Różyczki u Ewki cz. III

Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ja też nie mogę złego słowa powiedzieć o daliach, ale mam jedną naprawdę brzydką. Wcześniej nawet nie przypuszczałam, że w ogóle będę tak mogła o jakiejś powiedzieć.
U Ciebie kwitną wspaniale, dużymi bujnymi kępami. Zresztą można się było tego spodziewać, bo i róże zawsze świadczyły o dobrej ziemi i dobrej ręce ogrodniczki.
Niestety, ja swoje zdanie o Novalis podtrzymuję. Sama w sobise jest piękna, ale to co się z nią dzieje pod wpływem słońca lub deszczu to istny koszmar. Trzeba się śpieszyć i szybko robić jej zdjęcie, bo po paru godzinach już traci cały urok. Przynajmniej u mnie,
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Witaj :wit . Abraham mnie rozwalił ;:oj . Morze kwiecia ;:oj . Aspirynka to fajna różyczka, też mam od wiosny dwie i na razie fajnie sobie radzą ;:333 . Masz mnóstwo cudnych róż i dalii a one też są wspaniałe ;:108 . Zachwycam się Twoimi krzaczkami bo moje to może za 5 lat takie będą :;230 . Podpatruję również różne pannice bo wiosenne zamówienie planuję zrobić ;:108 . Trzeba trochę słuchać bardziej doświadczonych koleżanek ;:168 . U mnie właśnie grzmi i zapowiada się burza. Pozdrawiam i spokojnego tygodnia Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewcia ale masz kolekcję dalii... ja nie mam bo nie mam gdzie przechować jej karp ;:222 ale za to mam co podziwiać w innych ogrodach ;:333 Novalis ma kolorek całkiem nie różany... podobno tu gdzie teraz mieszkam była w ogrodzie piękna fioletowa róża... tak mówią sąsiadki, ale nazwy nie znają, a różę ktoś podprowadził nim ja się tu wprowadziłam ... podobno rosła koło płotu więc musiała być chyba pnąca ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
BeataBW
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 2 sie 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu podziwiam Twoje dalie, to moje chciejstwo, ale niestety nie mam gdzie trzymać karp. Na działce nie zostawię bo zmarzną a znajomym nie chcę robić kłopotu z przechowywaniem. Podziwiam Twoje pustaczki są urocze. Ja mam dwa sadzone na wiosnę. Pnące one to Veilchenblau i apple blossom. Ładnie rosną, wypuszczają wielkie pędzliska choć posadziłam je pod starym kasztanem do towarzystwa gisellce. O Novalisie Twoje zdanie podtrzymuję, Wszystkie fioleciki są bardzo fotogeniczne, ale w rzeczywistości takie troszkę truposzki.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Z ogromną przyjemnością pospacerowałam wśród Twoich kolczastych panienek. I to nic, że przy okazji podrapałam sobie nogi :;230 Już się przyzwyczaiłam, że moje ręce i nogi nie bardzo nadają się do pokazywania. Nic to ;:108
Piękne masz te krzaczki ;:63 Candlelight masz jeden w tym miejscu? Mój już ładnie się rozrósł, ale Twój naprawdę robi wrażenie. I jeszcze na Route66 patrzę z zachwytem i już się nie mogę doczekać, kiedy moja będzie tak wyglądać. Niestety widzę też, że posadziłam różyczki zbyt blisko siebie. Teraz jeszcze nie ma problemu, ale widząc wielkość Twoich krzaków, łapię się za głowę ;:303
Nie mogę patrzeć na rozmiar zniszczeń spowodowanych nawałnicami. Nie przywykliśmy do takich kataklizmów, a one niestety zdarzają się coraz częściej ;:174
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewa musisz częściej pokazywać dalie ,masz sporą kolekcję i wszystkie piękne ;:167 Róże powtarzają u ciebie zjawiskowo ,moje dopiero budują
pąki troszkę się opóźni to drugie kwitnienie ale póki co będę cieszyć oczy u ciebie ;:108
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewo, odwiedziłam Twój ogród z wielką przyjemnością.
Trochę trwało zanim obejrzałam wszystkie tegoroczne królewny w pełnej gali, ale było warto.
Tak baczne obserwacje, celne spostrzeżenia i ogromna wiedza na temat róż, bardzo pomocna takim laikom w temacie jak ja.
Coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że pierwsze tak dobre sezony dla róż w Rozczochranym to był fart. Teraz czas na próby cierpliwości i miłości do kolczastych panienek.
Zaglądam do ofert szkółek różanych czytam o nowościach, ale nie zamierzam nic kupować.
Nie mam miejsca, kasy i chyba ochoty na kolejne...
Pozdrawiam wakacyjnie ;:196 . Jeszcze...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Wreszcie ochłodzenie i dłuższe przebywanie przy kompie, wiec czas nadrobić wszystkie zaległości.Wiem Ewuniu ,że Twoje różane okazy ;:167 w tym roku szybciej zaczęły nas czarować. Gdy Twoje przekwitały w naszych ogródkach dopiero się zbierały do kwitnienia.Jednak to dobrze ,ze nie wszystkich ogródkach w jednym czasie kwitną róże wtedy mamy dłuższy sezon Olympisches feuer to prawdziwa żarówa wśród róż połącz ją z bielą może wtedy nie bedzie tak jaskrawa.Novalis cudnie kwitnie czym go karmisz ,że taki ochoczy do kwitnienia.Lubię ten typ róż jak go niektórzy określają trupi tylko one lubią półcień i dużo wilgoci w glebie .Clair też cudnie ukwiecona a dalie wszystkie sliczne .Muszę sie przyznać ,że coraz bardziej mi się odobają szkoda tylko ,ze tyle przy nich pracy z wykopywaniem ,przechowywaniem i zbyt późno zakwitają
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewo, nie dość że oczy mi na widok łanów róż mało nie wyskoczyły, to jeszcze .... dalii tyle pokazałaś, a tych u nas ... trzy :;230
Pięknie u ciebie ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Wandziu - jak wcześniej wspomniałam, nigdy nie przypuszczałam, że powiem o Novalisie, że potrafi być ładny. Ale uwierz mi, że kiwtnie całym krzewem i to kwitnienie trwa już drugi tydzień.Może własnie brak słońca powoduje, że znikł ten trupi kolor a jego miejsce zajęła całkiem ciekawa lilia. No i kto by się spodziewał? Rozumiem rzecz jasna, że może Ci się nie podobać, bo mnie nie podobał się przez kilka kolejnych lat :;230
Oprócz niego całkiem ładnie kwitnie też Miss Fine. Jasne, że to zupełnie inna róża, ale za to jaka! Te kwiaty porównywalne są kształtem i wielkością do Augusty Louisy, ale chyba dłużej utrzymujące się na krzewie, on sam u mnie też jest z większą ilością pędów i bardziej rozłożysty. Leciutko choruje, ale nie przeszkadza jej to w egzystowaniu.

Miss Fine

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ewelinko - nawet się nie zorientujesz, jak Twoje rózyczki okażą się dorodnymi krzakami. Kiedy kupuję jakieś maleństwo, też nie potrafię sobie tego wyobrazić, ale tak własnie się dzieje. Mnie ostatnio podobają się roże pojedyncze i to ich zaprosiłam do ogrodu, ale wśród najlepszych róż jest m.in. Jarocin ( niedoceniany na Forum, a naprawdę kapitalny), Leonardo ( ale tę masz), Piano, Mini Eden, Sonnenwelt i Sommersone. Wymieniać można, sama wiesz, bo przecież jesteś właścicielką sporej już kolekcji.

Jarocin - cały krzaczek o szer. 1-1,2m i wysokości ok 1m obsypany jest, jak zwykle zresztą, gronami kwiatów. Tak będzie wyglądał ok miesiąca, tyle własnie trwa każde kwitnienie Jarocina. Z chorobami grzybowymi sobie radzi, nawet jeśli jest troszkę porażony, w kwitnieniu mu to nie przeszkadza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewciu - cały czas nie mieści mi się w głowie, jak jeden ogrodnik może drugiemu ogrodnikowi wykopać cokolwiek z ogródka. Szkoda tej, która była przy płocie, bo musiała być rzeczywiście wyjątkowa, że ktoś ją podprowadził. Ale żeby pnącą różę ...? ;:185 Może to poprzedni własciciel zabrał ją ze sobą? Żadna z moich niebieskich czy fioletowych róż nie jest pnąca, własnie mi to uzmysłowiłaś. Mam bordową Burgund, ale zobacz, jak zniszczona jest, bo rośnie w cieniu

Obrazek


Marie Antoniette - ileż ja się naczekałam, żeby w końcu pokazała, że jest pięknym krzewem! I cóż, czeka ją niestety przeprowadzka, bo okazało się, że rosnąc między Piano a Gebruder Grimm nie ma dla niej miesjsca. Z boku znajduje się też chorująca Blue Day ( niewarta zachodu, bo za krótko kwitnie, a kolor ma podobny do Novalisa w słońcu). Zależy mi, żeby choć trochę wyeksponować Marie A. i dać jej szansę na rozwój, więc zmieni miejsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewa, zazdroszczę Ci, ze róże u Ciebie tak obficie kwitną. Moje nie są takie łaskawe. Piękne masz dalie. Ja jestem za leniwa, żeby mieć dalie. ;:185
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Beatko - karpy dalii przechowuję w tzw. szopce, czy też co lepiej brzmi domku letnim na ogrodzie. Kupiłam w sklepie ogrodniczym sianko dla królika i karpy wsadziłam do skrzynek z sianem, a na to powkładałam dodatkowo gazety. Szopka jest nieogrzewana, z drewna. Jeżeli na działce masz jakieś pomieszczenie, to polecam ten sposób, bo dalie są naprawdę wdzięcznymi kwiatami. Denerwuja mnie tylko dlatego, że czasem przerastają róże, ale same w sobie są kapitalne. W nowym wątku, który pewnie założę zimą , chcę pokazać wszystkie swoje pustaczki, bo nazbierało się tego sporo i chyba warto je propagować. Teraz nie mam jeszcze czasu na syntezę. Zapraszam do śledzenia wątku, a jeśli już założysz swój wątek , to koniecznie pokaż Veilchenblau i Apple Blossom. Nie mam ani jednej ani drugiej, a wiem, że są urocze.

Omi Oswald - pustaczek dla Beatki.Malutki, świeżutki i cudny!
Obrazek

Obrazek

Iwonko - o ile Rout to jeden krzaczek, zresztą już przekwitł, o tyle Candelight to aż 3 krzewy. Rosną jednak w miejscu, którego nie jestem w stanie objąć aparatem, więc zawsze jest to tylko fragment. Ale masz rację, rozrasta się ta róża całkiem fajnie. No i ma długie kwitnienie. Jak wyjeżdżałam na wakacje zaczynała kwitnąć, a nadal jest pełna kwiecia. Ale tak się dzieje przy kilku sztukach, prawda?
Na link z sosem słodko-kwasnym już kliknęłam, dzięki!

Eden rose - trzeba paść na kolana, żeby zobaczyć jej przewieszające się kwiaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tolinko - postaram się częściej robić zdjęcia daliom, ale jak to robić, gdy tyle róż kwitnie? Zastanawiam się, ile jeszcze czasu pozostanie nam na cieszenie się nimi. Pewno, że pojedyncze kwiaty będą jeszcze w listopadzie, ale nie będzie już takiego kwitnienia, jakie jest teraz. Patrząc jednak na krzewy dziewczyn, zauważam, że do ich pięknie wypielęgnowanych krzewów moim daleko. Aż Ci zazdroszczę, że kolejne kwitnienie ciągle przed Tobą, z drugiej strony nie wiem, jak dałabym radę we wrześniu zająć się ich cięciem. I tak będzie sporo pracy, jak to zawsze jesienią bywa.

Mary Rose - troszkę słabiej jak w czerwcu, ale chciałabym, żeby wszystkie tak słabo :;230 powtarzały kwitnienie jak ona. Terminatorka! Zupełnie bezproblemowa! Taka róza dla tych, którzy zaczynają zabawę z różami.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta odpowiedzi za chwilę, nałóg nie pozwala o sobie zapomnieć ;:174
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Dalie pamiętam z babcinego ogródka, tam było tego do wyboru, do koloru i rozmiaru, jednym słowem wszelakie dobro. Niestety tak jak Ewa nie mam miejsca do ich przechowywania. Mimo to co roku jakąś kupuję/powrót do dzieciństwa :wink: / ale traktuję je jak jednoroczne ;:131
Pięknie u Ciebie powtarzają róże, u mnie , jak dobrze pójdzie, może się rozhulają, bo na razie kwitną pojedyncze krzaczki, a dalie masz śliczne ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”