), w pokoju nie ma urządzeń produkujących ciepło. jednak wciąż temperatury będą wyższe niż 10-14 stopni.
Wymyśliłam sobie,żeby na parapet położyć styropian (pod parapetem jest grzejnik, odległośc ok 14cm) na to postawić doniczki, i oddzielić folią aluminiową od reszty pokoju (może dziś będę robić taką konstrukcję to wstawię zdjęcia)

I już troszkę zdurniałam, bo jedni mówią żeby w ogóle nie podlewać roślin. Natomiast gdy rozmawiałam z Panem Hinzem poradził mi (po przedstawieniu mu warunków jakie rośliny będą miały na zimę) żeby je raz na tydzień delikatnie spryskać, bo będzie to zimowanie na ciepło.
Wymieniłam również kilka maili z P. Nalasowskim który zasugerował, że rośliny mogą pozostać w tym miejscu na którym stoją byle nie podlewać (tutaj rozmowa tyczyła się głównie astraków)

Ten nieużywany pokój w moim domu to najrozsądniejsze miejsce, nie mam strychu, nie wstawię też roślin to piwnicy gdyż mam tam składowisko węgla i drzewa oraz w związku z tym pełno robali wszelakich
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

I taka jest prawda,astraków się na pewno nie podlewa na zimowisku a co do pryskania to też nie, bo się mogą rozwijać grzyby,
temperatura może być,na Moim zimowsku też mam tem. w granicach 14* ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

leszku, tylko że ja będę miała dużo wyzsze temperatury (ciągle zapominam zaopatrzyc sie w termometr), więc chcę, żeby rośliny ciągnęły więcej temperatury od okna niż z pomieszczenia.
W tej chwili okna mam na mikro-uchył, co by jakaś cyrkulacja powietrza była

I nawet zrobiłam zdjęcia swojego zimowiska, bo już zrobiłam tą konstrukcje, ale cholera mi picassa świruje i pupa zbita

edit: poradziłam sobie inaczej, oto moja konstrukcja, ta folia będzie na całej długości parapetu

Obrazek

i do czegos sie w koncu przydały kserówki ze studiów ;)
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Madziu, jeśli ten pokój jest zupełnie nieużywany to może spróbuj zrobić sobie takie coś:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/872 ... 3afce.html

Ja tak zimowałam przez trzy zimy i całkowicie się sprawdziło. Gruba folia przyklejona do okna, izolowała od temp w pokoju. Wewnątrz okno stale uchylone, a przy wyjątkowo zimnych dniach lub nocach, można było przymykać lub całkiem zamykać. Temp oscylowały wewnątrz między 3*C a 15*C. W sezonie kaktusy kwitły jak ta lala.
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Dziękuje Magdo za pomysł, to już do zrealizowania na przyszły sezon, zobaczymy jak u mnie sprawdzi się ta prowizorka ;)
A mam jeszcze pytanie z nie-cierniowych mam takie cuś jak aloe ferox - bo na razie go nie przestawiałam do tego zimniejszego pokoju. Gdzieś czytałam/ obiło mi się o uszy, że takich roślin się nie zimuje

edit: brak słonka to i kwiatuszek nieśmiały
Obrazek
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Nieśmiały kwiatuszek, ale jaki piękny... ;:oj
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

dalej nieśmiało, ale już sztuk dwie, one się chyba bardziej nie otworzą, bo pogoda paskudna

Obrazek

za to niestrudzona Suba dalej daje czadu

Obrazek

a ten Pan zauroczył mnie swoimi cierniuchami, kupiłam go w kwiaciarni, nie będąc świadoma co to jest, dopiero potem dowiedziałam się, że to Ferocactus emoryi. Nie spodziewałam się, że mogę ferka kupić w kwiaciarni

Obrazek
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Tu dwa kwiatki, tam jeden za to różowy, a tam Ferocactus z pięknymi cierniami...jak tak popatrzę od rana to aż żal mi iść do pracy...i jeszcze do tego u mnie dziś też dwa kwiatki i jeszcze przyszła wyczekiwana paczuszka...ja nie chcę do pracy :cry:
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

urlop na żądanie z powodu dostawy sadzonek/ cierniuchów jak nic ;)
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Na zimowisku

Obrazek

Tymczasem parapet kaktusowy zajął taki oto gość - kwiatek od mojej mamy o którym zapomniałam gdzieś w okolicy maja, gdy miałam w domu remont, stał zapomniany ze 3 miesiące, upadł na zdrowiu, zostało z niego kilka listków, gdy na bardziej poważnie zabrałam się za kaktusy, przypomniałam sobie, że gdzieś tam stoi zapomniany, przesadziłam go wtedy do kwiaciarnianej ziemi do kaktusów (bez żadnych dodatków) i nagle zaczął żyć. Od tego czasu wypuścił masę nowych członów, liści, rośnie, rozmnaża się i już u mnie zostanie, na dole parapety zajmuje kot, więc teraz wszystkie rośliny są u mnie ;)

Obrazek

Obrazek

wiem, to nie sukulent, ale jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonej akcji reanimacyjnej

Chcąc Wam przekazać trochę słońca - zdjęcia z ogrodu botanicznego w Wiedniu, byłam tam kiedy jeszcze w mojej głowie i sercu nie było cierniuchów, wtedy zdjęć byłoby zapewne duuuużooo więcej ;)

Obrazek

Obrazek
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie u mrooofki

Post »

Aaaaa i zapomniałabym o najważniejszym -mój Ukochany jest na delegacji w Poznaniu, poszedł do tamtejszej Palmiarnii i w taki sposób jadą do mnie dwie mammillki i opuncja. Jedna to będzie prawdopodobnie Mammillaria elongata cristata lub jakaś inna forma "mózgowa" druga niezidetyfikowana, opuncja na razie również bezimienna.
Cieszę się jak małe dziecko ;:138 ;:138 ;:138
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”