Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

JAKUCH pisze:Wandziu jedni przycinają, inni nie, i ilu masz fachowców tyle rad.Musiałabym parę odmłodzić lecz tez sie zastanawiam kiedy to zrobić .Mój brat ścina o połowę jesienią, wiosną tylko docina, w rosariach też ścinają jesienią.Z pnących te cieniutkie gałązki można ciąć też czasem ścinam swoje róże szczególnie jak potrzebuje na patyczki.
Argumentem za cięciem wiosennym jest lepsze zimowanie. Teraz krzewy powinny odprowadzać wodę z pędów, bo wtedy lepiej znoszą mróz. Jeżeli się przytnie to roślina odbiera to jako zranienie i aby dostarczyć substancje gojące i zregenerować stratę aktywuje soki. Czyli woda wraca do pędów.
Poza tym nigdy nie wiadomo które pędy i na ile przemarzną, a tym samym które będą potrzebne dla uzyskania ładnego efektu wiosną.
Ale "ilu fachowców, tyle rad''...
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu...pięknie kwitną twoje różyczki, gdyby moje tak kwitły to bym na jesień nie narzekała. ;:oj . Jakieś malusie pączuszki są ale już pewnie nie zdążą zakwitnąć. :wink: . No to jednak róże będę przycinała na wiosnę. ;:173
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, róże masz wciąż jeszcze piękne, ale tym razem zrobiłam wielkie wow na widok ogromnego grzyba! Niesamowity!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Sławko,Witam :wit Dziękuję za informację ;:180 Twoja informacja przekonała mnie , będę róze cięła wiosną .
Westerlandom i Polkom skróciłam trochę pedy bo ostatnie przyrosty miały ponad 2-metrowe . Filmik który oglądałam cięcie róż
jesienią , to ten Pan mówił o cieciu róż w drugiej połowie września, że róża zdąży przygotować się do snu zimowego.
Moje róże we wrześniu miały masę kwiatów i pąków, więc to nie byłoby możliwe. Ubiegłej jesieni 2 grudnia jeszcze róża Elmschorn i Romanse
miały masę kwiatów, może ta jesień też będzie łaskawa dla naszych róż

Obrazek
Bardzo lubię roze Elmschorn , zdrowa ,obficie i długo kwitnie - niezawodna, ma takie małe słodkie kwiatuszki.

Obrazek

Zuziu, masz taki piękny ogród i tyle kwiatów a i róze też jeszcze u Ciebie kwitną . Pamiętam , wiosna była zimna mokra,
moje różyczki miały dopiero trzy centymetrowe pędy a Dziewczyny na forum pokazywały pierwsze kwiaty róz , moje później wystartowały więc później zakończą sezon ;:168

Obrazek

Obrazek

Mariolu,Witam. W tym sezonie grzybów w naszych laska było wystarczająco ale nie za dużo, przede wszystkim były zdrowiutkie, nie było robaczków. Grzybki to raczej lubię zbierać niż przetwarzać ;:306 Ale trafiały nam sie Szmaciarze gąbczaste
,po zapewnieniu Ewki i Mariusza ,że te grzyby są jadalne i smaczne , to wylądowały w naszym koszyku.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam :wit

Obrazek
;:3 ;:3 ;:3 Nareszcie po deszczowych dniach zaświeciło upragnione słoneczko , wiec zakasałam rękawy i cały dzień spędziłam
na przygotowaniu ogrodu do zimy, wykopałam mieczyki, canny, posadziłam cebulki tulipanów. W następnym tygodniu mamy mieć złotą
polską jesień, będzie ciepło wiec na pewno te dni spędzę w ogrodzie z kawą ;:40 grabkami i szpadlem .
To sa zdjęcia z dzisiejszego dnia , jak przekwitną Michałki to ogród zrobi sie troszkę smutny.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ależ uroczy ten obrazek ;:173

Obrazek

Grzybkowe łany imponujące... szkoda tylko, że nie jadalne :) A Bonica jest ukwiecona jak w środku sezonu ... Piękna ;:333 Życzę ;:3 .
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mówisz, że ogród smutno wygląda? Nie zgadzam się z tym, Twój niezwykle kolorowy, śliczny... Te wspaniałe poletka astrów, jeszcze pięknie kwitną Ci róże i nawet bzyczki uchwyciłaś na kwiatuszkach.. Pięknie i kolorowo, oby tylko jeszcze nam słonko poświeciło, bo prognozy prognozami, ale u mnie przekropna szarówka...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jakoś nie bardzo wierzę w te zapewnienia o słonecznej jesieni ;:222 Na pewno ktoś znowu zamiesza i dalej będzie padać, jak padało.
Twój ogród dalej zachwyca kwiatami, tyle kwitnących róż w połowie października? Na żywo wygląda to na pewno jeszcze piękniej ;:63
Grzybowe kapelusiki wyglądają jak domki :tan
A szmaciaki jak najbardziej są jadalne i na dodatek pyszne.
Pozdrawiam ;:196

Zapomniałam się zachwycić cyniami ;:oj Piękne odmiany wysiałaś. Te makaronikowe są zupełnie niezwykłe, nawet takich nie widziałam :tan
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, Bonikę bardzo lubię, obficie kwitnie i ne choruje, nawet mszyce ją omijają. Doszłam do wniosku ,że
roża lubi naturalny obornik,gdy przesadzałam Bonikę wykopałam duży dół, na dno dałam dużo kompostu i kurzeniec następnie
przysypałam grubą warstwa ziemi i dopiero posadziłam różę. Ten wysiłek mi sie opłacił, róża obficie kwitnie. Mam różę
Somer Song,zawsze słabo sie rozrastała, słabo powtarzała kwitnienie, w tym sezonie obłożyłam krzaczki kompostem wymieszanym z granulatem obornika owczego i efekt jest widoczny róża ruszyła i kwitnie do tej pory, tylko boję się aby nie przedawkować z obornikiem
i nie spalić róż, do tej pory róże zasilałam Azofoską , muszę poczytać o nawożeniu róż nawozami naturalnymi.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Piękny kolor Summer song i fajnie kontrastuje z astrami.Też mam Bonicę i to róża która rośnie praktycznie bez opieki ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mariolu, Astry belgijskie,po naszemu Michałki bardzo lobię, mam jeszcze biały i bordowy nowy nabytek.
Astry są bardzo inwazyjne, szybko się rozrastają, będę musiała je poprzerywać już znalazłam dla nich nowe miejsce, lubię takie jesienne kolorowe dywaniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko, na południu Polaki, dzis zapowiada sie słoneczna ciepła pogoda. Zbliża sie 1 listopada wiec pojadę na cmentarz posprzątać groby,
potem zostanie sama kosmetyka a prace w ogrodzie zostawię na przyszły tydzień Cyniami sama byłam zaskoczona , też pierwszy raz
mam cynie makaronikowe pomarańczowe i białe . w sklepie ogrodniczym kupując nasiona Kosmosów, odruchowo wrzuciłam do koszyczka nasiona Cyni I Wilczomlecza obrzeżowego i to był strzał w dziesiątkę . Życzę miłego weekendu ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, tej wiosny kupiłam róże Doktorka bardzo mi sie rozrósł ma masę pędów, krzak jast wysoki na 2 m. Zastanawiam sie czy
wiosną nie powycinać te drobne pędy a zostawić kilka grubszych pędów aby róża sie wzmocniła. Przeciętnie róże rozrastały sie
w 2-3 roku po posadzeniu a doktorek ruszył z kopyta . Dopadła go czarna plamistość, ale jeszcze nie jest łysy ;:306 .
Jadziuczy ty stosowałaś na róze opryski z drożdży :?:


Obrazek

Obrazek
To jest szałwia którą mi wiosenne przymrozki zmroziły , jak sie okazało latem od korzenia wypuściły pędy i kwitną do tej pory.

Obrazek
Życzę miłego ,słonecznego weekendu ;:168
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”