Storczyki Mirki

Zablokowany
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marta mi się też marzy ogród zimowy ale skoro to sfera marzeń to zrobiłam to co było bardziej realne czyli zakup szklarenki :) szkoda ,że jest taka mała i nie mogę wstawić tam łóżka :;230 lubię tam siedzieć i do nich gadać wiem wiem to nie jest normalne ale jak sądzę nie jestem jedyna w towarzystwie która ,,gada" do kwiatów
Zdjęcie dtps pokaże w przyszłym tygodniu bo walczę z wełnowcami ;:223 a miałam nadzieję ,że będzie bez gratisu, niestety mam to co Aśka.

Asiu bardzo Cię proszę powiedz co zrobić , oczywiście odizolowałam stoi w samotności opryskałam decisem (chyba) i przetarłam dokładnie całe roślinki (bo są dwie :heja) nie przesadzałam i nie wiem czy dobrze zrobiłam proszę powiedz czy one w korę też wchodzą nigdy tego dziadostwa nie miałam (na jakimś dendrobium- też w gratisie -ale było spryskane zanim do mnie dotarło) Dziś też jakieś znalazłam ale już padnięte.
Czym jeszcze je opryskać i co więcej zrobić ???

Aniu dziękuję za przemiłe słowa czuję się skrępowana bo do Twoich kwitnień dużo mi brakuje.
Phal. Cooper Star i dtps La Reine de porcelane maja jakieś 10 lat i obawiam się ,że mogą być niedostępne
, teraz jest masa różnych krzyżówek która wypiera te stare odmiany.
Dendrobium Atro przez okres październik - luty stoi na chłodnym parapecie bez wody raz w m-cu delikatnie spryskam kamyki , nawożę tylko dolistnie w czasie wakacji w szklarence.
Kwitnie już tak długo ,że boję się ,że zakwitnie się na śmierć , a końca nie widać

Na koniec muszę się czymś pochwalić z okazji niedawnych urodzin dostałam WSPANIAŁY prezent 12 storczyków , tu jeszcze
nie rozpakowane ,
ale byłam szczęśliwa do potęgi n .
Darczyńcy z całego serca jeszcze raz DZIĘKUJĘ ;:180 ;:180 ;:180

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko wspanialy prezent dostalas, bo coz moze byc milszego dla maniaka storczykowego niz nowy storczyk. 12 nowych storczykow. :tan
Jak juz je rozpakujesz i posadzisz to zrob zdjecie co za nowe cudownosci sie skryły w tych woreczkach.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wow :tan ale prezent ;:303 coś wspaniałego :) prosimy o foto relacje co w tych woreczkach się kryje. Ps też chcę takiego darczyńce mieć :tan
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wow, ale super prezent, też jestem mega ciekawa co kryją woreczki ;:65 Szklarenka super wyposażona, nie wiem gdzie to całe towarzystwo mieścisz zimą w środku :shock:

A dendrobium atroviolaceum x eximum też mnie zachwyciło, poluję na nie odkąd zobaczyłam jak u Ciebie namiętnie kwitnie, niestety jak na złość nigdzie nie mogę go znaleźć.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, co do wełnowców, to ja przy mojej Dtps bałam się o pączki i usuwałam 'ręcznie' - czubkiem szpilki zdejmowałam na mokry wacik
te które zauważyłam. Były podstępne i potrafiły nieźle się schować (te najmniejsze).
Miałam jeszcze resztkę Provado w sprayu (już nie produkują niestety) - stosowałam oprysk 3 razy, co tydzień. Pomogło

Ciekawe co to za niespodzianki w tych pakuneczkach ;:88
Ja już nawet na niespodzianki nie mam miejsca ...
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko zatem wszystkiego najlepszego my tutaj Tobie życzymy ;:4 , a pochwal się nam szybko prezentem, bo my tu okrótnie ciekawe jesteśmy :shock: .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko gdzie zdjecia prezentowych roslinek. Czekam niecierpliwie ;:173
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Tak się zapatrzyła na te swoje nowości, że o Bożym świecie zapomniała ;:oj
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

No dobra już dłużej nie będę Was trzymała w niepewności przedstawiam moje super prezenty
Cattleya Sonia Altenburg
Coelogyne cristata
Massdevalia coccinea
Rossioglosim
Encyclia mariae
Restrepia species
Dendr. Aphyllum/pierardi
Dendrobium moniliforme
Dendrobium amethystoglossum
Dendrobium loddigesii
Dendrobium Victoriae Reginae
Dendrobium tortille

Obrazek

Catt. Iwanagara kończąca kwitnienie płatki zupełnie jasne

Obrazek

Obrazek

Dtps. drugi pęd kwiatowy mam nadzieję ,że widać :)

Obrazek

Dziewczyny ja nie przypuszczałam ,że tych prezentów będzie aż tyle szt, każda z nas ma takiego św Mikołaja pewnie .

Luisa no powiem Ci ,że jest coraz większy problem z upchaniem tej całej menażerii w domu , na maluchy mam 6 podwieszanych koszy w wykuszu no i mam trochę parapetów ale to wciąż za mało, szkoda ,że nie są plastyczne ;:223

Asiu dziękuje za info w sprawie wełnowców , Provado już nie ma ale jest ,,zamiennik" Lizetan Plus do kupienia w Niemczech (i u p.Marioli) czekam na przesyłkę.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki

Post »

Piękne prezenty, ciekawe będzie ich kwitnienie. No właśnie nie każda ;:224 A chciałaby się ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kurcze super prezent a jak ilość i różnorodność ;:138
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczo wszystko śliczne. :D Napisz prosze co jest na pierwszym planie w tej duzej przeźroczystej donicy czy to coelogyne i to maleństo po jego lewej stronie. Niestety nie wszystko potrafie po lisciach rozpoznac :(
Ivanagara mimo iz wyblakla i tak mi sie podoba i doritanopsis tez bo tak ogolnie to ja bardzo lubie fioletowe kwiaty.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, pięknie zadbałaś o nowości ;:63
Wszyscy będziemy Ci sekundować w opiece nad nimi i poczekamy na kwitnienia. A maleństwa też potrafią czasem zaskoczyć :)
Póki co, niech pięknie przyrasta "baza" i uzbrajamy się w ;:170 cierpliwość :)
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”