Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A teraz z wieści smutnych. Muszę się wyżalić ;:174
Dwa dni temu przesadziłam mojego Nr 12 Charmera - zapewniłam mu super podłoże, ładnie je ulożyłam i po tym jak przekwitł, miał zacząć drugie życie. Niestety mąż wieczorem go przypadkiem strącił z parapetu i biedak się roztrzaskał ;:223 Nowy liść kompletnie zniszczony a inny mocno wyłamany. Dobrze że sobie karku nie złamał (czyli stożka) ;:145 No nic drugie życie - kipeski początek
Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, cała "wystawa" imponująca. Brawo !
Dla mnie niesamowity jest w kształcie, kolorze i bogactwie kwiatów twój nr 17 ;:224 (pokazany najniżej)
Storczyk, który nadawałby się do uwiecznienia na obrazie ;:122

A Męża nie potraktuj tak :pogon tylko....wybacz :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Joanno cieszę się, że Ci się podoba mój Nr 17 tym bardziej że jestem z niego najbardziej dumna, gdyż to moje kwitnienie. Ale jest on dla mnie też ogromnym problemem. Może powiecie mi co mam z nim zrobić, bo już dziś w nocy miałam koszmar przez niego :cry:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Odpowiedziałam w dziale Orchidarium :wit
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Bardzo Ci dziękuję Art za odpowiedź. To co napisałaś upewniło mnie w decyzji, żeby jeszcze się wstrzymać, bo jego kondycja faktycznie nie jest zła i tak jak napisałaś wytrzyma jeszcze te parę miesięcy ;:138
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pełny rozkwit mojego Nr 13 ;:138
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękna kolekcja i coraz większa :D
Osobiście uważam, że każdy storczyk jest uroczy i niepowtarzalny.

Pozwól, że wymienię te, które najbardziej wpadły mi w oko, nie ujmując urody pozostałym.
Nr 20. Mam podobnego, trochę ciemniejszego. Teraz strajkuje. Twój jest bardzo ładny, ma takie duże kwiaty.
Nr 17. Chcę takiego :D
Nr 21. Delikatna i wytworna królewna.

Nr 35. to Sorrento. Mam takiego. Kwitnie bardzo obficie i bardzo długo.
Nr 14. Optimistic Fantasy. Wiesz, że pachnie w bardzo słoneczne dni?
Nr 43. Posiadam takiego, ale pod nazwą Bee Sting. Też jest niezły. Bardzo obficie zakwita.

Nr 44. Ravello. Kupię sobie takiego przy najbliższej sposobności. W początkowej fazie kwitnienia jest pomarańczowy i to w nim bardzo mi się podoba. Co prawda mam takiego, formę peloric, ale ostatnio totalnie odmówiła współpracy i chyba się pożegnamy. Postaniwiła pozbyć się korzeni.

Dendrobia phalaenopsis wszystkie przyciągnęły moją uwagę.
Gratuluję kolekcji :D
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Witaj Aniu Dzika u mnie :wit
Bardzo dziękuję za miły komentarz, ale wiem, że moim storczykom jeszcze daleko do tej klasy, którą Ty prezentujesz.
Nr 17 jest wyjątkowy. Dostałam go w prezencie za rozliczenie PITa od sąsiadki w zeszłym roku. Od tego czasu kwitnie bez wytchnienia. :heja
Co ciekawe nie czułam zapachu Optimistic Fantasy :( chyba niestety mój nie pachnie :( no ale teraz "odpoczywa" może następnym razem się zrehabilituje :uszy hmm może miał za mało słońca bo stał z dala od okna ;:14
Dziękuję za podanie "nazwy" Nr 35 Sorrento zawsze to ładniej wygląda z nazwą :wink:
Mam nadzieję że kiedyś dościgne Cie jeśli chodzi o kwitnienia, bo u Ciebie to jest na czym oko zawiesić.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ostatnio kupiłam na wyprzedaży takie cudo. Wiem, że wiele osób ich niecierpi a inny tylko nielubią. Dla mnie są ciekawostką. Mój Nr 45 Bordo perolic. Dwa pędy i na każdym pędzie inne kwiaty. Zobaczymy co zaprezentuje, jak już będzie kwitł następnym razem.
Obrazek

Obrazek

A teraz moje ostatnie zakupy. Takie bardziej "zaawansowane".
Zamówiłam sobie takie popularne krzyżówki, które to każdy pewnie ma lub miał.
Na pierwszy ogień.

Phalaenopsis Liodoro. Okazało się wielkim krzaczorem ;:215 Z wielkim basal keiki, które niestety nie miało miejsca na wzrost i liście złożyły się w taką harmonijkę. Niestety przy ro zkładaniu najmłodszych liść trochę popękał. Ale na pocieszenie idzie nowy pęd. Storczyk przesadziłam do nowej wiekszej doniczki ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mini Mark też mi się marzył ;:215 też przesadzony do nowego podłoża.

Obrazek

Phalaenopsis equestris Apari mam nadzieję że szybko porośnie i uraczy mnie kwiatami.

Obrazek

I ostatni. Uwielbiam wszysztkie krzyżówki z Doritis. Tym razem kupiłam malutką Doritis pulcherrima f. alba x coerulea . Co mnie zaskoczyło. Takie maleństwo a ma na pewno jedno basal keiki i być może też drugie tylko chyba lekko zbałamucone przez wychodzący powyżej korzeń.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już nie mogę się doczekać kiedy one wszystkie zakwitną. :tan
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Cześć :wit

Doritis Pulcherrima marzy mi się już od dłuższego czasu ;:108 Twoja krzyżówka doritis jest jeszcze mała, ale myślę, że jak z nią porozmawiasz, niebawem pięknie zakwitnie :wink:
Życzę Ci, żeby wszystkie Twoje storczyki, które nie wypuściły jeszcze pędów, niedługo zakwitły :D
x-ja-a

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, dobrze wiesz, że ja nie znam się kompletnie na storczykach. Ale było mi bardzo miło gościć Cię w moim różanym ogrodzie ( ;:168 ) i na pewno zauważyłaś, że ujmują mnie detale, stąd portrety moich panienek. Ja widzę każdy kwiat różany jako osobne zjawisko, mniej krzew jako całość. I teraz patrzę na Twoje storczyki... To są idealne kwiaty dla takich popaprańców jak ja, którzy zachwycają się kropeczką, cieniem, zmarszczką na każdym płatku. Każdy z Twoich kwiatów to dzieło sztuki... ;:oj Nie przeczę, że najbardziej w oko wpadły mi jasne. Szczególnie nr 17 i prezent od Twoich Rodziców. Ale wszystkie są zjawiskowe. Jak spędzasz wolny czas? Siedzisz i patrzysz na nie? Ja bym się mogła gapić całymi dniami... ;:167
Widać, że je kochasz a one kochają Ciebie. Jeżeli tak wyglądają "kundle marketowe" to ja nie chcę wiedzieć jak wygląda storczykowa arystokracja, bo Twoje są iście królewsko eteryczne. Te kropeczki, fałdki, wzroki... Padłam.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dzika rozmawiam z Doritis odkąd do mnie przybyła. Na tą chwilę jeszcze nic mi nie odpowiedziała- ani korzeniem ani listkiem :wink:

Jagna miło, że wpadłaś i się zauroczyłaś. To że "zszedł" Ci jeden storczyk do krainy wiecznych kwitnień to jeszcze nic nie znaczy ;:168 ja już mam dwa na sumieniu i trzeci w drodze :wink: Może istnieje szansa, że u Ciebie obok wątku różanego pojawi się storczykowy ;:215 Pomyśl, że one najbardziej kwitną zimą i wiosną, gdzie jeszcze nie możesz cieszyć się różanymi pięknościami.
Ja chyba za to podratuje swoją róże i może też parę innych kupię. Chyba już mam dla nich miejsce upatrzone w ogrodzie.
Kwiaty są piękna rzeczą. Pytasz się co robie w wolnej chwili. I odpowiem zgodnie z tym co podejrzewasz i co sama robisz :tan chodze i przyglądam się jak kwitną. Podziwiam kwiaty. Firanki w domu pozmieniałam, żeby im się łatwiej móc przyglądać. Zdarza się że to robie parę razy dziennie. Albo zaglądam czy może w niekwitnących jakiś pęd się szykuje, który mnie uraczy kwiatami. A jak już są nowe nierozwinięte pąki to zagladam co chwilę "jak się czują" :tan oto takie "popaprane" pasje co to każą nam się patrzeć w kwiaty. Widać Jagna takie z nas dziwne modele ;:304
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Na dziś przygotowałam parę moich obecnych kwitnień.

Na pierwszy ogień 38. Phal Mukalla. Kupiony pod koniec czerwca z wyprzedaży w kiepskim stanie z wełnowcami w gratisie. Dziś raczy mnie odbiciem z dwóch pędów.
Obrazek

Obrazek

Kolejne moje nowe kwitnie.Bajecznie kropkowany Manhattan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bee Sting
Obrazek

Nr 17 Już pozostał tylko jeden pęd. Mam nadzieję że niedługo da mi możliwość, abym go przesadziła ;:63

Obrazek

Obrazek

Nr 13


Obrazek

I ostatni 21 moja elegancja :wink:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”