Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jesień, nas zaskoczyła wysokimi temperaturami, słońcem i złotymi kolorami, uwielbiam taką jesień. ;:3

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Jesienne róże.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ale piękne kolory u Ciebie, jesień na całego w pełnej krasie barw, różyczki jeszcze ładnie kwitną ;:63 pogoda faktycznie dopisuje, ciepło i słonecznie to aż się chce wychodzić i podziwiać :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu widzę że i u ciebie róże są niezmordowane ... kwitną i cieszą oko kolorem... A i Marcinki przyciągają motylki niech jeszcze trwa ta piękna pogoda ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewo , pogoda słoneczna, ciepło więc róże pięknie kwitną, w przyszłym tygodniu temperatury mają spaść o 10 stopni
to może róże zaczną pomału zasypiać i przygotowywać sie do zimy, nawet obrywam liście aby im pomóc w zasypianiu ;:19
Pracy w ogrodzie jeszcze bardzo dużo, oby tylko nie padało a na końcu zostanie grabienie lisci, które jeszcze mocna trzymają
sie gałązek.


Obrazek


Obrazek


Mariusz, Jesień buchnęła ciepłymi, złotymi kolorami, cieszmy się tą chwilą, bo ona tak krótko trwa i za parę dni przyjdzie
szaruga, mżawka, plucha brrrr. Mariusz masz takie kolorowe, śliczne Gazanie, ja posiałam i wszystkie są jednego koloru żółte


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Moja Fresja w tym roku beznadziejnie kwitła i nie wiem jak to z nią będzie .To jedna z najstarszych róż w moim ogrodzie i wiosną była bardzo nisko cięta .Nieustannie Wandziu podziwiam jak dużo masz wysadzonego Starca i fajnie sie komponuje ze wszystkimi kwiatami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ostatnio słyszałam, że to końcówka tak pięknej jesieni, ale jeszcze ciepełko wróci pod koniec miesiąca ;:333 Na pocieszenie mówią, że listopad i grudzień nie będą aż tak zimne, to może dlatego różom się nie spieszy do snu :wink: Moją uwagę na twoich fotkach zwrócił śliczny starzec-mrozy ...muszę na wiosnę poszukać nasion bo on pięknie komponuje się ze wszystkimi roślinkami ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu,Ewuniu ;:168 Pogoda dziś mnie zaskoczyła za oknem biało,mgła niczym rozwodnione mleko a miałam tyle planów na dzisiaj,
długa lista prac w ogrodzie. Starce bardzo lubię na obwódki, są to roślinki dwuletnie, u mnie niektóre egzemplarze mają po 4 lata .
W luty- marzec, nasionka wysiewam do skrzyneczek na wiosne wysadzam na rabatki. W następnym sezonie będę łączyła
Starce z Koleusami, będą stanowiły świetną parę . Zastanawiam się też nad Gazaniami , Heliotropami , Begoniami Żeniszek .
Jadziu szkoda ,że Wilczomlecz rośnie taki wysoki bo byłby świetny na obwódki ;:168


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wilczomlecz w towarzystwie z Cyniami.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu para strzec + heliotrop super i do tego pachnąca, a z koleusami mieni się kolorami, co wybierzesz będzie pięknie ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ja też jestem za wiosennym cięciem
Owszem czytałam o cięciu jesiennym, ale tylko róż pnących.
Na dokładkę czytałam, żeby lepiej przygotowac róże do zimy to nawet nie trzeba wycinać przekwitniętych kwiatów.
Kiedy się je przycina to tez powoduje, że roślina znowu chce produkowac kwiaty, więc wypuszcza nowe pączki.
Ja tylko obrywam przekwitnięcie płatki. Nie urywam główki, żeby mógł spokojnie wytworzyć się owoc
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu sielsko anielsko na rabatkach .Niestety tyle miejsca nie mam, ale muszę pomyśleć o starcach i wilczomleczach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

A mnie zachwyciły koleusy. Jak one pięknie wyglądają na rabatkach, mają takie płomienne kolory. I tworzą ciekawe połączenia z innymi roślinami ;:63 Ta rabatka, na której są z szałwiami jest cudna ;:108
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewo, Heliotrop+ Niedośpian też jest ładną kompozycją, ale zima będziemy sie zastanawiały nad komponowaniem naszych
rabatek, wszystko zapniemy na ostatni guzik a wiosną i tak wszystko pozmieniamy :;230 Heliotropy , Niedośpian , Pelargonie,
przeniosę w doniczkach do domu i spróbuję przetrzymać do wiosny . ;:168


Obrazek

Obrazek

Gosiu, Co do terminu przycinania róż, na pewno Ty masz większe doświadczenie, ja od niedawna zajmuje sie różami i cenię
sobie każdą podpowiedz, co ja bym bez Was zrobiła moje,, Kochane Miłośniczki Róż,, ;:167 Wszystkie bez wyjątku nie będę
wymieniać imion bo mogłabym Kogoś pominąć ;:167 ;:167 ;:167 To różyczki dla Was. ;:168


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jadziu , Wilczomlecz jest śliczny, Ty mi go poleciłaś ;:108 ale muszę dla niego znaleźć inne miejsce bo jest wysoki 80cm.
na pewno połączę go z Cyniami ;:168

Obrazek

Obrazek

Iwonko, Ta rabatka z założenia miała być inna. ;:131 Wiosną wyhodowałam piękne szałwie, wysadziłam przyszła zimna Zośka
wszystko zmarzło, posadziłam Starce, ;:202 Szpaki zaczęły mi je uszczykiwać więc dosadziłam Gazanie w połowie czerwca, rabatka dalej była łysa ;:306
pojechałam na targ i kupiłam Koleusy ,Begonie, Nieśpiany i Heliotropy, posadziłam a w lipcu wszystko ruszyło nawet szałwie i starce
odbiły i zrobił sie taki busz ale wszystko jakoś do siebie pasowało, nawet różyczki sie nie pogniewały ;:306

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu u mnie aż tak wieki nie rósł i wciąż mi się podoba i długo się trzyma . Dzięki Wandziu za cudne różyczki ;:196 szczególnie ta oranżowa ma cudny kwiat
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”