Micha storczyków Kahim cz. III

ODPOWIEDZ
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

:D :D :D jak Ci stanhopeopodobne zakwitnie to zobaczymy co masz .Ja kupilam Tigrine,poczytalam o tej grupie i teraz ;:223 ;:223 ;:223 .Ale moze sie uda.Trzymam kciuki i za Twoje ;:333
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

A co, aż tak z nimi ciężko? :shock:

Z tego co mówiła kobitka sprzedająca na tym pchlim targu, stanchopeia ma mieć jasno beżowe kwiatki... Nic mi to oczywiście nie mówi, ale może ktoś skojarzy i podpowie :wink:
Śmiać mi się tylko chce, bo kobitka w pewnym momencie powiedziała do mnie, że to storczyk bezproblemowy i bardzo ładnie rośnie i nie robi problemu z kwitnieniem... Wtedy spojrzałam na nią, westchnęłam i powiedziałam, że pewnie tak, ale nie w Polsce :? Ona uśmiechnęła się i powiedziała, że faktycznie, bo w Polsce mamy zimę (której oni praktycznie nie mają)... Ech...
Zazdrość jest strasznym uczuciem :;230

W każdym razie, kobitka powiedziała, że o ile to możliwe, żeby wystawiać roślinkę na dwór bo lepiej rosną i uważać na mocne słońce, bo sparzy liście :wink:
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Tu masz Kasiu link ,ktory Ci pomoze :D

http://www.forum.storczyki.pl/viewtopic.php?f=17&t=2851

Najgorzej z podlewaniem ,bo jak zalejesz ped ,to juz kicha z kwitnieniem ,sa bardzo wrazliwe ,do tego moja Tigrine trzeba zima przechlodzic ,wiec mam mieszane uczucia ,no ale moze damy rade :D
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Kurcze, dzięki :wink:

Mojej z tego co rozumiem, chłodzić nie muszę... Ale prawda jest taka, że nie wiem, bo nie znam nazwy :lol:
Potraktuję ją "przeciętnie" i zobaczymy co z tego wyjdzie...
Dla mnie największy w tym momemcie problem jest taki, że ona nie ma korzeni :? Jak nie zacznie ich produkować w miarę szybko, nie utrzyma zdrowych liści itd. itd. :roll:

Dobra, Kaśka damy radę ;:333
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

poza tigrina innych sie nie chlodzi.Co do korzeni to ten pan tam pisal ,ze nie mozna twardej wody i bla bla.Kurcze ,mam nadzieje ,ze sie uda! ;:333
A wiesz co jest najgorsze?Ze sie z tym bedziemy piescic a one kwitna 5 dni ,no tydzien to juz max ;:223 ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

5 dni?! ;:202

Oj tam, u nas będzie pędzik za pędzikiem więc kwitnienie będzie trwało i trwało... ;:108
Muszę tylko tę swoją przesadzić w koszyk, bo posadziłam w ceramice ;:224

Dla mnie teraz większym wyzwaniem jest angraecum... Czytam co i jak i odczuwam małe przerażenie :lol:
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Eeee ,z angraceum dasz rade ,duzo swiatla i ciepelko.A stanho sa tak piekne ze nawet jak 5 dni kwitna ,to warto ich kwiaty na wlasne oczy zobaczyc :D .No nie mozna miec przeciez wszystkiego :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Kasia gratuluję zakupów! Pamiętam jak bałaś się kupić bardziej "rasowego" falka z obawy, że sobie z takim nie poradzisz a teraz muszę googlować żeby wiedzieć co kupiłaś ;:306 szalona! ;:196
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Świetną okazję złapałaś! Stanhopea za 1? ;:138 Gratuluję :D Oby jak najszybciej zakwitła :tan
Piękne pamiątki przywiozłaś, jak uda Ci się je utrzymać przy życiu będziesz mieć pamiątkę na długi czas ;:333
Gratuluję zamążpójścia :uszy
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Dzięki kobitki ;:196

Aniu, ja i tak starałam się kupić takie odmiany o których gdzieś coś słyszałam, albo chociaż trochę kwiat kojarzę :lol: Przy tak wielkim wyborze ( mieli, o ile dobrze pamiętam, kilka tysięcy odmian) nie było łatwo zdecydować się na cokolowiek... ;:219

Na początku chciałam vandę taką z małymi czerwonymi kwiatkami w białe kropeczki... cud miód, ale sprzedawca powiedział mi, że one rosną stosunkowo wolno i te sadzonki które oferuje zakwitłyby najszybciej za 3 lata... Przez trzy lata to ja mogę taką roślinkę zabić na 30 różnych mniej lub bardziej wymyślnych sposobów :;230
Tak więc zdecydowałam się na coś co przy dobrych prądach szybciej mnie kwiatkami obdarzy ;:333

A z trochę innej beczki, gigant zakończył zgadywanie i otworzył kwiat... Taka niespodzianka... ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

gianna pisze:A wiesz Kasiu, że ja też mam takiego pędziora? Dostałam skrajnie wycieńczonego Phal., reanimowałam i tak mi się odwdzięczył w tym roku, że pęd grubiutki i szybko, szybciej niż u innych przyrasta. Ale bym się ubawiła, jakby zakwitły identycznymi kwiatkami - u Ciebie i u mnie ;:306

Kasiu, pięknie kwitnie Twoja niespodzianka (gigancik). Moja też. Również na biało :;230 :;230
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

:;230
Może w świecie kwiatów biel wyraża najwyższy szacunek i wdzięczność :lol: Grunt, że ładnie kwitnie i będzie dosyć obficie (jeszcze nie miałam aż tylu pączków na raz + dwa odbicia w tym samym czasie ;:209
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Micha storczyków Kahim cz. III

Post »

Kasiu gratuluję tak udanych zakupów teraz pozostaje trzymac kciuki i czekać na kwitnienie ;:196 Gigancik słusznych rozmiarów i ta biel cudnie ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”