Storczyki dzikiej

ODPOWIEDZ
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Z wielką przyjemnością ogląda się twoje zdjęcia,storczyki wyglądają cudownie :wink:
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Piękny prezencik dla córci na pewno będzie zadowolona, może odziedziczy po mamie zamiłowanie do storczyków :) o ile już się w niej nie obudziło :)
pozdrawiam Justyna
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki dzikiej

Post »

W końcu się odezwałaś i pokazałaś swoje piękności. Również wszystkiego dobrego w nowym roku ;:196
Nowość z 1 zdjęcia cudowna. Philadelphia ma piękne rozgałęzienia, a że zrzuca pączki, taka pora roku chyba ;:108
Dużo się będzie działo u Ciebie. Ja zachorowałam na cymbidium, muszę mojego namówić, bo przecież niedługo są moje urodziny :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Wszystkie są piękne, ale mnie tym razem najbardziej zauroczył ten z pomarańczową ważką ;:167
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Gloff ;:196

Aknit13, córka już zarażona :wink: W domu jest podział na storczyki moje i jej. W praktyce wszystkimi zajmuje się mama, ale obie z nimi rozmawiamy ;:306

Duju Philadelphia do dzisiaj straciła wszystkie pączki, niestety.
Zauważyłam też pewną rzecz. Owszem, na opadanie pączków ma wpływ brak światła, ale przede wszystkim nagła zmiana pogody. Kiedy parę dni temu w ciągu zaledwie godziny wieczorem temp na zewnątrz wzrosła z -15 prawie do 0, rano trzy storczyki miały już zżółknięte wszystkie pączki.
Do cymbidium nie mam jeszcze odwagi. Te storczyki wymagają przechłodzenia, żeby zakwitły, a ja nie mam jak zapewnić im takich warunków.
duju pisze:...., bo przecież niedługo są moje urodziny :wink:

Osiemnaste zapewne ;:183

Beatko, pomarańczowa warżka również skradła moje serce. Ten storczyk potrafi kwitnąć bez zrzucania starszych kwiatów nawet 8 miesięcy.


Muszę przedstawić kogoś nowego, zanim kwiaty zwiędną.
Wczoraj poszłam do Castoramy przeglądnąć lampy sufitowe i wybrałam......
.... Phalaenopsis Chiada Stacy 'Chocolate Drop' :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja już chyba pozostanę miłośniczką zwykłych hybrydek ;:173
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Piękną lampę wybrałaś ;:138 ;:138 ;:138 Pewnie, że ,,18,, ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Aniu, Twoje prezentacje zachwycają mnie niezmiennie. Już nawet nie potrafię wybrać co podoba mi się najbardziej, bo wszystkie są piękne.
Co do miłości do h ybrydek, trafiłaś w samo sedno, ja po wielu fascynacjach wszelkimi botanikami też wracam do hybryd, choć perełki w kolekcji są mile widziane .
Fajnie, ze jesteś i pokazujesz co na Twoich parapetach się dzieje ;:196 .
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Aneczko, choć sporadycznie ostatnio czytam forum, to są takie wątki, obok których nie mogę przejść obojętnie. To dotyczy też Twoich wpisów i fotek. Twoje fotografie są wyjątkowe, więc podczas odwiedzin wrażenia wzrokowe gwarantowane ;:215
Ja nigdy nie pokusiłam się o zakup botaników, gdyż miałam wątpliwości, czy byłabym w stanie zapewnić im odpowiednie warunki. Pewnie trochę wynika to z mojego lenistwa ;:306 Nie powiem, że mnie nie kusiły... Po kilku latach śledzenia forum, doszłam do wniosku, że hybrydy też są piękne i w zupełności mi wystarczą. Nawet już nie uganiam się za nowościami. Oby tylko chętnie zakwitały ponownie.
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Cudna zdobycz ja też chcę taką lampę hihi :)
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Klaudina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2016, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Witam! Czekam z niecierpliwością na Twoje kwitnienie Bronze Maiden. Moja aktualnie zbiera siły i jest na rehabilitacji.
Właśnie udało mi się, w końcu!!!, zostać dumną posiadaczą Phal. carribean sunset x minus.
Jedna, przemiła pani z Orchid4U przestrzegła mnie, że wszystkie "x minus" lubią przesadzać z kwitnieniem. Trzeba uważać i nie dać się mu zakwitnąć na śmierć.
Pozdrawiam,
Klaudina
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Pięknie kolorowo u Ciebie tyle pączków jeszcze masz będzie piękne
Klaudina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2016, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Aniu,
Daj znać proszę czy odebrałaś maila. Niestety jestem tu za krótko i nie mogę wysyłać PW ?
Klaudina
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki dzikiej

Post »

Twoje kwitnienia zapierają dech w piersiach,chyba muszę je pokazać moim leniuchom ;:124
pozdr Dorota
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”