Kolejna galeria storczyków

ODPOWIEDZ
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Same rarytaski! ;:oj
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Hybryda w typie Golden Beauty otworzyła ostatni pąk. Z tej okazji parę zdjęć (na ostatnich z Sorrento, z którym stoi po sąsiedzku):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aklimatyzacja dla tego Phalaenopsisa była trudna. Przez pierwsze dni uschły łącznie 3 pączki, a dwa, które w dniu zakupu były lekko otwarte potrzebowały bardzo dużo czasu by móc się dalej rozwinąć. Przy czym widać, że są zniekształcone, pofałdowane płatki nie rozwinęły się całkowicie, nie jest to jednak peloric, a okresowe uszkodzenie, spowodowane pewnie stresem po zmianie warunków.

Kurcze, muszę znaleźć inny sposób na czarne tło, przy obecnym rozwiązaniu mogę pożegnać się z ostrością.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Pięknie wyglądają razem. :) A jakiego tła używasz?
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Nymph pisze:Pięknie wyglądają razem. :) A jakiego tła używasz?
Dziękuję Nymph :wink:
Za tło używam arkusza czarnego brystolu.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Jak dla mnie zdjęcia na tym tle wychodzą super, sama muszę zmodyfikować moje studio, bo kompletnie nie mam gdzie robić takich ładnych zdjęć, cudownie wychodzi wtedy kolor, ta jak u Ciebie. Co do okazów na zdjęciach, to śliczności, nawet te jego troszkę zniekształcone kwiatki wyglądają uroczo. I nie można nie zauważyć jego godnego sąsiada, który także zasługuje na łatkę piękności. ;:138
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

To prawda storki na takim tle pięknie się prezentują.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

miss_patrycja pisze:Jak dla mnie zdjęcia na tym tle wychodzą super, sama muszę zmodyfikować moje studio, bo kompletnie nie mam gdzie robić takich ładnych zdjęć, cudownie wychodzi wtedy kolor, ta jak u Ciebie. Co do okazów na zdjęciach, to śliczności, nawet te jego troszkę zniekształcone kwiatki wyglądają uroczo. I nie można nie zauważyć jego godnego sąsiada, który także zasługuje na łatkę piękności. ;:138
Dziękuję Patrycjo!
Sama widzisz, moje "studio" ogranicza się do czarnego brystolu i długich prób umiejscowienia go w taki sposób, by cień rzucany przez rośliny nie za mocno odbijał się na tle- nie zawsze się udaje. Gorzej z oświetleniem, może muszę wypróbować jakieś sztuczne-dodatkowe... Nie wiem jeszcze :wink:
Te zniekształcone kwiatki owszem, mają swoją urodę, jednak teraz na tle tych poprawnie rozwiniętych wyglądają trochę dziwacznie. No nic, poczekam na kolejne kwitnienie i jego cechy, oby tylko czekanie nie trwało latami.
lena 21 pisze:To prawda storki na takim tle pięknie się prezentują.
Ciemne tło (niekoniecznie od razu czarne, ale takie doda najwięcej głębi) zawsze podkreśli kolor kwiatów, zwłaszcza tych jasnych :)

Wpadła mi w oko wczoraj (w Koszalinie) ciekawa "chyba-miniaturka".
"Chyba", bo wysokości dorównującej mojej multiflorze z JMP. A same liście były nawet większe.
Nie pamiętam nazwy producenta na dołączonej fiszce, sam Phalaenopsis opisany był jako Jungle Soft Cloud- maleńkie, białe i smukłe kwiaty, w ilości zaś spokojnie przekraczającej 50- takie małe drzewko, krzaczek.
To wszystko co o niej wiem, nie pamiętam nawet dokładnie, w jakim podłożu rosła- uwierzcie, że stała w kiosku z biletami komunikacji miejskiej.

Spotkaliście się kiedyś z taką rośliną?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Żółtaski - te które najbardziej lubię. Piękny widok, bujne kwitnienie, gratuluję i życzę dalszych sukcesów ;:138
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Dzięki za miłe słowa!
Co do wspomnianego wcześniej storczyka "Jungle Soft Cloud" to przy ostatniej okazji, a dokładnie wczoraj, prawie był w moich rękach. Zniechęciła mnie jednak dość wysoka cena i wizja wiezienia tak delikatnie wyglądającej rośliny w busie, dodatkowo jeszcze z długim spacerem w silnym wietrze. Pewnie by tego nie przeżył.
Poza tym ostał się jeden egzemplarz i to z dwoma pędami wyrastającymi ze stożka wzrostu :(
Mimo to wciąż jestem pod wrażeniem ilości kwiatów.

Obrazek

Źródło: http://www.pannekoek-orchideeen.nl/en/a ... le-orchid/
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

O Matko, weź nawet o nim nie mów! Też chcee ;:145 , a powiedz gdzie i za ile Ci się prawie nawinął?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Wow! Piękny! Chociaż szkoda, że pędy wychodziły ze stożka wzrostu..długo nie pożyje..
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Witaj :wit Odnośnie robaczków na trzeciej stronie twojego wątku. Podobne cudo miałam na wandach i wtedy też pierwszy raz szukałam informacji, co to za paskudztwo. Okazuje się, że jest to Amblyseius degeneran, który jest specjalnie umieszczany w szklarniach, w celu pozbycia się przędziorków, których jest naturalnym wrogiem. Może czasami nie warto wszystkiego wybijać. :wink:

Żeby nie było, że się modrzę :wink:, ale odpowiadając na pytanie odnośnie podłoża do dendrobium. Zasada obowiązuje prawie przy wszystkich storczykach. Cienkie korzenie - drobna kora, Grube korzenie - grubsza kora.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

miss_patrycja pisze:O Matko, weź nawet o nim nie mów! Też chcee ;:145 , a powiedz gdzie i za ile Ci się prawie nawinął?
W Koszalinie, a dokładnie w "kosku" z biletami komunikacji miejskiej, w centrum przy ul. Zwycięstwa.
Najwspanialsze i równie zaskakujące jest to, że dostępne tam rośliny wyglądały na zdrowe i zadbane.
Cena za taki krzaczek, z ponad setką kwiatów to 52 zł. :?
natka_211 pisze:Wow! Piękny! Chociaż szkoda, że pędy wychodziły ze stożka wzrostu..długo nie pożyje..
Dokładnie. Może gdyby z tego powodu sprzedawczyni obniżyła cenę to warto byłoby się skusić i czekać w nadziei na basal keiki. Ale to, czy się pojawią wcale nie jest oczywiste.

Odnośnie Twojej odpowiedzi kubasia, przede wszystkim: witaj!
Właściwie...nie wiem teraz co powiedzieć. Wiem o istnieniu roztoczy takich jak dobroczynek, jednak do głowy by mi nie przyszło, że mogę coś takiego mieć już z automatu zainstalowane w doniczce. Walka przeciwko nim została co prawda wytoczona, żadnych widocznych szkód nie dostrzegam. Jednak w związku z larwami ziemiórek w jednej roślinie wszystkie zostały profilaktycznie przelane woda utlenioną (poza dendrobium) i niestety, od tego czasu praktycznie nie widuję tych roztoczy. Czasem przebiegnie jakiś większy, o zupełnie innej budowie i czerwonym korpusie. Mam wrażenie, że była to jedna z większych głupot ostatnich lat. ;:185
Podłoże we wszystkich roślinach mam wciąż takie samo, więc pozostaje mi rozejrzeć się za nimi z lupą i może zafundować w ramach przeprosin jakiś prywatny rezerwat przyrody.

Dziękuję, że poświęciłaś swój czas na przekopanie tego wątku oraz za cenne uwagi. Prawda- nie wszystko trzeba od razu wybijać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”