Storczyki anetulki

anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Storczyki anetulki

Post »

Witam serdecznie.

Mojego pierwszego storczyka kupiłam już parę lat temu, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam co z nim "robić", od tego czasu moja kolekcja troszkę się rozrosła, niestety przez ten okres popełniłam kilka błędów. Z własnej głupoty wyrzuciłam trzy storczyki, które po prostu nie kwitły dłuższy czas i po prostu nie wiedziałam co z nimi zrobić. Dziś wiem, że wystarczyło bo dać im trochę czasu i zakwitłyby pięknie :)
Postanowiłam opisać swoją skromną kolekcje gdy zorientowałam, że wszystkie moje maleństwa na raz puszczają pędy - jestem prze szczęśliwa.

W tej chwili mam 5 swoich i od wczoraj dwa siostry - do reanimacji, gdybym jej ich nie zabrałam uschły by u niej na wiór.

Opiszę pokrótce każdego z moich skarbów.
Obrazek

Obrazek

Kupiłam go ponad rok temu, nie pamiętam jakiego koloru są jego kwiaty, pogubiłam się troszkę, bo wszystkie takie podobne z liści do siebie :roll: Przekładałam je miedzy czasie z osłonki do osłonki no i nie pamiętam jaki kolor ma (albo różowo-fioletowy,albo herbaciany) ale tym lepiej będę mile zaskoczona gdy rozwiną się pączki.

Następny to "dziecko" poprzedniego, a raczej odnóżka, bo po zakupie okazało się, że w doniczce znajdują się dwie oddzielne roślinki, no i przesadziłam maluszka.

Obrazek

Miałam z nim troszkę problemów, ale z mojej winy, zapomniałam wyjąć go z kąpieli wodnej i przez cały dzień się "moczył", co spowodowało utratę dwóch listków, ale odzyskał siły, wzmocnił korzonki i teraz sobie spokojnie rośnie.


Trzeci ponad rok nie kwitł, więc cieszę się ogromnie, że w końcu się budzi. To ten albo herbaciany, albo różowo-fioletowy.

Obrazek

Obrazek

Kolejny to mój najstarszy, czterolatek o ślicznych zielono-żółtych kwiatkach, taki niespotykany. I dziadek też się budzi do życia.
W zeszłym roku mój najstarszy zakwitł tuż przed wigilią, ale babcia robiła u nas wigilie i przez pół dnia okno w kuchni w której stoją było otwarte i mój skarp stracił trzy pąki, ale reszta zakwitła i cieszyła oko do końca wiosny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No i najnowszy nabytek zakupiony w maju, miał 27 kwiatków i właśnie przekwita, ale o dziwo wypuszcza już nowy pęd kwiatowy.

Obrazek

Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

No i jeszcze dwie roślinki siostry.
Obrazek

Obrazek

Dziś zamierzam kupić jednego lub dwa nowe i nie omieszkam pochwalić się nimi jak wrócę :heja
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: storczyki anetulki

Post »

Witaj w naszym gronie. Czekam na zdjęcia jak już zakwitną.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: storczyki anetulki

Post »

witaj na forum :wit
ładna kolekcja :)
na pewno w szybkim tempie się rozrośnie :D
nie wiem czy dobrze widzę ale na jednym zdjęciu chyba są jakieś pajęczynki, ale może się mylę :)
dobrze by było jakbyś sprawdziła czy ten storczyk nie ma szkodników :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: storczyki anetulki

Post »

:wit
O...ładne falenopsisy i ciekawy opis poszczególnych okazów.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kambodza5
100p
100p
Posty: 148
Od: 9 sie 2011, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Melduję się w twoim wątku
bardzo podobają mi się twoje phalenopsisy :D
Moje Wątki
zapraszam :wit
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Pajączki to niestety, albo stety tylko kurz, w mieszkaniu mamy ciągły remont, ale szczerze na zdjęciach jest to bardziej widoczne - muszę odkurzyć moje kwiatki. Obserwuje moje okazy pod kątem szkodników i na razie na szczęście nic złego się z nimi nie dzieje.

A to dwa nowe maleństwa, naprawdę słodkie miniaturki, mam nadzieje, że się zaaklimatyzują szybko i reszta pączków rozkwitnie. Zimno dziś, ale nie były długo na dworze z sklepu do samochodu i z samochodu do domku. Wybierałam chyba pół godziny i gdyby nie to, że musiałam pędzić po męża wybierałabym dalej, niby się już zdecydowałam i podchodzę do kasy, po chwili z powrotem na sklep i koniec końców kupiłam dwa inne.
Oto i moje skarby. :tan

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli spełniam swoje marzenia. Teraz będę poszukiwać pięknej "krówki" i "białaska" z wielkim kwiatami.
Mój mąż już narzeka, że nie ma miejsca w mieszkani
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Bardzo podoba mi się tu, chyba zadomowię się tu na dobre. Tylu odwiedzin w tak krótkim czasie się nie spodziewałam. Będę się chawlić moją kolekcją i w razie potrzeby prosić o rady.
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: storczyki anetulki

Post »

:wit Szkoda, że nie trafiłaś do nas wcześniej, a te trzy wyrzucone storczyki byłyby teraz na zdjęciach, szkoda :( Widzę, że teraz pomagasz innym biedakom ;:108 Trzymam kciuki za powodzenie ;:108
Możesz dodatkowo robić im kompresy na liście, a szybciej się nawodnią :D
Nowości śliczne ;:138
Jak masz pytania, to śmiało, na pewno ktoś odpowie ;:4
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Witam :wit
Dbaj o storczyki ba widzę ile radości ci to sprawia ;:108
Nowe nabytki śliczne :tan A pierwszymi niepowodzeniami sie ni przejmuj - z nami nabierzesz doświadczenia i kolekcja na pewno się powiększy ;:108
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Witaj. Piękne te twoje maleństwa. A nowe nabytki bardzo obficie kwitną;)
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: storczyki anetulki

Post »

Piekne kwiaty! :)
Śliczne kolorki !!! :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
kambodza5
100p
100p
Posty: 148
Od: 9 sie 2011, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Kolorki mają naprawdę ładne pogratulować ;:63
Moje Wątki
zapraszam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”