Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

ODPOWIEDZ
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Serdecznie witam wszystkich w mojej trzeciej części.

Chciałabym podziękować Wam za współtworzenie dwóch poprzednich części. ;:196
Druga część znajduje się tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=39032 Zapraszam.

Na początku mojej fascynacji storczykami kupowałam wszystko co mi wpadło w ręce, lub gdy mi się spodobał kwiat, nie patrząc zbytnio na warunki uprawy jakie potrzebuje. Byłam przeświadczona, że wszystkie storczyki potrzebują jednakowych warunków. :oops:
Niestety strasznie się myliłam. Moja niewiedza sopwodowała utratę kilku zdrowych egzemplarzy. Po prostu je wyrzuciłam jak straciły liście, nie wiedząc, że właśnie weszły w okres spoczynku.
Ale trzy lata temu zaczęłam intensywną lekturę i uczenie się. To spowodowało zawrotne zmiany w mojej kolekcji. Obecnie posiadam głównie Masdevallie oraz przedstawiciele tej rodziny. Drugą pod względem ilości grupą są Paphiopedila, które obecnie wypuszczają pochewki kwiatostanowe. Reszta trochę urozmaicona. ;:224
Myślę, że koniec pisania i warto dodać fotki. :D

Paphiopedilum Harold Kopowitz nabrał intensywnych kolorów i otwiera drugi kwiatek.
Obrazek

Kolejne Paphiopedilum, które rozkwitło niedawno to bezimienna hybrydka. Kolor trochę przekłamany. W rzeczywistości nie jest taki brązowy ale bardziej fiolet.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i zapowiedzi kolejnych kwitnień na Paphiopedilach.
Obrazek
Justus27 ten ciemniejszy pąk to brat Twojego.

A ten będzie jakimś olbrzymem
Obrazek
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu,pięknie rozpoczęłaś Sabotkami kolejną część ;:180
Można ciągle podziwiać Twoje cuda i myślę, że zobaczymy ich tu bardzo dużo :D
Miny będą jak zwykle takie ;:111
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Ja nie powinnam Asiu wchodzić do twojego wątku, bo dostaję rozstroju nerwowego jak patrzę na te wszystkie cudeńka
Asiu tego co na drugiej fotce też mam Dostałam go w prezencie od pewnej dobrej wróżki z tego forum, niedługo też u mnie zakwitnie Będzie to już jego drugie kwitnienie u mnie
Sabotki to jeden z moich ulubionych gatunków storczyków
Życzę, aby ta trzecia część Twojej przygody storczykowej była jeszcze piękniejsza i bardziej kolorowa od poprzednich
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu Gratuluje III części ;:138 ;:138
Kwiaty sabotków śliczne a Paphiopedilum Harold Kopowitz - chyba się na niego kiedyś skuszę ;:167
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu, brawa dla założonej III części ;:138

Tak się zastanawiałam, jakimi zdjęciami Zaczniesz kolejny Twoj wątek. W grę wchodziły sabotki albo...masdevallie.
I...nie pomyliłam się.

Cudne, pierwsze zdjęcie - pragmipedium "bije po oczach" barwami i kształtem kwiatu.

O... bardzo duży ten "Twój - mój" pączek na sabotku. Muszę mojemu zrobić zdjęcie ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu gdy loguję się na forum z myślą by zajrzeć do Twojego wątku zawsze zastanawiam się jaki egzotyczny przedstawiciel storczyków mnie teraz zaskoczy.
Jednak co do zdjęć obrazujących początek trzeciej części przygody miałem nosa i podobnie jak Justysia obstawiałem te dwa gatunki (masdevallie i sabotki).
No i są storczyki z grupy paphiopedilum które mnie również zachwycają kolorami i kształtem.
Asiu gratuluję weny twórczej , zapału i wytrwałości w tworzeniu forumowej skarbnicy wiedzy jaką jest Twój wątek.
Ogrom przydatnych informacji które można znaleźć w Twoich postach na pewno pomógł nie jednemu forumowiczowi.
Asiu dziękuję w imieniu swoim za przybliżenie egzotyki świata storczyków , i myślę że nie jest to tylko moje zdanie ale i wielu koleżanek i kolegów z tego forum choć jeszcze tutaj nie padło.

Asiu ogromne słowa uznania i podzięki w Twoim kierunku. ;:180
Trzymaj tak dalej w tej trzeciej części :!:
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu, wpisuję się do kolejnej części Twojego wątku storczykowego. Nie mogę przecież przegapić tak ciekawych wypowiedzi i pięknych zdjęć cudownych roślin ;:108 Oby tak dalej ;:215

Przynajmniej u Ciebie mogę pooglądać piękno sabotków ;:224 Z moimi nie potrafię się od jakiegoś czasu dogadać.
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Troche póżno ale melduję się w III części. Gratuluję ustawienia kolekcji w konkretnych kierunkach i ślicznych kwitnień , zaglądam do Ciebie i cieszę swoje oczy. ;:196 Pozdrawiam ;:196
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu i ja się wpisuję w trzeciej części :wit
Zapowiedzi kwitnień sabotków wspaniałe. A ponieważ u mnie im raczej nie jest dobrze z radością oglądam je u Ciebie.
Życzę Ci aby kolejna część wątku i twojej storczykowej przygody obfitowała w jeszcze większe, piękniejsze i ciekawsze kwitnienia niż do tej pory :uszy
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Serdecznie dziękuję za miłe powitanie. Również nowe osoby witam serdecznie w moim wątku. Już się pogubiłam, kto pisał a kto nie. :oops: Ale jest mi bardzo miło jak mnie odwiedzacie i dla Was ;:196 ;:196

Niektóre stoją na północnym oknie inne, te które potrzebują więcej światła na wschodnim parapecie. Od kilku miesięcy wlewam na podstawek, albo do osłonki wodę, którą wypijają. W zimie podlewam przez przelewanie. Co kilka dni zraszam podłoże. Uprawiane są w temperaturze umiarkowanej. Niektóre z nich jednak wolą zimą o wiele chłodniej. Nawożę latem co tydzień zimą co dwa tygodnie. Raz na kilka miesięcy dodaję kalk do podłoża. Po trzech latach ich hodowli wiem na którym parapecie u mnie im najlepiej. Przez obserwację i lekturę staram się dać im jak najlepsze warunki. U mnie im się spodobało.
Hybryda jest bardzo podobna do pahiopedilum king arthur, jeżeli nie pomyliłem gatunków.
Adamie King Arthur jest czerwony i ma inny kształt. Moja krzyżówka jast bardzo podobna do P. callosum. Jak obserwuję ją to mam wrażenie, że jest to krzyżówka P. callosum z P. typu Maudiałe biało- zielone. Ale to tylko moje przypuszczenia. On nie posiada oficjalnej nazwy. :D
iwka2 pisze:cała kolekcja storczyków godna uwagi,pewnie masz wszystkie gatunki
Iwonko to jest nieosiągalne. :lol:
orange30 pisze:Asiu tego co na drugiej fotce też mam
Halinko czy to ten na, którego kwitnienie czekałaś 2 lata?.
orange30 pisze:Sabotki to jeden z moich ulubionych gatunków storczyków
Jakoś znajome mi to. ;:224 Niech Ci one wszystkie ładnie zakwitną. :lol:
Venus9 pisze:Paphiopedilum Harold Kopowitz - chyba się na niego kiedyś skuszę
Julitko, obecnie u niektórych hodowców jest w sprzedaży, ale jak długo to nie wiadomo.
justus27 pisze:Tak się zastanawiałam, jakimi zdjęciami Zaczniesz kolejny Twoj wątek. W grę wchodziły sabotki albo...masdevallie.
marwes pisze:do zdjęć obrazujących początek trzeciej części przygody miałem nosa i podobnie jak Justysia obstawiałem te dwa gatunki (masdevallie i sabotki).
Justynko, Marku to nie było trudne. Tego mam najwięcej i to przeważnie kwitnie. A i obiecałam, że w październiku pokażę dużo fotek sabotków.
justus27 pisze:pragmipedium "bije po oczach" barwami i kształtem kwiatu.
To nie Pragmipedium tylko Paphiopedilum. Krzyżówka P. malipoense i P. rotscholdianum.
Drugi pąk już się w połowie otworzył.

Marku dzięki za tyle miłych słów, aż się :oops: Nie uważam, aby wątki były skarbnicą wiedzy. Wręcz mam wrażenie, że oprócz fotek to nic ciekawago w nich nie ma, ale to moje spostrzeżenie i miło, że inni dostrzegają jeszcze coś więcej. ;:196
tom_mix pisze:Przynajmniej u Ciebie mogę pooglądać piękno sabotków ;:224 Z moimi nie potrafię się od jakiegoś czasu dogadać.
Tomku ja u Ciebie podglądam Twoje sukcesy z laboratorium, do czego masz niesamowity zapał.
Może kiedyś się dogadasz z sabotkami.
AnnaL pisze:Gratuluję ustawienia kolekcji w konkretnych kierunkach i ślicznych kwitnień
Aniu na początku strasznie chciałam mieć to co mi się podobało najbardziej. Phalaenopsisy, Vandy i Katlaje. Na siłę chciałam, aby rosły i kwitły, ale kiedyś wreszcie przyznałam się, przed sobą, że nie mam dla nich dobrych warunków i zaczęłam szukać innych, które u mnie dobrze się czują i je pokochałam. A one odzwzajemniają się. :D
kasiunieczka_32 pisze:Zapowiedzi kwitnień sabotków wspaniałe. A ponieważ u mnie im raczej nie jest dobrze z radością oglądam je u Ciebie.
Kasiu właśnie miałam pytać co z Twoimi sabotkami? Miałaś ich kilka.

A teraz zaległe fotki moich Coelogyne
Coelogyne monilirachis x speciosa Jest to już drugie podejście do tej Rośliny. Pierwszą straciłam przez zimę. Tamta była od początku słaba. Teraz kupiłam sobie zdrową silną roślinę. Miała już dwa pędziki. Obecnie na obu kwitnie. Zdjęcie po rozwinięciu kwiatka, z przed kilku tygodni.
Obrazek

No i przed kilkoma dniami zakwitła moja Coelogyne nitida, zakupiona na wiosnę. Normalnie powinna kwitnąć dopiero wiosną ale coś się jej poprzestawiało i zakwitła teraz. Pachnie na kokos.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnie życzę.
justysp26
50p
50p
Posty: 64
Od: 27 cze 2011, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu Piekne te Coelogyne bardzo mi się podobają musze zadobyc do mojej kolekcji jeszcze nie mam ani jednego ciekawe jak by im u mnie było i to drugie jeszcze pachnie kokosem lubie zapach kokosu:)
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Coelogyne niesamowite,takie oryginalne i rzadko spotykane tu na FO ;:138
Coelogyne nitida ;:167 i w dodatku pachnie kokosowo :shock:

Asiu!
czy one są trudne w uprawie?
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Niestety mam też za sobą sporo porażek laboratoryjnych, ale nie poddaje się i dalej brnę w tym kierunku :wink:
Coelogyne piekne ;:167 też mam jednego, któremu wypadła fiszka z nazwą ;:14 A w dodatku trochę pomarniał latem, więc chyba nici z kwitnienia tej zimy. Przynajmniej u Ciebie mogę sobie je pooglądać
Pozdrawiam Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”