Madzik - moje storczyki cz. 2

Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu śliczności ;:215 , a najbardziej podoba mi się gąszcz korzonków. Ta reanimowana Vanda wcale tak źle nie wygląda 8-) , do padaczek, którymi się opiekowałaś, jednak trochę jej brakuje :D .
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Doritaenopsis zaczął tak żywiołowo rosnąć po zmianie miejsca - podejrzewam, że tak go zdopingowało oświetlenie orchidarium - stoi tuż obok.

Lucynko
- ten zdechlak już nabrał troszkę życia (wyglądał gorzej. A vandy z przeszłosci miały znacznie więcej korzeni...). Na szczęście 2 korzonki z tych, które pozostały, podjęły wzrost, z czego bardzo się cieszę. Jest dla niej nadzieja :wink:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

śliczna ta malutka vandzia, bardzo podoba mi się jej pokrój :wink: Można wiedzieć w jaki sposób reanimujesz tą większą? Wlewasz wodę na dno wazonu by parowała, czy może owijasz korzonki mchem? Też by mi się przydało jedną zmobilizować..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Może "reanimuję" to za mocne słowo na ten przypadek, bo liście ok, z prawidłowym turgorem, choć korzenie kiepskie (większość wycięłam , bo dostałam z suchymi, po moczeniu zagniwającymi). A ja mimo wszystko spokojniejszą jestem jak widzę, że korzonki rosną - wtedy wiem, że roślina walczy.. Nic wielkiego nie robiłam - codziennie moczyłam ją przez ok. godzinę w wodzie (same korzonki), a potem wieszałam na karniszu, żeby przeschła. Ot i cała filozofia :D Teraz, jak już podjęła wzrost pewnie zmniejszę częstotliwość moczenia.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Hej Madziu :) jak miło odwiedzać znów Twój wątek ;:215
Mało mam czasu na Forum, ale tym większą przyjemność sprawia mi zaglądanie do różnych wątków w wolnej chwilce.
Twoje 'Vandowate' wyglądają na pięknie zaopiekowane i myślę, że i ta większa pokaże z wdzięczności co potrafi :)
Maleństwo jest niezwykłe i gratuluję Ci szczerze tego kwitnienia !
Doritaenopsis wygląda imponująco i ma podobny pokrój do mojej 'lueddemanniany'. Moja tak się pozbierała, że nie chce mi się wierzyć,
że była kiedyś b. chora.

Bardzo mnie ucieszył pęd na 'Equestrisie'. Niech Ci się odrodzi piękna dorosła roślina :D
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Myślę Asiu, że sporo wody w Odrze upłynie nim duża Vanda zechce pokazać na co ją stać :wink: Choć rokowania złe nie są, bo 2 korzenie zaczęły rosnąć :D Rośnie też listek.
Equestrisek ma się dobrze - pączki rosną, jego keiki na drugim pędzie również (pierwszy korzonek ma już z 7-8 cm i wychodzi drugi). To większe keiki też ładnie rośnie i mężnieje :D
Doritaenopsis wygląda jak mutant (szczególnie w porównaniu do tego jaki był po zakupie), żeby tylko jeszcze zechciał łaskawie zakwitnąć...strajkuje już ze 3 lata, a na pewno 2.
Gastrochilus (niespodzianka - mam trzy opcje do wyboru. Jak zakwitnie będziemy identyfikować :wink: ) wypuszcza coś, co nie wygląda mi na korzonek, ale strasznie się guzdrze. Ja mogę tylko cierpliwie czekać od czasu do czasu niecierpliwie ;:65 - nie przyspieszę całego procesu (niestety - chciałoby się powiedzieć ).
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Phragboy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 303
Od: 22 cze 2009, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie - Łaziska Górne

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu również miło cię powitać po długiej przerwie. ;:138
V. lamellata x Ascda. Pralor bardzo ładna i co najważniejsze nieduża.
Spraw sobie Laelie fournieri jest bardzo łatwa w uprawie.
Pozdrawiam
Przemek
moje storczyki - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=28065
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Piękna i ciekawa kolekcja storczyków ;:333
Pozdrówka :wit
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Witam serdecznie po dłuższej przerwie :D . Parę roślin prezentowanych poniżej zdążyło już przekwitnąć, więc najwyższy czas je pokazać :wink:

Haraella retrocalla - pokazywałam już, wiem, ale to tak wdzięczna roślinka, że trudno się powstrzymać :D Kwitnie seryjnie, wydając kwiatek jeden po drugim, a do tego na dużej roślinie mam już 4 pędy, a keiki ma kolejny (małe sprostowanie - przed chwilą ją obejrzałam i każda z roślinek puszcza po kolejnym pędzie -czyli w sumie 7!!!). Sami przyznacie, że nasze hobby byłoby o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, jakby inni nasi podopieczni też byli tak skłonni do współpracy....

Obrazek Obrazek

Promenaea 'Sunlight'

Obrazek Obrazek


Ornithocephalus cochleariformis

Obrazek Obrazek

Paphiopedilum


Obrazek Obrazek

Phal. Fantasy Musick - urokliwy kuzyn Mini Marka, na którego polowałam chyba ze 4 lata...

Obrazek Obrazek
Obrazek


Rośliny z wystawy w Dreźnie:

Phal. Cornustris oraz Leptotes bicolor
Obrazek Obrazek

Phal.stuartiana x mannii oraz Aerangis fastuosa
Obrazek Obrazek

Aerangis stylosa oraz Phal. amboinensis
Obrazek Obrazek

Dtps. Purple Martin oraz Phal. hieroglyphica
Obrazek Obrazek

Phal.schilleriana oraz podarunek od Asi-Art Dendrobium harveyanum -dzięki Asiu raz jeszcze ;:196
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu same cuda nam tu pokazujesz. Dla mnie numer jeden to Ornithocephalus :shock:. Dla mnie roślinka wymiata :wink: , a może to ostatnio u mnie rodzaj jakiegoś skrzywienia :wink: . Takie kwitnące maluszki, to dla mnie rarytas. Uprawiać ją i jeszcze doprowadzić do kwitnienia, to nie lada sztuka ;:108 .
Nowe nabytki szczególnie apetyczne, czekam ma dalszą relację z uprawy.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Ornithocephalus cochleariformis - kwiatuszki w powiększeniu - MISTRZOSTWO ŚWIATA ;:138
I oczywiście doprowadzenie do kwitnienia !
Promenea w piegi -dawne moje marzenie. Ma więcej pączków ? Wianuszek kwiatów byłby zjawiskowy :wink:
Haraella retrocalla ze swoim futerkiem i wzorkami urocza. A jeszcze taka wdzięczna przez wielkie chęci do kwitnienia.
Pha.Fantazy Musick ma sporo pączków. Długo czekałaś na zdobycie, ale warto było ćwiczyć się w cierpliwości :)
Paphiopedilum jak odlane z wosku. Napisz mi kiedyś jak długo utrzymał sie kwiat ?

Madziu dopiero teraz poznałam twoje zakupy. Nie wiedziałam, że kupiłaś Aerangisy. Ładne roślinki.
Do zdjęcia, to chyba pucowałaś na połysk ich listeczki ;:215 Moje jeszcze zakurzone. Aklimatyzują się.
Nie mam czasu robić zdjęc. Ale może w niedzielę...
Będziesz niektóre przesadzać ?
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Zakupy oszałamiające ;:oj Phal. Fantasy Musick jest cudny warto było chyba tyle na niego polować :wink: I zdjęcia super szczególnie tych małych drobnych kwiatków ;:180
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Przedstawiłaś same perełki. Cieszę się bardzo, że Twoja kolekcja znów się rozrasta i będziemy mogli na nowo podziwiać Twoje wspaniałe roślinki ;:138 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”